×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Par suņu nereģistrēšanu būs naudas sods (20)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), nosakot naudas sodu par dzīvnieku nereģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Tas attieksies arī uz suņu reģistrāciju vienotajā datubāzē, kas iedzīvotājiem būs jāveic no nākamā gada vidus.

Valdības noteikumi nosaka, ka suņu īpašniekiem līdz 2016.gada 1.jūlijam suns, kas līdz šim datumam būs sasniedzis sešu mēnešu vecumu, jāapzīmē un jāreģistrē vienotajā mājas (istabas) dzīvnieku datubāzē. Tāpat noteikumi paredz, ka visiem suņiem, kas piedalās izstādēs vai uz laiku tiek izvesti ārpus valsts, ir jābūt apzīmētiem ar mikroshēmu un reģistrētiem vienotajā datubāzē, taču LAPK pagaidām nav noteikts sods dzīvnieka īpašniekam par suņa neapzīmēšanu ar mikroshēmu un nereģistrēšanu mājas dzīvnieku vienotās informācijas sistēmā.

Suni, kas piedalās izstādēs vai kuru uz laiku izved ārpus valsts teritorijas, datubāzē ir jāreģistrē kopš 2012.gada 1.jūlija. No minētās normas izriet, ka par šo suņu nereģistrēšanu varēs sodīt pēc likuma grozījumu stāšanās spēkā.

Patlaban LAPK ir noteikti lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekiem piemērojamie sodi par dzīvnieku, ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un dzīvnieku apzīmēšanas noteikumu pārkāpšanu. Savukārt noteiktie sodi par dzīvnieku slēpšanu, neidentificēšanu (nemarķēšanu) un izvairīšanos no to uzskaites paredzēti par pašvaldību saistošo noteikumu pārkāpumiem par dzīvnieku uzskaiti. Tādēļ minētās LAPK normas nav piemērojamas suņa īpašniekiem, kas neapzīmēs ar mikroshēmu un nereģistrēs sev piederošu suni vienotajā informācijas sistēmā.

Saeima tagad ieviesusi nosacījumus, ka par attiecīgo pārkāpumu uzliks naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām – no 15 līdz 350 eiro.

Likumprojekts arī nosaka sodus izmēģinājumu vai zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku audzētājam, piegādātājam un lietotājam par noteikto prasību pārkāpšanu. Tiks veiktas izmaiņas arī normā, kas attiecas uz pārkāpumiem veterinārmedicīniskajā praksē.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Beidzot! Sen jau vajadzeja!
  Un vel- kad beidzot tiks risinats klainojoso sunu jautajums?
  Un treskart- sunu piekezitie parki ir katastrofa! Bernus palaist paskraidiities parkaa ir neiespejami!!!

 2. Ko darīt ja suns ir bomzis,,kur registrēt.

  • beidzot būs kārtība! Tos, kuriem nav čipa un kuri ir klaiņojošie suņi, varēs utilizēt bez problēmām!!!

   • Viss no ārpuses skaisti, bet kas notiks ar nereģistrētajiem suņiem? Tos izķers, turēs patversmē 14 dienas, eitanizēs – par kādu naudu? Kas un no kādiem līdzekļiem maksās ķērājiem, kur un par kādu naudu uzturēs patversmēs nabaga saķertos dzīvniekus? Eitanāzija taču arī maksās! Vai vetārsti nokļūs stučītāju lomā un par katru nosūdzētu suni saņems prēmijas?

 3. Ja man mājās kāmītis- arī būs jāreģistrē un jāčipo?! Istabas dzīvnieks taču!!!

  • sez maja un apkartejo sabiedribu netraucee,slimibas neparneesaa,nekontroleti nevairojas un cerams,ka ipasas agresijas pazimes neizrada- ko nevar teikt par gan saimnieku, gan bezsaimnieku suniem.

 4. Ak vai. Cik pamestu dzīvnieku būs!

 5. tos čipus deputātiem,lai tauta redz kur viņi ir…..

 6. tos čipus deputātiem,lai tauta redz kur viņi ir…..

 7. Nesaprotu,izstāžu suņi jāapzīmē ar mikroshēmu un jāpireģistrē,istabas suņi jāapzīmē un jāpiereģistrē.Kā tad tie istabas suņi jāapzīmē?Vieni ar mikroshēmu,otri tā vienkārši ar zīmuli?

 8. Kāds no ministrijām veido savu biznesu, sapircis to čipus un atrada kur un kā izlietot. Pēc visa spriežot, dzīvnieki Latvijā ir kaut kas svarīgāks par cilvēkiem (par dzīvniekiem valsts var naudu iekasēt , ar cilvēkiem, īpaši laukos – vieni vienīgi izdevumi) . Drausmīga valsts attieksme pret cilvēku kā tādu (ja nav no spices vai partiju sponsors)

 9. būtu labāk pieņēmuši likumu par to īpašniekiem kuru suņi sakož cilvēkus vai nokož cita suņuku NEVIS MĒRKAĶOJUŠIES AR kautkādu reģistrāciju lauku krančiem .lai čipo tos suņus ar kuriem to īpašnieki pelna naudu. T.I. ISTĀŽU SUŅUS

  • Tiesi par cilveku drosibu jau ir runa! Man loti patik kartiba sunu jautajumos Anglijaa.Seit katrs suns ir obligati jaregistree un jaiziet parbaude uz to, ka suns uzvedas. Par neregistresanu tadi sodi,ka maz neliekas. Ja suns ir nervozs, nelidzsvarots un ar tendenci uz agresiju,tad tads ir jasterilize.Sada sakaraa 8 gadu laika Uk neesmu redzejusi uz ielam nevienu klainojosu vai rejosu suni. Jebkurs suns paiet tev gadam bez nekadas intereses,jutos drosi un bez stresa,ko nevar teikt par Rigas bielam.Biju atvalinajuma pavasarii- vnk bariem skraida pa Pardaugavu.

 10. Nav jau problēma bobeļmani piereģistrēt, galvenais lai par to nav jāmaksā kādam.

 11. Un kur tas lauku tantuks ar to savu kranci lai ņemt tikt pie tās datubāzes? Atkal mūsu valdība domā kopālikt budzetu uz sodu fantazēšanas likumiem!!! Tādai debīlai politikai nakotnē nav izaugsmes. Ministriem tā nav jāstrādā,jādomā kā valsts kasi pildīt,lai nodokļu nauda neplūst projām,nevis jāfano kā tantukus ar krancīšiem sodīt…pareizi,novirzi uzmanību no būtiskā un muldi kādu bezsakaru,tad tauta ilgāk turās muti vaļā,tikmēr deputāti var fiktierēt savus vērienīgos darījumus…Ak, mīļā mūsu Latvija,vai TU esi pelnījusi TĀDUS likuma kalpus!

 12. Bet uzlikt reālus naudas sodus par bezšķirnes kaķu vairošanu līdz šim neviens nav piemērojis.
  Kārtēja tukša salmu kulstīšana.

  • Ko darīt ar daudzdzīvokļu pagrabu kaķiem? Apsaimniekotāji nevēlās problēmu risināt un pseido dzīvnieku aizstāvji nesaprot, ka ar barošanu vien kaķiem nepietiek – vajag arī pajumti ziemā. To antisanitāro stāvokli pagrabos veicina pārprastā dzīvnieku mīlestība.

   • Palnigi piekritu! Tikai kakjumiilis Nils Nilovics nav vel par to aizdomajies. Un par sunu saimnieku atbildibu ari.

Draugiem Facebook Twitter Google+