×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Nākamgad 200 bezdarbnieku jaunā projektā varēs apgūt praktiskus arodus

LETALETA

Nākamgad no 1.janvāra līdz 1.jūnijam plānots īstenot jaunu bezdarbnieku apmācību izmēģinājuma projektu, kurā no visas Latvijas plānots iesaistīt 200 bezdarbnieku, portālu “LA.lv” informēja Labklājības ministrijā (LM).

 

Bezdarbniekiem būs iespēja mācīties noteiktās profesionālās tālākizglītības programmās, piemēram, gāzmetinātājs, autoatslēdznieks, galdnieka palīgs, šuvējs un citās. Mācības notiks valsts profesionālās izglītības iestādēs, kuru infrastruktūra uzlabota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Izmēģinājuma projekta mērķis ir veicināt ERAF izglītības infrastruktūrā ieguldīto līdzekļu izmantošanu un vienlaikus nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu bezdarbniekiem, tai skaitā motivēt valsts izglītības iestādes uzturēt augstas kvalitātes apmācības procesu.

Paredzēts, ka izmēģinājuma projektā apmācību izdevumiem būs nepieciešami apmēram 170 400 latu, ko plānots finansēt no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. Pēc projekta noslēguma vērtēs tā rezultātus un lems par turpmāku bezdarbnieku apmācību piedāvājuma paplašināšanu valsts un pašvaldību dibinātajās izglītības iestādēs.

Izmēģinājuma projekta ieviešanai vēl nepieciešams valdības akcepts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+