×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. decembris, 2014
Drukāt

Nākamgad būs stipendijas topošajiem mediķiem un citiem studentiem no Talsiem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ventspils, 25.dec., LETA. No nākamā mācību gada Talsu novada pašvaldība piešķirs stipendijas topošajiem mediķiem un citu jomu studentiem, lai piesaistītu trūkstošos speciālistus. Pēc studiju beigšanas stipendijas saņēmējam vismaz pieci gadi būs jānostrādā Talsu novadā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Talsu novada dome apstiprinājusi saistošos noteikumus “Par Talsu novada pašvaldības stipendiju piešķiršanu”, kas paredz divu veidu stipendiju piešķiršanu. Studenta stipendiju piešķirs akreditētas bakalaura studiju programmas vai profesionālās augstākās izglītības programmas iegūšanai. Savukārt ārstniecības speciālista stipendija tiks piešķirta studentam, sākot ar 4.kursu, kurš apgūst profesionālo izglītības programmu medicīnā, vai ārstam rezidentam.

Studenta stipendijas apmērs būs puse no valstī noteiktās minimālās algas, bet ārstniecības speciālista stipendija būs minimālās mēnešalgas apmērā.

Saistošajos noteikumos ir noteikts, ka novada domes deputāti katru gadu apstiprina nepieciešamās specialitātes prioritārā secībā vai arī, ja neapstiprina, tad stipendijas netiek piešķirtas. Katru gadu, apstiprinot pašvaldības budžetu, vienlaikus tiks noteiktas arī ar stipendijām atbalstāmās specialitātes.

Izvērtējot pretendentu iesniegumus par stipendijas piešķiršanu un ņemot vērā budžetā paredzētos līdzekļus, stipendijas piešķirs konkursa kārtībā. Vienā un tai pašā domes apstiprinātajā un atbalstāmajā specialitātē priekšrocība saņemt stipendiju būs tam, kuram ir augstāka vidējā atzīme.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. … Ja kads vel saubitos par seit noradito neuzticibu IzM un instituciju darbibai nacionalas valsts attistibas virziena, un, dazas tautietes, dazu balelinu birokratu vai deputatu iztrukstosam patriotismam, izglitibas joma , ludzu palasiet NA portalu, un ka pedejo : ‘ Atbalsta vesturei Saeima ka nav, ta nav … ‘ !

 2. … Pat novada pasvaldibas ir jau spiestas iesaistities specialistu sagatavosana un to paturesana savam vajadzibam pec izglitibas beigsanas … !!!!!

  … Viens no iemesliem ir tas fakts, ka LR IzM un to parvalditas augstakas izglitibas institucijas valda un vel sez vecas nomenaklaturas ieliktie ‘specialisti’ un tadejadi nacionalas valsts interesem neintralie vai pat naidigie elementi, kuriem, ka liekas (secinats no zinamiem kontaktiem) ir gluzi vienalga ka attistas valsts izglitibas politikas un ar to visa saistita latviesu tautas dziva speka potenciala izveidosana un realizesana nakotne … !!!!!!

  … Sada situacija, vai nu nepienemta vai vispareja likuma iztrukuma del, vai nespejigas, neazinigas, naivas, vai likuma neatbilstosas augstako izglitibas instituciju ierednu attiecibas pret valsts politikas merkiem pieejas del, pastav un krasi iedarbojas, arpus un pret valdibas pienemtas reemigracijas un repatriacijas politikas galveniem merkiem un noteikumiem.

  … Specifiski, vel pastav pret diaspora atrodoso latviesu un LR pilsonu berniem, un neizskaidrojami diskriminosa, IzM ka ari augstakas izglitibas institutu likumdosana un to noteicosa uznemsanas prakse: augstakas izglitibas joma potencialiem studentiem no diasporas piesakoties macibam LR valsts augstkolas ir NEIESPEJAMI IEKLUT LATVIESU STUDENTU LATVIESU VALODAS MACIBU GRUPA AR VISAM LIDZIGAM TIESIBAM … – BEZ CENTRALIZETA VALODAS EKZAMENA NOLIKSANAS – … kas dabiski tiem ir gluzi neiespejams pieprasijums, jo iegustot videjas izglitibas apliecibas svesvalodu izglitibas sistemas tie nespej uzlabot savu latviesu valodas zinasanu vajadziga limeni paris menesos, tai brivaja perioda, pirms tiem jaregistrjas studijam Latvijas augstskolas …!

  … Tamdel ari nacionali un patriotiski orientetam pasvaldibam ir jaatspeko IzM negacijas saja lieta un butu jadod savs specigais spiediens uz IzM, lai tas un vina ministrija daritu to kas atbilst valsts politikai – ARKARTEJA VEIDA NOKARTOT IESPEJU LATVIESU PILSONU BERNIEM, KURI VELAS ATGRIEZTIES UN STUDET LATVIJA, KVALIFICETIES LATVIESU STUDENTU GRUPA AR VISAM TIESIBAM, PIERADOT SARUNAS LIMENI LATVIESU VALODAS ZINASANU – UN NOLIKT VAJADZIGO CENTRALO EKZAMENU DIVU MACIBAS GADU LAIKA …!

  … PERSONIGI PAZISTU IEINTERESEJOSO STUDENTU SITUACIJU, KURI ATSAUCAS VALSTS MERKIEM SATURET TAS POTENCIALO DZIVA SPEKA PIENESUMU NACIONALAS VALSTS ATTISTIBAI NAKOTNE

  … MES NEDRIKSTAM PAZAUDET SOS DIASPORA DZIVOJOSOS, PATRITISKOS UN AUGSTI KVALIFICETOS STUDENTUS, KURI VELAS AR VISU SIRDI UN DVESELI PIEDALITIES NACIONALAS VALSTS, SAVAS DZIMTENES UN TAS KULTURAS TAUTAS ATDZIMSANA DARBA … NE SAVU POLITISKA NAIVUMU VAI DAZU IEREDNU PATRIOTISMA TRUKUMA DEL … !

Draugiem Facebook Twitter Google+