×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Nākamais posms cīņā ar “spaisiem” būs vispārējs aizliegums (2)

kozlovskis_iekslietu_ministrs

Patlaban spēkā esošais pagaidu aizliegums ir tikai pirmais posms cīņā ar jaunajām psihoaktīvajām vielām, bet nākamais solis būs likumu grozījumi, ar kuriem tiktu ieviests šo vielu vispārējs aizliegums, nosakot kriminālatbildību, šodien žurnālistiem pēc Narkotiku kontroles padomes sēdes teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pēc Valsts policijas ziņojuma šodien secināts, ka pēc Krimināllikuma grozījumiem jauno psihoaktīvo vielu bodīšu darbība vismaz pašlaik ir likvidēta. Tādējādi Kozlovskis atzina, ka viņa skatījumā pagaidu aizliegums un attiecīgu vielu tirdzniecības kriminalizēšana ir attaisnojuši savu esamību, taču nepieciešams runāt arī par nākamajiem soļiem.

Vienlaikus policijai cīņā ar jaunajām narkotiskajām vielām būs jāizmanto tie paši instrumenti, kuri līdz šim izmantoti, lai ierobežotu narkotiku izplatību valstī.

Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins norādīja, ka organizētās noziedzības “pārstāvji” jau bija gatavojušies pārmaiņām, kuras radās pēc Krimināllikuma grozījumu pieņemšanas.

Tikai divas tirdzniecības vietas bija mēģinājušas turpināt atklātu tirdzniecību pēc grozījumu stāšanās spēkā. Valsts policija abas personas ir saukusi pie kriminālatbildības. Līdz šim bijušas četras aizturēšanas saistībā ar konspiratīvo jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecību, un Grišins prognozē, ka process turpinās attīstīties. Jaunās psihoaktīvās vielas tiks tirgotas nelegāli.

Kamēr nepastāv vispārējais aizliegums, policija ir gatava strādāt raiti, izņemot jaunas psihoaktīvas vielas.

Izņemšanas gadījumā nepilnas stundas laikā notiek pārbaude. Pēc tam tas tiek ierakstīts agrīnajā brīdinājumā, un Veselības un koordinācijas centra darbinieki vielu iekļauj pagaidu aizliegumā, stāstīja Grišins.

Tas nozīmē, ka pagaidām jauna psihoaktīva viela var būt nekrimināli sodāma divas līdz trīs dienas. Vispārējs aizliegums nodrošinās šī posma izlaišanu, nodrošinot arī citus filtrus, piemēram, robežkontroli un muitas pārbaudi, pauda Kriminālpolicijas priekšnieks.

Jau ziņots, ka spēkā stājušies grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību personām, kuras pārdod tā dēvētās legālās narkotikas, ja to apritei piemērots pagaidu aizliegums.

Krimināllikumā iekļauts 248.1 pants par jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai arī naudas sods un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. jāizlasa Anša Pūpola intervija LA:
    „Latvietis par Saskaņas centru var balsot, – kad viņam Panorāmā, piemēram, parāda spaisa apkarotājus, kas principā ir Saskaņas centra reklāma. … tie džeki, kas stāv pie tiem veikaliņiem, ir Nila Ušakova organizēta kampaņa. Baigie malači, aktuāla tēma. Šodien viņi stāv pie spaisa bodītēm, nākamajā dienā varētu, piemēram, aplenkt kādu policijas iecirkni, kāpēc ne? Normāls ģenerālmēģinājums.
    Kas mums būtu jādara? Vajadzētu tomēr saredzēt, kas par cilvēkiem ir spaisa apkarotāji, un vajadzētu neņemt vērā zvanus uz Kārļa Streipa raidījumu, kur zvana “latvietis” un stāsta, kā viņš iestājas par Ušakovu un ka viņu nevajag apkarot. Tie ir speciāli organizēti “latvieši”, kas slavē “labo mēru”. Protams, raugoties no ekonomiskā viedokļa, Ušakovs ir viens no labākajiem mēriem, kādi Rīgā ir bijuši. Bet, ja uz to pamatojoties, viņa politiskais spēks nokļūs pie varas valstī, mums draud izstāšanās no NATO. Ja mēs izstājamies, tad Ludzā, Daugavpilī un Balvos drīz var būt “zaļie cilvēciņi”. Latvijā kopumā esot pāri par 50 tūkstošiem Krievijas pilsoņu.”

  2. spaisu aizliegt tulit un nekavejoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+