×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

Nākamgad pārcels vienu darba dienu (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Nākamajā gadā ir plānots pārcelt vienu darba dienu, informē Labklājības ministrija.

2018. gada 30. aprīļa darba dienu, kas iekrīt pirmdienā starp brīvdienu 29. aprīli un svētku dienu 1. maiju, no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, ir paredzēts pārcelt uz sestdienu, 2018. gada 21. aprīli.

To nosaka otrdien valdībā pieņemtais rīkojums. Rīkojumā visām pašvaldībām komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ieteikts ievērot attiecīgo darba dienas pārcelšanu.

Darba dienas pārcelšanas iespēja ir paredzēta Darba likumā. Tajā teikts, – ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. No valsts budžeta finansēto institūciju darbiniekiem, kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, Ministru kabinets rīkojumu par darba dienas pārcelšanu nākamajā gadā izdod ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1. jūlijam. Darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu.

Darba likums arī nosaka – ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā.

Lai noteiktu dienu, uz kuru tiktu pārcelta 30. aprīļa darba diena, gada sākumā tika portālā www.visidati.lv tika veikta aptauja, kurā piedalījās 3715 respondentu. 48% atbalstīja šīs darba dienas pārcelšanu uz 21. aprīli.

2018. gadā ir tikai viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku. Tā ir minētā pirmdiena, 30. aprīlis. Darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau ilgu laika periodu un, gadiem ejot, kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+