×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Daudzbērnu un nepilnās ģimenes saņems lielākus pabalstus (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

No nākamā gada daudzbērnu un nepilnās ģimenes saņems lielākus pabalstus no valsts, tādējādi mazinot šo ģimeņu nabadzību, šodien vienojās valdība.

No 2017.gada 1.janvāra ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem būs 50,07 eiro mēnesī pašreizējo 34,14 eiro vietā. Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) varētu veikt nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmās, paredzēts pārejas periods. Proti, VSAA no 2017.gada 1.janvāra pārrēķinās pabalsta apmēru un starpību izmaksās ne vēlāk kā līdz nākamā gada 1.maijam.

Tāpat no nākamā gada 1.aprīļa palielinās valsts atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem – apgādnieka zaudējuma pensijas, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu minimālos apmērus. Par bērnu līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai pabalsta minimālais apmērs plānots 92,5 eiro (bērnam ar invaliditāti kopš bērnības – 106,72 eiro), bet pēc bērna septiņu gadu vecuma sasniegšanas – 111 eiro.

VSAA pārskatīs pabalsta apmēru un par periodu no 1.aprīļa to izmaksās ne vēlāk kā 2017.gada 30.septembrī. Pārejas periods nepieciešams izmaiņu veikšanai VSAA informācijas sistēmās. Šobrīd apgādnieka zaudējuma pensija katram bērnam nevar būt mazāka par 65% no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta, tas ir, 41,62 eiro, bet bērnam ar invaliditāti kopš bērnības – 69,37 eiro.

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanai par ceturto un nākamajiem bērniem ik gadu no 2017. līdz 2019.gadam nepieciešami 3,5 miljoni eiro. Atbalsta palielināšanai apgādniekus zaudējušiem bērniem – četri miljoni eiro ik gadu no 2017. līdz 2019.gadam.

Tāpat no 2017.gada 1.janvāra arī vienam no adoptētājiem, kurš adoptējis ārpusģimenes aprūpē esošu bērnu vecumā līdz trim gadiem, piešķirto desmit kalendāra dienu atvaļinājumu apmaksās 80% apmērā no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Iepriekšminēto paredz valdībā apstiprinātie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, grozījumi likumā “Par valsts pensijām”, grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, ”Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”.

Normatīvie akti vēl jāpieņem Saeimā kopā ar citiem nākamā gada valsts budžeta likumprojektiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ja mana mazā māsa saņēma apgādnieka zaudējuma pensiju 72€ tad nākamgad būs 111€? Vai esmu pārak naiva un stūlba?

 2. Atkal izņēmumi, bet “VESELĀS” ĢIMENES, Valsts pamats tāpat kā līdz šim cietējas un šo visu uzturētājas. Kāpēc tāda netaisnība jau gadu desmitiem?! Necienām īstu, pilnu ģimeni – pamatvērtību, pamatu pamatu nācijai. Viņiem tāpat jāskolo, jāapģērbj, jāuztur.?

 3. Mamina saviem tris berniem. Atbildēt

  Cik zinu tad daudzbernu gimene jau ir ar tris berniem.

 4. Interesanti ka ar 20 eur mēn. vini doma mazinat nabadzibu? Bet bēgļu bērni tik un tā saņems krietni vairāk….

 5. un ka tad ar tiem kam viens berns un ja invalids vel , tie neskaitas berni???

 6. Ar tris berniem vtd nevajag palielinat pabalstus?

 7. Atkal ne vārda par vientuļajiem vecākiem,kāpēc to cilvēku daļu vienmēr apiet,Ja tēvs kā pametis un nav ierakstīts dzimšanas apliecībā-mātei nav pat no kā piedzīt alimentus,KĀPĒC JŪS NEDOMĀJAT PAR ŠIEM BĒRNIEM,MĀTE RAUJAS VIENA LAI UZTURĒTU BĒRNUS…..

  • Tur jau pati māte vainīga. Tagad ir tik daudz iespēju. Piesaki prasību tiesā,un tiesa ar varu aizvilks tētiņu uz DNS analīzēm,kuras viņam pašam būs jāapmaksā,ja brīvprātīgi nav gājis atzīt savu bērnu. Tagad jau vairs nav tā,ka var uztaisīt bērnus un aizlaisties lapās,nenesot atbildību. Tagad būs jāpiedomā,kad un ar ko pēcnācējus radīt.

   • Daudzi ir aizgājuši uz tām analīzēm -nevajag aizstāvēt večus kuri baidās no atbildības,Manā gadījumā kā tika teikts. ka nekas labs nebūšot-papucītis aizmuka jo noraustījās ka būs jāmokās visu dzīvi -tādi jūs esat memmīši -gan jau pats arī vazājies apkārt -jo jā tā raksti tad pats neesi labāks

Draugiem Facebook Twitter Google+