Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
29. oktobris, 2012
Drukāt

Nākamais būs Okupācijas muzeja gads

Foto - LETAFoto - LETA

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) valdes sēdē nolēma nākamo gadu izsludināt par Okupācijas muzeja (OM) gadu, kā arī vienojās Nākotnes nama iekārtošanai paredzēto dāvanu – 50 000 ASV dolāru – muzejam piešķirt jau nākamā gada sākumā.

 

To PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis paziņoja piektdien, kad OM bija ielūdzis savus labvēļus svinīgi atvadīties no pašreizējās muzeja ēkas. Nākamā atbalstītāju tikšanās paredzēta 11. novembrī, kad tiks atvērta OM pagaidu ekspozīcija Raiņa bulvārī 7, kur muzejs mitināsies līdz brīdim, kad pēc dažiem gadiem būs uzcelts Nākotnes nams. Līdz šim muzeju apmeklējuši apmēram simt tūkstoši cilvēku gadā. Muzeja darbinieki cer, ka pēc Nākotnes nama izbūves, kad pavērsies plašas iespējas parādīt ekspozīciju vēl uzskatāmāk un emocionālāk, interesentu skaits dubultosies. Mērķis ir izveidot tādu publiskās vēstures nodaļu, kas darīs godu visai Latvijai, sacīja OM biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs.

Nākamgad muzejam aprit 20. jubileja, un PBLA izsludina 2013. gadu par OM gadu ar mērķi piesaistīt jaunus ziedotājus. Nākotnes nama vestibilā atradīsies goda plāksne ar 100 lielāko ziedotāju vārdiem – tādu, kuri būs devuši pāri 5000 latu. Saraksts ar visu ziedotāju vārdiem tiks ielikts kapsulā, ko iebūvēs Nākotnes nama pamatos.

Svinīgajā vakarā piedalījās arī Saeimas deputāti Inese Laizāne, Ināra Mūrniece (abas no Nacionālās apvienības) un Valdis Liepiņš (RP), kas pārstāv Saeimā izveidoto OM atbalsta grupu.

 

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+