×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Gatavos “Liepājas metalurga” pārdošanas plānu; atlaidīs 1500 darbinieku (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamajos divos mēnešos tiks veikta maksātnespējīgās AS “Liepājas metalurgs” (LM) inventarizācija un novērtējums, uz kuru pamata tiks sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, šodien žurnālistiem sacīja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Tā kā likums paredz maksātnespējīgā uzņēmuma pārdošanu sešu mēnešu laikā, tad četrus mēnešus tiks strādāts pie pārdošanas plāna īstenošanas un uzņēmuma pārdošanas.

“Mans uzdevums ir atdalīt metalurģijas uzņēmumu no visām ar ražošanu nesaistītajām funkcijām un tādējādi to padarīt pievilcīgu potenciālajiem investoriem. Šis būs patiesības mirklis, jo investori varēs iegādāties uzņēmumu bez negaidītiem pārsteigumiem tā bilancē,” uzsvēra Velmers.

Jautāts, kāda varētu būt uzņēmuma pārdošanas cena, Velmers sacīja, ka patlaban to nevar pateikt, jo tā būs zināma pēc novērtējuma pabeigšanas, un piebilda, ka patlaban uzreiz būtu nepieciešami aptuveni 30 miljonu latu ieguldījumi uzņēmuma apgrozāmajos līdzekļos, lai tas varētu atjaunot un atsākt ražošanu. Mēneša laikā ir jāpiesakās visiem uzņēmuma kreditoriem, tad kļūs zināmas kopējās parādsaistības, lai gan administratoram ir zināms, ka pašlaik tās ir aptuveni 130 miljoni latu.

Velmers patlaban arī nevarēja pateikt, kāda varētu būt uzņēmuma pārdošanas forma, un atzina, ka ir iespējama gan izsole, gan pārdošana bez izsoles. Velmers norādīja, ka gan uzņēmuma pārdošanas cena, gan pārdošanas forma tiks noteikta, kad to izvērtēs speciālisti.

Administrators arī informēja, ka patlaban viņa galvenais uzdevums ir nodrošināt tās mantas saglabāšanu, kas nepieciešama tieši ražošanas nodrošināšanai. Tāpēc tiks rūpīgi izvērtēts jebkurš līdzekļu patēriņš, tostarp arī gāzes un elektrības, lai panāktu minimālu energoresursu patēriņu, taču pilnīgi noteikti tiks nodrošināta uzņēmumā esošās elektriskā loka tēraudkausēšanas krāsns uzturēšana tādā līmenī, lai tā varētu pārziemot. Uzņēmuma mantas uzturēšana notiks stingrā “Liepājas metalurga” inženieru uzraudzībā.

“Ieguldot pareizā uzņēmuma pārdošanā, kreditori savus līdzekļus atgūs ar uzviju,” sacīja Velmers.

Viņš arī klāstīja, ka jau no rītdienas, 14.novembra , sāksies LM darbinieku atlaišana. Tuvākā mēneša laikā tiks atlaisti aptuveni 1500 darbinieki.

“Līdz mantas pārdošanai plānots saglabāt darba tiesiskās attiecības ar ne vairāk kā 300 darbiniekiem – tas nepieciešams, lai nodrošinātu mantas saglabāšanu un nepasliktinātu nozīmīgāko pamatlīdzekļu stāvokli,” sacīja Velmers.

Administrators informēja, ka, ieskaitot uzņēmuma poliklīnikas darbiniekus, patlaban LM nodarbināti 1870 strādājošie. Velmers sacīja, ka netiks atlaists neviens poliklīnikas darbinieks, to ir 85, un poliklīnika turpinās darbu līdz pārdošanai. Citās struktūrās ir nodarbināti 1785 darbinieki.

Darbiniekiem, kuri zaudēs darbu, tiks sniegta palīdzība pieteikumu sagatavošanā Maksātnespējas administrācijai, lai saņemtu kompensāciju no Darba algu garantiju fonda. Tāpat viņi varēs pieteikties bezdarbnieku pabalsta saņemšanai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Velmers arī informēja, ka tikko saņēmis informāciju no Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles, ka bezdarbnieku reģistrācija tiks sākta no piektdienas. No rītdienas NVA Liepājas filiāles darbinieki dežurēs uzņēmumā un katram no atlaižamajiem izsniegs maršrutu lapas, kad šim cilvēkam ir jāierodas NVA.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cik var malot, uzņēmums šobrīd ir 2-3 mio vērts. Vairāk neizdosies no ķīniesiem, kas iekartas paši nomontēs un aizvedīs uz dzimteni. !30 000 000 Ls varat ierakstīt savos parados. ja neatlaidīsiet visus strādniekus un poliklīnikas, šis pamatparāds tikai vairosies, bet … tas neizmainīs LM likteni. Ja naudas daudz, tad tik uz priekšu, biedri Valmer. Uzņēmums ir tikai metāllūžņu cenā, zemi varēsiet pārdot cietuma ierīkošanai, bet cietumam nevajag metālliešanas cehus. Kāpēc cietumu nebūvēja Skrundas militārajā pilsētiņā?

  2. godmanis 90. gados iznīcija Latvijas ražošanu, slēdza cukurfabrikas, bet Metalurgs palika. tad godmanis steigšus devās uz Briseli, lai pabeigtu savu darbiņu. un jūs, muļķīši, par viņu balsojāt Parlamenta vēlēšanās! nu ko, drīz būs nākamās vēlēšanas, atkal balsosiet par godamani? ari Parex bankas glābšanas laikā pie varas atkal (kāda sagadīšanās!) bija godmanis.

  3. Superīgs “uzmetiens” paradi kreditoriem, par pārdesmit miljoniem varēs “zavodu” nopirkt atpakļ.

  4. Re, kāda bezatbildība, nesodāmība no metalurga vadības, kas noveda uzņēmumu līdz bankrotam.Tūkstošiem palika bez darba, piedevām valsts samaksāja galvojuma naudu. Tas jau bija tālredzīgs gājiens ar zirdziņu, kā valsti piečakarēt un pašiem kļūt vēl bagātākiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+