×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. augusts, 2015
Drukāt

Nākamajā nedēļas nogalē Krustkalnos gaidīs Sēņu diena (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sestdien, 29. augustā, plkst. 10-13 Krustkalnu dabas rezervāta apmeklētāju centrā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina iepazīt sēņu daudzveidību, LA.lv uzzināja DAP.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Krustkalnu dabas rezervātā augošo sēņu izstādi, uzklausīt Latvijas Dabas muzeja sēņu speciālistu – mikologu stāstījumu par pazīstamām un neparastām sēnēm, uzdot interesējošus jautājumus un dalīties ar sēņu ēdienu receptēm. Jaunākie dalībnieki tiks aicināti iesaistīties radošās aktivitātēs, veidojot un zīmējot sēnes, savukārt pieaugušie varēs pārbaudīt savas zināšanas, izspēlējot spēli „Atpazīsti sēnes”. Interesenti aicināti ņemt līdzi iepriekš salasītas sēnes, kuru nosaukumus vēlētos noskaidrot vai par kurām gribētu uzzināt ko vairāk.

Sēņošana pasākuma ietvaros nav plānota, bet plkst. 12 būs iespēja Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieka pavadībā doties izzinošā pārgājienā dabas rezervāta teritorijā, Krāku avota dabas takā.

Krustkalnu dabas rezervāts ir viens no četriem dabas rezervātiem Latvijā, kas izveidots, lai aizsargātu Latvijai raksturīgo mežu un ūdeņu ekosistēmu kompleksa bioloģisko daudzveidību, skujkoku mežus uz osveida reljefa formām, ar saldūdens kaļķiem saistītos biotopus un sugas, kā arī rezervāta ainavu un kultūrvēsturiskās vērtības apkārtnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti,kur Jūs tās sēnes šodien salasīsiet,tāds sausums, vai tās būs īpašās ,kāda jauna šķirne,publicējiet lūdzu šos brīnumus……

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +6.6
Alūksne +6.1
Daugavpils +7
Saldus +5
Liepāja +5.3
Jelgava +5
Ventspils +5.4
Limbaži +4
Madona +6
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+