×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Nākamgad GMI samazinās līdz 35 latiem

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība otrdien nolēma samazināt garantēto minimālo ienākumu (GMI), lai gan starptautiskie aizdevēji iepriekš pauda kritiku šai iecerei un pēc dažiem mēnešiem Pasaules Banka nāks klajā ar ieteikumiem Latvijas pabalstu sistēmas maiņai, aģentūra BNS uzzināja vadības sēdē.

Līdz ar valdības lēmumu no nākamā gada GMI būs 35 lati līdzšinējo 40 latu vietā pieaugušajiem un 45 lati bērniem, to otrdien bez iebildēm un jautājumiem atbalstīja valdībā.

Par šo lēmumu izskanējusi plaša kritika, ka tādējādi vēl vairāk tiek pasliktināts tieši trūcīgākās sabiedrības daļas stāvoklis. Līdz šā gada beigām GMI vēl ir 40 latu pieaugušajiem un 45 lati bērniem.

Tam oponējot, Labklājības ministrija (LM) uzsvērusi, ka pašvaldībām būs iespēja maksāt arī lielākus pabalstus un zemākās summas noteikšana ļaušot pašvaldībām daudz elastīgāk noteikt GMI līmeni.

Labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”) valdības komitejā pirmdien norādīja, ka 50% GMI saņēmēju ir darbspējas vecumā. Viņa uzskata, ka GMI saņēmēju stāvoklis vairumā gadījumu nevarētu pasliktināties, jo tostarp ir tiesības uz bezdarbnieku pabalstu. GMI attiecas arī uz cilvēkiem, kuri ir bērna kopšanas atvaļinājumā, un arī šī cilvēku kategorija ir saņēmusi būtiskus uzlabojumus pabalstu palielinājuma veidā no nākamā gada, pastāstīja Viņķele.

Otrdien, pieņemot lēmumu valdības sēdē, nekādi papildu jautājumi ministriem nebija radušies.

Ministru kabineta noteikumu izmaiņas par GMI līmeni stājas spēkā 2013.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+