×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2012
Drukāt

Nākamā gada dziesmu svētki izmaksās 3,2 miljonus latu

Foto-LETAFoto-LETA

Gatavošanās 2013.gada dziesmu svētkiem un to norise nākamā gada vasarā izmaksās 3,2 miljonus latu. Šādu dziesmu svētku budžeta projektu šonedēļ apstiprināja Dziesmu un deju svētku padome.

Svētku rīkotājas Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra (KNMC) pārstāve Inga Bika aģentūrai BNS pastāstīja, ka svētku sagatavošanas process šajā un nākamajā gadā, kā arī svētku nedēļas norišu nodrošināšana kopumā izmaksās 3  215 017 latu.

Padome aicinājusi Kultūras ministriju budžeta projektu iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetam, kā arī noteikt dziesmu un deju svētku tradīciju un tās procesa nodrošināšanu par vienu no finansēšanas prioritātēm. Padome arī atbalstījusi nākamo svētku norises laiku no 2013.gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam.

Atbalstīta arī iepriekš izskanējusī ideja par 2013.gada 8.jūlija noteikšanu par brīvdienu, nosakot nākamo sestdienu 2013.gada 13.jūliju par darbdienu. Šie jautājumi tālāk tiks virzīti apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Padome apstiprināja arī 2013.gada dziesmu un deju svētku norišu vietas. Svētku pasākumi notiks “Arēnā Rīga”, Dailes teātrī, “Daugavas” stadionā, Doma baznīcā, Doma laukumā, Dziesmu svētku parkā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Lielajā ģildē, Mazajā ģildē, Mežaparka Lielajā estrādē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Rīgas pilsētas izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”, Vērmanes dārzā un Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Sanāksmes laikā padomes locekļi tika iepazīstināti ar valsts līdzfinansējuma pašvaldībām māksliniecisko kolektīvu sagatavošanai kārtējiem Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem atjaunošanas gaitu un plānotajiem sadales mērķiem un principiem.

Nākamā Dziesmu un deju svētku padomes sanāksme plānota šā gada septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+