×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Nāk tulpju pavasaris. Ciemos Jēkabpils dārzniecībā “Sedumi” (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

SIA "Sedumi" dārzniecības darbiniece Inga Alksne-Korsaka ar šā gada pirmo tulpju ražu.

Jēkabpils dārzniecībā “Sedumi” šogad izaudzēti 300 tūkstoši tulpju.

20 tūkstoši tulpju dienā – tik daudz pirmo pavasara ziedu SIA “Sedumi” dārzniecības darbinieki sagatavo šajās dienās nosūtīšanai uz noliktavām, lai veikalos tie parādītos tieši pirms svētkiem – Starptautiskās sieviešu dienas. Dārzniecībā plaukst ap 300 tūkstoši tulpju, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir trīs reizes vairāk.

Kad viesojamies Jēkabpils dārzniecībā, ir pēcpusdiena un lielākā daļa izplaukušo ziedu jau nogriezti un gulst spaiņos. Galvenokārt redzam violetas tulpes, bet pavisam “Sedumos” audzē 14 krāsu ziedus. Vispieprasītākā esot sarkana, bet aizvien vairāk pircēji pieprasa violetas, dzeltenas un baltas tulpes. “Veidosim arī pušķus no dažādiem toņiem,” stāsta dārzniecības vadītāja Sandra Mediņa-Tolmane. Tulpju sīpolus “Sedumi” ieved no Holandes, jo Latvijā neviens tos pagaidām neaudzē.

Dārzniecības meitenes naski vēl steidz griezt atlikušos ziedus, ko klēpjiem vien nes uz sagatavotajām vietām, lai steigtu darīt citus darbus. Kopīgi ar savām darbiniecēm roku griezto ziedu iesaiņošanā iemēģina arī dārzniecības direktors Sarmis Kalniņš, kurš neslēpj – darbs rit lēni, jo katra tulpe jāievieto īpaši paredzētajā iepakojumā un tam vajadzīga īpaša roku veiklība. Pavisam dārzniecībā nodarbināti 20 strādājošie.

Dārzniecības vadītāja stāsta, ka pirmās dārzniecībā izaudzētās tulpes tirdzniecībā nonāks jau dažas dienas pirms 8. marta. Tagad ziedi intensīvi tiek nogriezti, tad tie “jāsadzirda, jāatdzesē, un tikai tad ziedi būs gatavi doties uz veikaliem”. Lielākoties izaudzētais būs pārdošanā “Maxima” un “Rimi”, ar ko dārzniecība noslēgusi sadarbības līgumus. Interese ir arī no citiem tirgotājiem, bet daudziem nākas atteikt, jo primāri jānodrošina sadarbības partneri. “Aicinām izvēlēties vietējo Latvijas preci, un to varēs atpazīt pēc ziediem, iepakojuma un uzlīmēm,” mudina dārzniecības vadītāja. Pašu mājās audzētam ziedam, kas pēc pāris dienām jau ir veikalā, nevis ilgi piegādātai importa precei, esot pavisam cits svars. Ar pirmajām tulpēm sākas dārzniecības aktīvā sezona, jau pašlaik pārdošanā ir arī prīmulas, narcises, hiacintes un dažādas ziedu kompozīcijas. Pēc tam sekos atraitnītes un citi vasaras ziedi, bet rudenī – puansetijas. No grieztajiem ziediem Jēkabpilī audzē tikai tulpes, jo rozēm, krizantēmām jau ir citas prasības.

Dārzniecība “Sedumi” ir viena no lielākajām siltumnīcām Latvijā. “Sedumi” pēdējos gados jaunās siltumnīcās ieguldīja vairāk nekā 1,4 miljonus eiro un tas ļāvis ievērojami palielināt izaudzēto ziedu apjomu. Dārzniecības vadītāji neslēpj, ka mērķis ir piepildīt pašmāju tirgu ar vietējo produkciju, tādā veidā mazinot importu. Šogad pavisam plānots izaudzēt 1,5 miljonus ziedu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Skaistas meitenes, skaistas puķes….:)

  2. Malaci sedumi-taa turpinaat-sveiciens no bitenieka- Sarmim.

  3. Nāk 8. marts,nevis tulpju pavasaris.

  4. Bet algas aploksnē tāpat maksājat,Sedumi? Vai šogad būsiet godīgi?

  5. Sedumu ziedi ir brīnišķīgi, patiešām ilgi stāv vāzē un visādi citādi skaisti. Katram latvietim vajadzētu pa ziedam pirkt un tad jau tā ekonomika ies uz augšu un visi līdzekļi paliks tepat Latvijā, nevis aizpūdīs importa piegādātājiem.

  6. Pagājušajā gadā pirktās tulpes ļoti ilgi vāzē nostāvēja, šogad varēs pirkt vēl:)

  7. Vai tad dārzniecības direktors Sarmis Kalniņš vienlaikus nav arī dārzniecības vadītājs?

Draugiem Facebook Twitter Google+