Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
10. novembris, 2014
Drukāt

Nākamā gada sākumā paredzētās pensijas un pabalstus saņems jau šogad (3)

Foto: LETAFoto: LETA

2015.gada janvāra sākumā paredzētās pensijas un pabalstus to saņēmēji saņems jau šogad. To paredz valdībā pirmdien apstiprinātais rīkojums, informē Labklājības ministrijā (LM).

Ministrijā skaidro, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pārskaitīs finansējumu uz Valsts kasi (VK) jau 2014.gada decembrī. Tas nozīmē, ka klienti, kuriem pensiju izmaksas datums ir 5.janvāris ar ieskaitīšanu klienta kontos, 2015.gada janvāra pensiju saņems jau šā gada decembrī.

Šādas izmaiņas nepieciešamas, jo darba diena no piektdienas, 2015.gada 2.janvāra, ir pārcelta uz sestdienu, 2015.gada 10.janvāri. Tā rezultātā 2015.gada sākumā maksājumi uz VK varēs sākties 2015.gada 5.janvārī.

Lai nodrošinātu minētos pakalpojumus, VSAA šogad ir nepieciešams papildu finansējums 18,2 miljonu eiro apmērā. Šim mērķim LM novirzīs valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta naudas atlikumu.

Vienlaikus LM pārdalīs budžeta līdzekļus 1,9 miljonu eiro apmērā, lai 2014.gadā varētu izmaksāt piemaksas pie pensijām politiski represētajiem cilvēkiem. To iespējams izdarīt, jo samazinājies prognozētais izdienas pensiju saņēmēju skaits. Savukārt plānotais politiski represēto cilvēku skaits pieaudzis, kā arī par 8,8 eiro vidēji mēnesī palielinājies piemaksu vidējais apmērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nevajag *irst, man pie pensijas-knapi 3 jevriki!

  2. ja datums noteikts ir sestais??? nebūs decembrī??

  3. mani tas neiepriecina

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+