Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
10. novembris, 2014
Drukāt

Nākamā gada sākumā paredzētās pensijas un pabalstus saņems jau šogad (3)

Foto: LETAFoto: LETA

2015.gada janvāra sākumā paredzētās pensijas un pabalstus to saņēmēji saņems jau šogad. To paredz valdībā pirmdien apstiprinātais rīkojums, informē Labklājības ministrijā (LM).

Ministrijā skaidro, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pārskaitīs finansējumu uz Valsts kasi (VK) jau 2014.gada decembrī. Tas nozīmē, ka klienti, kuriem pensiju izmaksas datums ir 5.janvāris ar ieskaitīšanu klienta kontos, 2015.gada janvāra pensiju saņems jau šā gada decembrī.

Šādas izmaiņas nepieciešamas, jo darba diena no piektdienas, 2015.gada 2.janvāra, ir pārcelta uz sestdienu, 2015.gada 10.janvāri. Tā rezultātā 2015.gada sākumā maksājumi uz VK varēs sākties 2015.gada 5.janvārī.

Lai nodrošinātu minētos pakalpojumus, VSAA šogad ir nepieciešams papildu finansējums 18,2 miljonu eiro apmērā. Šim mērķim LM novirzīs valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta naudas atlikumu.

Vienlaikus LM pārdalīs budžeta līdzekļus 1,9 miljonu eiro apmērā, lai 2014.gadā varētu izmaksāt piemaksas pie pensijām politiski represētajiem cilvēkiem. To iespējams izdarīt, jo samazinājies prognozētais izdienas pensiju saņēmēju skaits. Savukārt plānotais politiski represēto cilvēku skaits pieaudzis, kā arī par 8,8 eiro vidēji mēnesī palielinājies piemaksu vidējais apmērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nevajag *irst, man pie pensijas-knapi 3 jevriki!

  2. ja datums noteikts ir sestais??? nebūs decembrī??

  3. mani tas neiepriecina

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (11)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+