×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
4. oktobris, 2016
Drukāt

Nākamgad nodokļus vēl necels, bet pēc tam gan (23)

Baiba Bâne, Finanðu ministrijas valsts sekretâre
Ilmârs Ðòucins, Finanðu ministrijas valsts sekretâres vietnieks nodokïu, muitas un grâmatvedîbas jautâjumos
Jolanta Plûme, Finanðu ministrijas valsts sekretâres vietniece budþeta jautâjumos. 28/09/2016 foto: Karîna Miezâja/Latvijas AvîzeBaiba Bâne, Finanðu ministrijas valsts sekretâre Ilmârs Ðòucins, Finanðu ministrijas valsts sekretâres vietnieks nodokïu, muitas un grâmatvedîbas jautâjumos Jolanta Plûme, Finanðu ministrijas valsts sekretâres vietniece budþeta jautâjumos. 28/09/2016 foto: Karîna Miezâja/Latvijas Avîze

Finanšu ministrijas sagatavotajā nākamā gada budžeta un tam pievienoto nodokļu likumprojektos neparedz paaugstināt tā dēvēto lielos nodokļus, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodokli, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pievienotās vērtības nodokli, kas nodokļu ieņēmumu daļā ir ar vislielāko pienesumu budžetā.

Tas gan nenozīmē, ka šo nodokļu režīmu nevarētu pārskatīt turpmāk.

Intervijā “Latvijas Avīzei” Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne un viņas vietnieki Jolanta Plūme (budžeta jautājumos) un Ilmārs Šņucins (nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos) atklāj, ka pašlaik ministrijā top nodokļu politikas pamatnostādnes laikposmam līdz 2021.gadam.

Pamatnostādņu mērķis ir palielināt nodokļu ieņēmumus līdz 30% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Vienlaikus turpmākajos piecos gados valdība plāno palielināt budžeta kopīgo ieņēmumu apjoma pieaugumu. Pašlaik nākamā gada budžeta ieņēmumu nodrošinājumam uzsvars tiek likts uz jau ieviesto nodokļu iekasēšanas uzlabošanu. Bet, lai palielinātu nodokļu ieņēmumus un lai panāktu budžeta kopīgo ieņēmumu apjoma pieaugumu, tiek pieļauts, ka varētu pārskatīt pašlaik ieviesto nodokļu atvieglojumus, kā arī pārskatīt nodokļu likmes. Iespējams, ka turpmāk kaut ko nodokļu režīmā Finanšu ministrija būs spiesta (!) mainīt, klausot Pasaules Bankas pētījumu.

Nākamgad tāpat nav gaidāms nekustamā īpašuma nodokļa palielinājums. Nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības, no kurām atkarīgs šī nodokļa apmērs, ir iesaldētas līdz 2017. gada beigām. Bet arī šī nodokļa režīms var mainīties.

Finanšu ministrijai sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Valsts zemes dienestu uzdots jau līdz šī gada beigām sagatavot priekšlikumus nekustamā īpašuma nodokļa režīmam 2018. gadā. Vienota nodokļa režīma ieviešana ir apgrūtināta, tāpēc ka nekustamo īpašumu kadastrālais novērtējums dažādās Latvijas pilsētās un lauku novados ir krasi atšķirīgs. Tikpat krasi dažādās vietās atšķiras arī nekustamo īpašumu cenas tirgū.

Pilnu interviju lasiet otrdienas, 4.oktobra, “Latvijas Avīzes” numurā

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Kāpēc tiek dzēsti analītiski un patiesi komentāri, kas nav glaimojoši augstām valsts amatpersonām? Es par Jums biju labākās domās…………..

 2. Nu beidzot viens gaismas stariņš bezcerības tuneļa galā!

 3. Griezt tik protat,nedomājot par cilvēku kā viņš izdzīvos.Iestājoties rudeni produktu cenas nemanot aug…

 4. Noskatieties youtube – reālā latvijas nāve. Īpaši 3:20, uz kādiem noteikumiem Latvijai tiek piešķirts kredīts. Shēma atstrādāta 1:1

 5. Tipiska shēma valsts iznicināšanā. Palasiet bijušo ekonomisko slepkavu Džonu Perkinsu, kas kādreiz darbojās lielo korporāciju labā. Viņš smalki izstāsta shēmu, kā tiek iznīcināta un parādos, nabadzībā iedzīta un tad savākta valsts kā privātīpašums. 1:1 Noskatieties, uz kādiem noteikumiem piešķīta kredītu. Īpaši 3:20. Youtube – reālā Latvijas nāve.

 6. Cerams, ka nākošā gada laikā valsts struktūras tiks iztīrītas no liekās, nekompetentās ierēdņu masas visos līmeņos. Tas nav vairs izturams uzturēt tādu parazītu baru.

 7. Atlaidiet valsts institucijaa stradajosho liekezhu baru. Tadi vismaz tur ir 50%…..luk ari ekonomija.

 8. Pirms laika nevajag solīt,jo tur ir kāda blēdība .

 9. Cien. koment. par manu komentāru Jūs joprojām dzīvojat savā saprašanā PSRS .Skumji.

 10. Līdz tam vēl jānodzīvo. Neticu nevienam šīs ideoloģijas vārdam.

 11. Jautājums ir SVELOŠS! Atbildēt

  Kad beidzot sāksies nodokļu pazemināšana, jo solīja pazemināt PVN un IIN!!!
  Kad pašvaldības par savu dzīvokļu īri iekasēs īres maksu? Kāpēc alkoholiķis, kurš sertifikātus nodzēra un neko neprivatizēja nemaksā nekādu īri.
  Viss pašvaldības mājokļu pārvaldes štats jāuztur no pilsētnieku nodokļiem. Kāpēc šitie īrnieki nemaksā neko?

 12. Jāpēta, kāpēc tik nesaimnieciska darbība notiek un kurš par to ir atbildīgs, ka hroniski trūkst naudas. Tas nav normāli.
  Pie sādiem apstākļiem jāizskata, vai vispār drīkstēja celt šosnesmukos sķūņus un angārus kā Gaisapilis u.tml.
  tālāk. Visās iestādēs cik redzu rakstāmpapīres netiek apdrukāts no abām pusēm.
  JA būtu nauda un nebūtu jaaugstina nodokļi, par to vēl varētu runāt. Bet ja naudas nepietiek un jaceļ nodokļi un visādi maksājumi, ministrijās un iestādēs jādrukā uz papīra no ABAM pusēm. Man nav tik daudz naudas lai es pirktu viņiem tik daudz papīra. U.tml. Tie ir tikai sīki piemēri, kuri visi savācas. Mēs neesam govis ko var tā slaukt. Maziniet visus valsts izdevumus un turiet valsts mantu. Neizpārdodiet lai tā ienes paļņu. Par likvidēto tautsaimniecību par dāvanām par likvidāciju nemaz nerunāsim… ja nav naudas tagad, tātad mēs nebijām tik bagati, lai varētu atļauties dzīvot bez uzņemumiem un veselām tautsaimniecības nozarēm..

  • par taupību piekrītu.
   Par valsts uzņēmumiem – pasarg dievs! Cik daudz valsts uzņēmumu ir patiešām efektīvi pārvaldīti? AirBaltic – vieni mīnusi, Rīgas namu pārvaldnieks – korupcija un izsaimniekošana. Latvijas valsts meži – cērt par daudz un neracionāli. Rīgas satiksme – korupcijas un izzagšanas midzenis. Valsts/pašvaldību pasūtījumi celtniecībā – Rīgas domes atjaunotie bērnudārzi un skolas, Dienvidu tilts un Gaisma pils – vieni izzagšanas, korupcijas un brāķa augoņi. Nosauc kaut vienu efektīvu valsts uzņēmumu – es nezinu! Privātos gan zinu.

 13. A manis pēc.lai ceļ !!! Es jau būšu tālēs zilajās un droši vien ne es viens ….
  te patiešām nav ,ko lovīt un nav ,uz ko cerēt :((

 14. Jāturpina tik balsot par tiem pašiem rotējošajiem vēžiem!

 15. Nodokļus vairs necels, viņi paši augs, jo raugs ir ielikts.

 16. jautājums ir viens ,vai viņi ir normāli.

 17. dumpjus taisīt,test valdību ,parlamentu jau vajadzēja sen! BET NAV PAR VĒLU ŠOS XRJUKUS DZENĀT!

 18. lai jau ceļ kamēr robežas vaļā domā ka jau visi maksās ja man izdevīgāk strādāt privātmājās bez nodokļiem tā arī darīs plus no valsts vēl var iekasēt pabalstu jo oficiāli būsi bezdarbnieks nākotnē šieti plāni sabruks aizbraukšana turpinās

 19. stulba valsts,vinjiem nekad nebus gana,badainie

 20. Tajā dienā,kad mums kaut ko pazeminās,kaut kas paliks lētāks,tad tā diena būs pasaules gals!!!

 21. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Man Brīvvalsts pasniedzēji nek. īpaš. vērtēšanu sauca ATKLĀTI par nekustāmā īpašuma iznīcināšanu. Bet cien . FM,TM, lūdzu izlasiet līgumu ar Pasaules Tirdzniecības Organizāciju un melns uz balta rakstīts ,ka VALSTS NEDRĪGST IEJAUKTIES AR VĒRTĒŠANU TIRGUS EKONOMIKĀ. Krievija jau 2015 gadā ,lai neizslēgtu no PTO izmainīja visus likumus ar nekustāmo īpašumu un 150 000 vērtētājus un inventarizatorus atbrīvoja. Vai Latvija gaida to pašu ?

  • aizdomas vai Ilmāram ir tā izglītība Atbildēt

   Valsts tavai zināšanai neko nevērtē, tikai statistiki aprēķina kadastrālo vērtību pēc iepriekšējiem darījumiem. Jo dārgāk pērkam, jo lielāku nodokli vēlāk paši maksājam.

Draugiem Facebook Twitter Google+