×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Nākamgad apritēs 10 gadi kopš Latvijas dalības NATO un iestājas ES (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamgad visa gada garumā Latvija atzīmēs 10.gadadienu kopš uzņemšanas NATO 2004.gada 29. martā, kļūstot par spēcīgākās alianses pasaulē locekli un piepildot kopš neatkarības atjaunošanas izvirzīto Eiroatlantiskās integrācijas mērķi, informēja Ārlietu ministrijā.

Ministrija norāda, ka NATO kontekstā 2014.gads būs īpaši zīmīgs, jo vienlaikus tiks atzīmēta arī alianses pastāvēšanas 65.gadadiena.

Latvija gan iestāšanās sagatavošanās procesā, gan pēdējo 10 gadu laikā kā NATO dalībvalsts ir guvusi būtiskus ieguvumus: tikuši modernizēti valsts bruņotie spēki, gūta neatsverama pieredze, piedaloties  starptautiskajās operācijās, kā arī sabiedroto lidmašīnas pastāvīgi patrulē Baltijas valstu gaisa telpā, uzsver ministrija.

Dalība NATO šobrīd un arī turpmāk nozīmēšot iespējas ieguldīt savas un citu valstu drošības stiprināšanā, ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu aliansē, gūt pieredzi, piedaloties starptautiskās militārās mācībās, un atbildīgi pildīt saistības attiecībā uz pienācīga aizsardzības budžeta nodrošināšanu.

Ministrija uzskata – desmitgade kopš Latvijas pievienošanās ES ir piemērots laiks, lai pievērstu uzmanību – ko nozīmē Latvijas atrašanās Eiropas demokrātisko valstu vidū, kā arī labs brīdis izvērtēt Latvijas dalības ES rezultātus un palielināt iedzīvotāju informētību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. latvija bija briva neatkariga valsts nebija nekadas vajadzibas iestaties ES vispar tani-nato……to tik vareja izdatit-vergu-valsts…..

    • Neraksti draugs bleenjas! Latvija iestaajaas NATO, lai pasargaatos no alkatiigaas Krievijas. No Zhirinovska mentalitaates, kas tur izplatiita. Un tas arii izdevaas. Paldies Dievam!

Draugiem Facebook Twitter Google+