×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. novembris, 2012
Drukāt

Nākamgad ģimenes ārstus sagaida jauna atalgojuma sistēma

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Nākamgad ģimenes ārstus sagaida jauna uz kvalitāti balstīta atalgojuma sistēma, un nozares vadība sola, ka izmaiņu dēļ atalgojums nesamazināsies. Nacionālā veselības dienesta pārstāvis Aigars Miezītis trešdien žurnālistiem paskaidroja ‒ paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamā gada sākumā un to mērķis ir uzlabot medicīnas pakalpojumu kvalitāti.

Jaunā atalgojuma sistēma ir balstīta uz pacientu skaitu praksē, kā arī darba rezultātiem un to kvalitāti.

Kvalitātes sistēma ietver samaksu par aktivitātēm, kas veicina ģimenes ārsta pieejamību un labāku pacientu aprūpi.

Piemēram, samaksu par profilaktiskām aktivitātēm un hronisko pacientu aprūpi. Noteikti konkrēti sasniedzamie rezultāti, piemēram, noteikts, kādiem jābūt medicīniskajiem rādītājiem noteiktu grupu pacientiem.

Piemaksa par to, ka ģimenes ārsts vairāk iesaistās pacientu aprūpē pats, mazāk tos sūtot pie citiem speciālistiem uz izmeklējumiem, kā arī aktīvāk uzrauga savu pacientu veselību un samazina neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaitu.

Piemaksa gaidāma par darba organizāciju, piemēram, māsai ir savs kabinets, kurā konsultēt pacientus, praksē tiek ieviesti moderni informācijas tehnoloģiju risinājumi.

Miezītis arī norādīja, ka uz kvalitāti balstītā atalgojuma sistēma ģimenes ārstu ienākumus nesamazinās un tās mērķis ir motivēt ārstus.

Jaunās izmaiņas vēl jāapstiprina valdībā.

Uz kvalitāti balstītā atalgojuma sistēma izstrādāta projekta “Sabiedrības veselības uzlabošana, veicinot pieejamu augstas kvalitātes primārās veselības aprūpes sistēmu” (ImPrim) laikā, kurā kopumā iesaistījās sešas valstis no Baltijas jūras reģiona, tostarp Latvija.

Projekta “ImPrim”, kura ietvaros izstrādāta arī jaunā atalgojuma sistēma, izveidots arī informatīvs buklets, kurā pacientiem tiks plašāk izskaidrotas pacientu tiesības. Tā mērķis ir palielināt primārās veselības aprūpes pieejamību un uzlabot ģimenes ārstu pieejamību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+