×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Nākamais būs Okupācijas muzeja gads

Foto - LETAFoto - LETA

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) valdes sēdē nolēma nākamo gadu izsludināt par Okupācijas muzeja (OM) gadu, kā arī vienojās Nākotnes nama iekārtošanai paredzēto dāvanu – 50 000 ASV dolāru – muzejam piešķirt jau nākamā gada sākumā.

 

To PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis paziņoja piektdien, kad OM bija ielūdzis savus labvēļus svinīgi atvadīties no pašreizējās muzeja ēkas. Nākamā atbalstītāju tikšanās paredzēta 11. novembrī, kad tiks atvērta OM pagaidu ekspozīcija Raiņa bulvārī 7, kur muzejs mitināsies līdz brīdim, kad pēc dažiem gadiem būs uzcelts Nākotnes nams. Līdz šim muzeju apmeklējuši apmēram simt tūkstoši cilvēku gadā. Muzeja darbinieki cer, ka pēc Nākotnes nama izbūves, kad pavērsies plašas iespējas parādīt ekspozīciju vēl uzskatāmāk un emocionālāk, interesentu skaits dubultosies. Mērķis ir izveidot tādu publiskās vēstures nodaļu, kas darīs godu visai Latvijai, sacīja OM biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs.

Nākamgad muzejam aprit 20. jubileja, un PBLA izsludina 2013. gadu par OM gadu ar mērķi piesaistīt jaunus ziedotājus. Nākotnes nama vestibilā atradīsies goda plāksne ar 100 lielāko ziedotāju vārdiem – tādu, kuri būs devuši pāri 5000 latu. Saraksts ar visu ziedotāju vārdiem tiks ielikts kapsulā, ko iebūvēs Nākotnes nama pamatos.

Svinīgajā vakarā piedalījās arī Saeimas deputāti Inese Laizāne, Ināra Mūrniece (abas no Nacionālās apvienības) un Valdis Liepiņš (RP), kas pārstāv Saeimā izveidoto OM atbalsta grupu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+