×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

Par 600-700 eiro palielina algas valdībai, Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem (18)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

No nākamā gada par 600 līdz 700 eiro tiks palielināts atalgojums Ministru prezidentam, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem, kā arī Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem, šādus grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā pirmdien pieņēma Saeima.

Premjera mēnešalgu pielīdzinās Saeimas priekšsēdētājas atalgojumam, ministru – Saeimas spīkera biedru algai.

Šobrīd Ministru prezidenta atalgojums ir 3098 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet līdz ar grozījumiem alga tiks palielināta par aptuveni 670 eiro, tādējādi premjera atalgojums no 2016.gada būs 3771 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Savukārt ministru algas pieaugs par aptuveni 780 eiro – no līdzšinējiem 2781 eiro uz 3580 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Aprēķināts, ka parlamentāro sekretāru atalgojums palielināsies par aptuveni 600 eiro, savukārt parlamenta frakciju un komisiju vadītājiem – 730 eiro.

Līdz šim bija noteikts, ka Ministru kabineta locekļiem, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem mēnešalgu nosaka, mēneša vidējās darba samaksas apmēram, kas noapaļots pilnos eiro, piemērojot koeficientu. Ministru prezidenta amatam tiek piemērots koeficients 4,05, taču grozījumi paredz to celt līdz 4,93. Ministriem koeficientu tiks celts no 3,648 līdz 4,68, savukārt parlamentārajam sekretāram piemēroto koeficientu no 2,837 palielinās līdz 3,63.

Saeimas deputāta mēnešalgu nosaka, mēneša vidējās darba samaksas apmēram, kas noapaļots pilnos eiro, piemērojot koeficientu 3,2. Papildus deputātiem par dažādiem ieņemajiem amatiem izmaksā arī mēnešalgas daļu par attiecīgo amatu pildīšanu, kas tiek noteikta ar koeficientu. Parlamenta komisiju un frakciju vadītājiem šis koeficients ir 0,43, bet to palielinās līdz 1,39.

Tāpat atbalstīts algas palielinājums tiesībsargam, līdzšinējā koeficienta 3,41 vietā piemērojot koeficientu 4,05.

Vienlaikus noteikts, ka Ministru kabineta loceklis saņem piemaksu 50% apmērā no noteiktās mēnešalgas, ja papildus aizvieto prombūtnē esošu valdības locekli.

Tāpat likuma grozījumi nosaka, ka Ministru prezidenta un Saeimas priekšsēdētāja reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniedz 95% no Valsts prezidenta reprezentācijas izdevumiem, savukārt attiecīgi ministru izdevumi nepārsniedz 90% no Valsts prezidenta reprezentācijas izdevumiem.

Šīs izmaiņas izmaksās vairāk nekā 700 tūkstošus eiro.

Grozījumi iekļauti nākamā gada valsts budžeta paketē, par kuru Saeima pirmdien lemj galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ko Jūs te raudat un vaimanājat, nākošajās vēlēšanās atkal balsosiet par Vienotību un līdzīgām partijām.

  • Par Saskaņu tikai arī būs jābalso! Ne jau Saskaņa palielina algas, algas palielina tādi maitas kā TB/LNNK un viņiem līdzīgi maitas-patrioti! Sprāgoņas nedasistie!!!!

 2. Mums, Latviešu iedzīvotājiem ir jāpamet Latvija, darba samaksa traģiskā Latvijā! Es ar 500 euro, nu kautvai ar 700 netto, dzīvot nevarētu! Tāpēc jau Mums Latviešiem, bērni nepiedzima un vairs nepiedzims! Jo šāds absurds! Šī ir Nekaunība pilnā apmērā! Saņemiet – skolotāji, mediķi, pensionāri! Es, Latvijā vairs netaisos atgriezties! Es, šeit maksāju lielus nodokļus, man viņus neviens nezog! Man pensija garantēta!

 3. Nabadziņi, … Viņiem visvairāk vajjadzēja!

 4. Strādāju lauku skolā par skolotāju. Mana mēnešalga šogad pēc nodokļu nomaksas jeb “uz rokas”ir 357 euro. Piedalījos arī pedagogu streikā piektdien, 27. 11. Streika dienas vakarā internetā izlasīju Saeimā nolemto par augstu stāvošo amatpersonu algu paaugstinājumu. Lasīju arī atskaņas sociālajos tīklos par šo lēmumu. Piekrītu domai, ka šis algu paaugstinājums tieši izglītības darbinieku streika dienā bija “spļāviens sejā izglītības darbiniekiem”. Man kļuva skumji, un es tobrīd pazaudēju to ticību un cerību, kas man vēl bija par mūsu valsts priekšstāvjiem. Tāds ir mans šodienas stāsts.

  • Tieši tā!Cinisms augstākajā pakāpē.
   Vai ģimenē tēvs vai māte atļautos iegādāties zeltlietas, ja bērnam nebūtu zābaku kājās?
   NEKAD!
   Otrkārt – šāds algas pielikums NAV PELNĪTS!!
   TREŠKĀRT: Steidzīgi labojiet likumu, kas šādas NELIKUMĪBAS (nenormālas nesamērības) VAIRS NEPIEĻAUTU UZ PRIEKŠDIENĀM!!!
   Laikā, kad trūkst līdzekļu bērnudārziem, skolotājiem, slimnīcām un 101 nepieciešamībai valstī, tas nav prātam aptverams kā rīkojas TAUTAS KALPI!!

 5. Kas viniem ko kauneeties! Ar tramvaju jau nebrauc, piebrauc ar saviem limuziiniem pie saeimas durviim, spurk ieksaa, paseez, pakasa pakalas un atkal ar saviem limuziiniem liidz savu maaju durviim!

 6. Brigmanis šorīt bij tik uztraukts: “grūti pateikt, vai dzīvosim labāk”?
  Dzīvosiet, noteikti dzīvosiet! Kurš gan cits, ja ne jūs?

 7. ..,jo savadi latviesi kluse! Tas ir sausmas!

 8. Kad viņi vienreiz aizrīsies!!! Un atstās kaut ko tautai?

 9. PAR KO ???????

 10. īpaši “priecīgi” ir šo lasīt, ja par pilnu darba laiku maksā 315 EUR uz rokas ( un darbs ar bērniem, kas vispār nav nekāda medus maize)

 11. KAMĒR IR AUNI TIKMĒR ATRODAS CIRPĒJI !!!

 12. Nu ko teiksi, savas valsts patrioti tie ministri un deputāti,cīnās par sevi( tā teikt katrs savas laimes – bagātības kalējs) un atkal turpināsies….. (paēdis neēdušu nesapratīs..). Pilnīgi pareizi paši jau par sevi piketā neies , nabagi – klusu sev centiņus piemet. Veseli ēduši kretīni, egoistu bars…! VAI VALSTIJ TĀDA VALDĪBA IR VAJADZĪGA…..????

 13. Kauna nav mūsu vadībai,algas sev pielika ,bet skolotājiem ,medicīnai ,un par pensionāriem nerunāsim,tiem jau nevajag viņi māk kaut kā izkulties.

 14. Nu jā vislielākajiem trūkuma cietējiem jau algas jāpalielina,jo savādāk jau aiz bada nomirs……

 15. O, tad jau atkal vidējā alga Latvijā kāps 😀 😀 Peškām paliks iepriekšējā līmenī, šiškām uzkāps… nu vidējo izvelkot atkal izskatīsies smuki 😀 😀 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+