×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Nākamgad neplāno vēlreiz palielināt pedagogu zemākās algas

Foto - LETAFoto - LETA

Skolotāji pauduši satraukumu, ka nākamā gada budžetā nav paredzēti līdzekļi pedagogu zemākās darba likmes paaugstināšanai. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apliecina, ka nākamgad vēlreiz zemākās algas paaugstināt nav paredzēts.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir norādījusi, ka ministrija nākamā gada budžetā nav paredzējusi līdzekļus pedagogu zemākās darba algas likmes un 2.kvalitātes pakāpi ieguvušo pedagogu darba algas paaugstināšanai.

Ministra Roberta Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs aģentūrai BNS pastāstīja, ka IZM, LIZDA, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) un Latvijas pedagogu domes (LPD) kopīgi parakstītais memorands, kurā iezīmēti līdz 2014. gadam veicamie soļi, 2013. gadā neparedz atkārtotu zemākās darba algas likmes palielinājumu, kā arī pielikumu 2. kvalitātes pakāpi ieguvušajiem pedagogiem.

“Līdz ar to šāda prasība līdz šim ministrijai nav bijusi zināma. Šo jautājumu ministrija risinās savstarpēju pārrunu ceļā ar partneriem tuvākajā tikšanās reizē,” viņš piebilda.

LIZDA uzskata, ka nākamgad izglītībai paredzētais finansējums nav pietiekams. Nākamā gada budžeta projekts pašlaik ir nonācis Saeimā.

Ministrija gan norāda, ka nākamā gada IZM budžetā ir iegūti papildu 6,5 miljoni latu, lai nodrošinātu algas pielikumu ne tikai 4. un 5.pedagogu kvalitātes pakāpei, bet no 2012.gada 1.septembra – arī 3.kvalitātes pakāpei. Tādējādi IZM esot pilnībā izpildījusi vienošanos.

IZM, LIZDA un vēl citas profesionālās organizācijas iepriekš parakstīja sadarbības memorandu, kurā panākta vienošanās paaugstināt zemākās pedagogu algas par 10% no šā gada 1.septembra.

Panākta arī vienošanās no šā gada 1.septembra palielināt algas augstākās ‒ piektās ‒ kvalitātes pakāpes pedagogiem par 12%, savukārt pedagogiem, kuriem ir ceturtā kvalitātes pakāpe, algas pieaugs par 8%.

Iesaistītās puses vienojušās no nākamā gada paaugstināt algas arī tiem pedagogiem, kuriem ir trešā kvalitātes pakāpe.

Sadarbības memorands paredz izstrādāt pedagogu motivācijas sistēmu un pāreju uz 40 stundu darba nedēļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+