×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. novembris, 2016
Drukāt

Nākamgad deputātu alga pieaugs līdz 2618 eiro (60)

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamgad Saeimas deputātu amatalga pieaugs no 2448 līdz 2618 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Šogad deputātu amatalga ir 2448 eiro, bet tā ik gadu mainās, balstoties uz vidējās algas izmaiņām.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem vidējā alga valstī 2015.gadā bija 818 eiro, bet deputātu darba samaksa 2017.gadā saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu tiek aprēķināta, vidējo algu reizinot ar koeficientu 3,2. Tādējādi deputātu amatalga 2017.gadā plānota 2618 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, aģentūru BNS informēja Saeimas Preses dienestā.

Tāpat deputātiem tiek maksāts par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, par Saeimas komisijas vadītāja, viņa vietnieka vai sekretāra amatu, par Saeimas apakškomisijas priekšsēdētāja vai sekretāra amatu, kā arī piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem.

Piemēram, Saeimas priekšsēdētājam amatalgas daļa par amata pildīšanu nākamgad paredzēta papildu 1415 eiro pirms nodokļu nomaksas. Šogad Saeimas priekšsēdētājam tiek piemaksāti 1323 eiro.

Kā ziņots, nākamgad Saeima plāno deputātu un darbinieku atlīdzībām tērēt 16,2 miljonus eiro jeb par vienu miljonu eiro vairāk nekā šogad.

Saeimas budžeta pieprasījumā nākamgad atlīdzībā plānots izlietot 16 270 289 eiro, no kuriem atalgojumā – 12 246 888 eiro. Savukārt šogad atlīdzību budžets ir aptuveni 15 120 903 eiro, liecina informācija parlamenta mājaslapā.

2018.gadā atlīdzībā paredzēts izmaksāt 17 088 520 eiro, no kuriem atalgojums paredzēts 12 490 501 eiro, bet 2019.gadā atlīdzība plānota 16 954 355 eiro, no kuriem atalgojums veidos 12 749 950 eiro.

Mainoties valstī strādājošo vidējai darba samaksai, ik gadu tiek pārskatīts valsts amatpersonu atalgojums. Amatpersonu algas apmērs ir piesaistīts valstī strādājošo vidējās darba samaksas izmaiņām. Atalgojums tām tiek pārskatīts katru gadu un saistīts ar tautsaimniecības attīstību. Ja ekonomika un algas iedzīvotājiem pieaug, pieaug arī likumā minēto amatpersonu atalgojums. Savukārt, ja samazinātos strādājošo vidējais atalgojums, attiecīgi tiktu samazināta arī amatpersonu amatalga. Šis princips nostiprināts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, un tas attiecas arī uz vairākām citām amatpersonām.

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. Brīnišķīgi ! Valsts Kasē palielināsies nomaksāto nodokļu naudas summa un vairāk Valsts varēs ziedot zupas virtuvēm.

 2. droshvien, opozicija saeimaa par sho balsoja par …, taa teikt vienbalsiigi 😀

 3. kaut viņi ēdot aizrītos.

 4. Lai samazinātu algas viņiem, mums jāsamazina algas sev. Nu ko, tad ņemam aploksnē. Starpība jau nav, visi medicīnas pakalpojumi utt. tāpat ir vājprātīgi dārgi un tas, ka līdz šim esam maksājuši nodokļus, ir kaķim zem astes.
  Ir sajūta, šoreiz izteiktāk kā citas reizes, ka drīz vadzis lūzīs..Vai nu būs karš, vai ēnu ekonomika uzplauks ar jaunu sparu, bet tas tā nepaliks.
  Un ja tā pavisam godīgi, karma ir karma.
  Uzspļaut uz to, ko viņi pirms vēlēšanām solīs, galvenais, atgādiniet to savām omītēm.

 5. Alga? Interesanti par ko????

 6. Veselu gadu deputāti un valdība domāja, ko darīt ar pedagogu algām Pēc gara gada nolēma – reformēt. Iznāca reforma ar algas samazinājumu. Veselu dienu deputāti domāja, ko darīt ar deputātu algām. Nolēma – reformēt. iznāca reforma ar algas paaugstinājumu pie 200 Eu. Labi, ka deputātiem nenācās domāt par savām algām gadu – būtu noreformejušies pa nullēm.

 7. NEKAUŅAS!!!!!!!

 8. Koeficientu tādu pašu kā pensionāriem – 1,0186!

 9. un te vēl cepās,ka krievi ar tankiem brauks iekšā.
  Nevajadzēs! pēc pāris gadiem tā zemīte būs tik tukša,ka varēs iebraukt ar skeitbordiem

 10. Viniem vajadzetu pieskirt tadu pasu algu ka visiem parejiem un paskatities ka vini ar tadu algu iztiktu. Kaut kads sviests vienkarsi.

 11. Vellns lai parauj tādu dzīvi,kur tik maz mūsu lielajiem ēdājiem..Bet mīļie deputāti vai jūs neaizmirsāt parasto tautu kas arī grib dzīvot.. Vai tad jums vienreiz tā lielā apetīte nenovedīs līdz sirds nepietiekamību ko..

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … (apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no Saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)
  .
  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 13. Pec viniem raud Kalnciema akmenlauztuves.Tos sunus pie erzacmaizes un udens,to vini ir godam nopelnijusi.
  Ko neizdarija vacietis 700 gados,komunisti 50,to musu veiksmes stasta varoni jau 15 gados.
  Latviesu Tauta! Cik ilgi Jus vinus vel cietisiet?

 14. vai nav kauna no mums nabadzīgajiem ņemt naudu liels KAUNS man sāp jo esmu pesnionāre invalīde un strādāju lai iztiktu

 15. šie ir svētki deputātiem? Atbildēt

  paaugstinās pasi savas jau tā augstās algas. bet pārējie – STRĀDĀJOŠIE NABAGI – lai kar zobus vadzī un siekalojas…..ja nevar samaksāt par ārstu, lai mirst…

  NOŽĒLOJAMA, ŽĒLOJAMA kļuvusi mūsu LATVIJA. Kad tauta beidzot CELSIES KĀJĀS UN PROTESTĒS PRET ŠĪM NELIETĪBĀM? Politikāņi , deputāti, valdības pārkāpj cilvēku SATVERSMĒ IERAKSTĪTĀS TIESĪBAS!!! tIESĪBAS UZ TAISNĪGU ATALGOJUMU, TIESĪBAS UZ DZĪVI…(slimajiem).

 16. Tiesībsargs kādā intervijā: “Mana vislielākā vilšanās ir tajā, ka politiskajā retorikā, piesaucot valsts ilgtspēju un veiksmes stāstu, patiesībā ilgtspēja ir tikusi konsolidēta, lai neteiktu, ka iznīcināta – samazinot naudu izglītībai, nepiešķirot adekvātu finansējumu veselības aprūpes sistēmai, neizskaužot dramatisko sociālo nevienlīdzību un nabadzību, ir panākts gluži pretējais. Satversmē ierakstītie principi un ideāli ir piesmieti”
  ………………..
  KAD IERUNĀSIES SIRDSAPZIŅA POLITIĶIEM, VALDĪBĀM, DEPUTĀTIEM? VISIEM TIEM, KAM NERŪP SATVERSMĒ IERAKSTĪTAIS.

 17. 18.novembra Latvijas patriots Atbildēt

  4.maija Latvija jeb LPSR-2 priekš vienkāršās tautas ir neizdevusies valsts! Kopā ar PVN nodokli latvietis nodokļos samaksā gandrīz 70%/ Nekur citur Eiropā tā nav!

 18. Pieversiet uzmanibu,tieshi 18.novembri “Diena”publice zinjas,ka tiks paaugstinaata alga zagljiem!Tas ir speciali izarits,redz daram ko gribam un tauta mums ir pie dirsas. Nu ta buutu uzlikushi uzreiz 5000 un miers.Nevajag telot “svetos” un melot,ka videja alga Latvija ir 800 eiro.Nav tada alga,vienigi varbuut firmaas.

 19. komunisti uzdarbojas varen plashi.Atkal celj sev algas,vai vienreiz neaizrisaties ar to nadu,kropli?

 20. to gan Mūrniece aizmirsa savā runā pieminēt!

 21. nobarotas cukas nevis deputati

 22. Vai nevajadzētu viņus visus vienrez patriekt?

  • NEVAJAG KLUSĒT, VAJAG KLIEGT! Atbildēt

   kamēr cilvēki KLUSĒS, viņi turpinās tādā garā un vēl trakāk, JO JŪTAS DROŠĪBĀ. Laikam domā, ka sabiedrība ir neglābjami stulba, ja 25 gadus tikai CIEŠ un NEPROTESTĒ.

 23. Drīz visi būs aizbraukuši no Latvijas, būs jāņem savas algas no pensionāriem, tiem par daudz.

 24. Mmmm jauki, tad jau pārējiem melnstrādniekiem ar būs pa 300 eur. vairāk.

 25. Laupītāju banda!

 26. Jataisa streiks pie saimas visiem kam ir minimala alga varbut tad deputati redzes cik musu ir reali neviss videja alga 800 kur vina ir

  • kāpēc minimālā? arī par 450 nevar izdzīvot. par 500 – varbūt gluži nenosprāgt iespējams,. bet ne kvalitatīvi ēst, apģērbties un iekrāt mājoklim vai auto. PĀRĀK MAZAS MUMS PRASĪBAS. PIE ŠĀDIEM NODOKĻIEM UN CENĀM,MEDICĪNAS UN IZGLĪTĪBAS IZMAKSĀM KATRAM STRĀDĀJOŠAM JĀPELNA MINIMUMS – 1000 EIRO UZ ROKAS. Cenu griestu šajā valstī nav ne īrei, ne elektrībai, ne apģērbam. PIETIKS ĢĒRBTIES HUMPALĀS, NAV JAU KARŠ!

   • kāpēc minimālā? arī par 450 nevar izdzīvot…..bet dzīvi vēl ir. Kā lai dzīvo ar 272, jo tik daudz paliek no minimālās algas pēc nodokļu nomaksas.

 27. Kad beigsies tas murgs,kad Latvija beigs barot deputātus un partijas?Tur tautas nauda!!!!!!!!!!

 28. Latvijai celvēce nav vajadzīga,kad tik saraut SEV ,Cerams kad aizrīsieties ar savām lielajām algām……

 29. Darba alga un gada ienākumi, divas dažadas lietas, vai ir kāds kas skaidri un gaiši pasaka kādi ir deputāta gada ienākumi, prēmijas, pabalsti, kompensācijas u.t.t. Es arī strādāju ārpus savas dzīves vietas, bet kompensāciju par to 800 EUR nesaņemu u.t.t. Un tās prēmijas par ko ? Un visiem ? Un algas apmērā ? un vismaz 4 reizes gadā ?

 30. Darba alga pieaugs līdz 2618, tas labi, lai ir, bet kādi ir gada ienākumi /prēmijas, pabalsti , atlīdzības u.t.t / un tad cuk tas ir un par ko ? darba alga un gada ienākumi ir divas dažādas lietas, tā jau nav ka mēs tie kas latvijā palikuši neko nesaprotam. Konkrēti es vispār nesaprotu prēmija…. par ko ? sakarā ar Lieldienām, 18.novembri , ziemassvētkiem u.t.t.

 31. Deputatiem,atkal pieliek algu 170e,nabaga stradniekiem10e, kur ir taisniba,seź savos kreslos un neko nedara tautas labá.

 32. Un darbs ? Ar to tāpat nekā ? Pat maisus nevīžo izbērt… es varu piekrist algu pielikumam, ja ir darbs un to var uzrādīt. Tas kā skolēnam – kur mājas darbs – atkal nav un tā ….

 33. Kā saka krievi -,,A MORDA ŅE TRESŅĪT,,! ( Vai mūlīs nepārplīsīs!)!

 34. Kā viņi nesaprot, ka vienreiz tas vadzis lūzīs un tad varēs sēdēt ar pliku pakaļu uz ledu.Ticiet man arī Latvijā būs protesta balsojums.

  • Protesta balsojums? Domāju un esmu gatavs daudz izlēmīgākiem soļiem. Tas laiks pienāks,jo mūsu valdošās smalkās aprindas jau pārkāpj jebkuru saprāta robežu.

  • viņu pakaļas plikas nekad vairs nebūs, jo ir tak ar visām tām piemaksām, prēmijām, algu pielikumiem “sapelnīts” visam atlikušajam mūžam. Ja nu vienīgi kāds nokļūs tur, kur uz tautas asarām un asinīm sarausto piķi līdzi nedrīkst ņemt…

 35. Bet vai ir padomats- ka deputati izdzivos dargos laikus. Vai nevajadzeja daudz vairak, nu 3000 pieskirt.

 36. Tur nauda atrodas vienmer ,vai tas nav no nodokļu maksatajiem ……es esmu pret.

 37. Zinaida Antane Sabile Atbildēt

  Prieks par jums

 38. Vajadzètu “tautas kalpiem”iedot to vidējo algu ko it kā sañem iedzīvotāji un tad lai izdzīvo.

 39. MALACI CELIET TIK MAN ZEL ,TIKAI 10 NIEKU PIEMETIET MUMS AKLGAAS UN INVALIDITATES PENSIJAS NEIAZTIECIET ,TAAS IR MUUSU SURI NOPELNIITAAS

 40. videejaa alga valstii nav tie mineetie 800 eiro. pusei ir tikai minimums. zeel, ka valdiiba to nezina,,, kur ir ieneemumu dienests, lai paskataas, cik tiek iemaksaati nodokli. mums tikai vissu valdiibai. ja man pie 370 pieliek 10 eiro , tad arii valdiibai pienaakas 10 nevis 170. neviens jau nesaka, ka strssdaajot komisijaas vinji sanem veel simtus.

 41. Deputātiem samazināt un pielikt pie minimālās algas!!!

 42. Labāk būtu apmaksājuši Baibas slimnīcas izdevumus Igaunijā, nekauņas!

 43. Gods kalpot sev

 44. Labs dienas joks-vidējā alga 800 eiro.

 45. Paņemsim nost bērniem ,pensionāriem un veselībai lai tautas kalpiem sanāk padzīvot kā nākas

 46. Vai tad ar tādiem grašiem mūsu kalpi varēs izdzīvot,viņiem vajag vēl un vēl.

 47. Esmu priecīgs!

 48. Mums tādas alga “kungiem” bet nabaga” tautas kalpiem” vajag gan. Riebjās tie pretigie mūļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+