×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Nākamgad plāno palielināt IIN atvieglojumus par apgādībā esošiem bērniem

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcijas partiju pārstāvji šodien vienojušies, ka nākamgad nepieciešams palielināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumus par apgādībā esošajiem bērniem, šodien žurnālistiem sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

Patlaban gan vēl notiek diskusijas par atvieglojumu apmēru, kas varētu būt no desmit līdz 20 latiem, un Finanšu ministrija vēl veiks nepieciešamus aprēķinus. Taču, visticamāk, atvieglojums varētu būt 15 latu apmērā, norādīja deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) un deputāte Inga Bite (RP). Atvieglojumi pienāksies nevis par visām apgādībā esošajām personām, bet tikai par bērniem.

Viņķele arī uzsvēra, ka kopumā valdības apņemšanās bija darbaspēka nodokļa sloga samazināšana, un vienlaikus iespējami mērķētāks atbalsts strādājošām ģimenēm.

Parādnieks arī pastāstīja, ka nākamgad plānots ieviest Goda ģimenes statusu, kas sniegtu priekšrocības gan valsts līmenī, piemēram, atlaides muzejos, kā arī tiktu iesaistīti privātie uzņēmēji, kas sniegtu atlaides daudzbērnu ģimenēm.

Savukārt Bite informēja, ka notiek diskusijas arī par bērnu pieskatīšanas pabalstiem, proti, vecāki, kuriem ir bērni vecumā no viena līdz diviem gadiem, saņemtu “virtuālus” 100 latus mēnesī, ko varētu izmantot bērnu pieskatīšanas pakalpojumiem. Šos līdzekļus varētu izmantot bērnudārziem, auklīšu dienestam, iespējams, arī vecvecākiem.

Parādnieks gan sacīja, ka patlaban ir dažādi viedokļi par šo pasākumu – bērnu vecuma grupu, kā arī par iespējam pagarināt “māmiņalgu” izmaksu termiņa pagarinājumu. Taču viens ir vēlmes un cits – iespējas, tāpēc vēl ir pāris dienas, “lai visu saliktu pa plauktiņiem, pieņemtu lēmumu un varbūt papildus meklētu resursus”, piebilda politiķis.

Par konkrētu finansējuma apmēru, kas nākamgad papildus tiktu novirzīts demogrāfijas atbalsta pasākumiem, politiķi runāja izvairīgi. Labklājības ministre akcentēja, ka kopējo iespējamo finansējumu nosaka budžeta apjoms. Vaicāta par to, ar kādu summu politiķi rēķinās, lemjot par atbalstu demogrāfijas jomai, Viņķele aicināja neuztvert tik šauri demogrāfijas atbalsta pasākumus, piemēram, kā tikai pabalstu, piedzimstot bēriem. “Neredzu īstu lietderību zem ļoti šaura traktēta jēdziena “demogrāfija” pateikt: lūk, demogrāfijai paredzēti 15 miljoni latu,” teica Viņķele, piebilstot, kā jābūt sistēmiskai pieejai šim jautājumam.

Labklājības ministre akcentēja, ka valdība jau ir pieņēmusi vairākus lēmumus, kas sekmēs demogrāfijas situācijas uzlabošanu, piemēram, vecāku, paternitātes un maternitātes pabalstu izmaksas ierobežojumu samazinājums. Tāpat nozīmīgs lēmums ir bijis par asistentu pakalpojumu ieviešanu skolās bērniem ar invaliditāti, kā arī turpināsies Mātes un bērna veselības programmas īstenošana.

Šodien notiks arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) valdes sēde, kurā tiks diskutēts par šiem pasākumiem un atbalstu tiem. Kā skaidroja Parādnieks, šodien panākta konceptuālā vienošanās atvieglojumiem par apgādībā esošiem bērniem un Goda ģimenes statusu, taču par bērnu pieskatīšanas pabalstu vēl notiks diskusijas.

Viņķele sacīja, ka ministri vakar esot pauduši konceptuālu atbalstu IIN atvieglojumiem un bērnu pieskatīšanas pabalstiem, tomēr patlaban jautājums ir, vai nacionālā apvienība atbalstīs šos lēmumus arī valdes sēdē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+