×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Nākamgad nemainīs kadastrālo vērtību lauksaimniecības un meža zemei (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Panākta vienošanās, ka 2015. gadā kadastrālās vērtības lauksaimniecībā izmantojamajai zemei un meža zemei paliks 2014. gada līmenī, portālu LA.lv informēja Zemkopības ministrija.

Trešdien, 25. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības un Valsts zemes dienesta speciālistiem, lai pārrunātu zemes kadastrālās vērtēšanas jautājumus un kadastrālo vērtību aprēķināšanu lauksaimniecībā izmantojamajai zemei un meža zemei.

Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka 2015. gadā kadastrālās vērtības lauksaimniecībā izmantojamajai zemei un meža zemei paliks 2014. gada līmenī. Plānots, ka, sākot ar 2016. gadu, kadastrālā vērtība lauksaimniecībā izmantojamai zemei un meža zemei tiks pārrēķināta. Savukārt pašvaldības, nosakot nekustamā īpašuma nodokļa apmēru, ņems vērā jauno kadastrālo vērtību un izvērtēs nodokļa pieauguma ierobežojuma nepieciešamību.

“Esmu gandarīts par šo konstruktīvo sanāksmi. Ja Ministru kabinets akceptēs mūsu panākto vienošanos, ka 2015. gadā kadastrālās vērtības lauksaimniecībā izmantojamajai un meža zemei saglabājas 2014. gada līmenī, tas pozitīvi ietekmēs Latvijas lauku saimniecību un meža nozares attīstību,” uzsvēra Dūklavs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ikgadeja vertesana ir padomju modelis ,ka saka Rubiks ,klat vajag aktu muziga lietosana. 4 junija es TM Valsts sekretaram paradiju tiesibu aktus par savas mates ipasumu 1925 g 10 000 Ls vertiba un 1940 g isi pirms OKUPACIJAS ari 10 000Ls ,kau gan bija meliorets un veikti daudzi racionali uzlabojumi .Bet VISI ipasnieki ZINAJA KA IERAKSTU ZEMESGRAMATA NEVAR MAINIT, ka to dara tagad.

  2. Kas ir kadastra vērtība Atbildēt

    Kopš Ulmaņa laikiem – graudu pūri uz hektāru, pārrēķināti naudā. Tā bija kadastrālā vērtība – zemes auglība. Vai tagad pieaugusi zemes auglība jeb rudzi ir zelta cenā? A, ko????? Nevajag jaukt rudzus ar kāpostiem – rož s kapustoi ņe putatj.

Draugiem Facebook Twitter Google+