×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. novembris, 2016
Drukāt

Nākamgad premjera alga sasniegs 4032 eiro; ministriem – 3828 eiro (33)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nākamgad ministru amatalga pieaugs no 3580 eiro līdz 3828 eiro pirms nodokļu nomaksas, savukārt Ministru prezidenta alga kāps līdz 4032 eiro.

Šogad Ministru prezidenta amatalga ir 3771 eiro, bet ministru amatalga ir 3480 eiro. Šīs algas ik gadu mainās, balstoties uz vidējās algas izmaiņām.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem vidējā alga valstī 2015.gadā bija 818 eiro, bet Ministru prezidenta darba samaksa 2017.gadā saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu tiek aprēķināta, vidējo algu reizinot ar koeficientu 4,93. Ministru darba samaksa 2017.gadā aprēķināma, vidējo algu reizinot ar koeficientu 4,68.

Tādējādi ministru amatalga 2017.gadā plānota 3828 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, bet Ministru prezidenta amata alga varēs sasniegt 4032 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Mainoties valstī strādājošo vidējai darba samaksai, ik gadu tiek pārskatīts valsts amatpersonu atalgojums. Amatpersonu algas apmērs ir piesaistīts valstī strādājošo vidējās darba samaksas izmaiņām. Atalgojums tām tiek pārskatīts katru gadu un saistīts ar tautsaimniecības attīstību. Ja ekonomika un algas iedzīvotājiem pieaug, pieaug arī likumā minēto amatpersonu atalgojums. Savukārt, ja samazinātos strādājošo vidējais atalgojums, attiecīgi tiktu samazināta arī amatpersonu amatalga. Šis princips nostiprināts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, un tas attiecas arī uz vairākām citām amatpersonām.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Kad valdošā mafija beidzot ieviesīs PROGRESĪVO algas nodokli ,kā tas ir citās Eiropas valstīs , Visos citos rādītājos skrien Eiropai pa priekšu , bet progresīvo algas nodokli aizmirst jau kuro gadu pēc kārtas .

 2. Nu laikam ar atmiņu man palicis švaki , bet man liekas ka sākumā tās valdības algas pielīdzināja minimālai darba algai !

 3. Atlaist saimu vajag ka lietuva

 4. Ta jau ir ņirgāšanās par cilvekiem paši tūkstošus pelna lai mazām algam pieliek no savām algām.

 5. Musu Latvijā strādā tikai ministri lai atbraic in pastrada pie sitadadam mazam algāmm.Lai padzivo tad redzes vai mācēs izdzivot un visu samaksat.

 6. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem vidējā alga valstī 2015.gadā bija 818 eiro, bet Ministru prezidenta darba samaksa 2017.gadā saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu tiek aprēķināta, vidējo algu reizinot ar koeficientu 4,93. Ministru darba samaksa 2017.gadā aprēķināma, vidējo algu reizinot ar koeficientu 4,68.

  Tādējādi ministru amatalga 2017.gadā plānota 3828 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, bet Ministru prezidenta amata alga varēs sasniegt 4032 eiro pirms nodokļu nomaksas.
  =====================
  Tikai lielākie .. ar .. smadzenēs šādi rēķina sev algas piielikumu!

 7. Var redzēt kā Latvijai naudas trūkst….

 8. ja minisri sanem tikdaudz 3828 eiro menesi, tad ministriem janem nost visas nost kompecacijas kas vini par izredzetiem tautas kangari

 9. viņiem gan labi.Kā jauns gads,tā pieliek algas,bet darba apjoms jau tas pats,kvalitāte stipri apšaubāma.Lai tauta mazāk vārītos,tai atmet dažus iero,lai aizveras.

 10. Kādēļ uzreiz nelikt 100 tūkstošue menesī premjeram un 99 ministriem ? Viņi no tautas ir tikpat tālu kā zeme no mēness un izliekas, ka ir priekšstāvji. Katrā ziņā mazie aizdevumi Kredit.lv viņiem nebūs jāņem..

 11. Algas vinji vareetu pieliidzinaat neviss videejai algai, bet padariitajiem darbiem!!! Sola zilus briinumus jau 25 gadus.

 12. Manupraat ministru algaam ir jaabuut lielaam, pret vinju ieguldiito darbu (te ir, kur augt) un atbildiibu (un te ir, kur augt). Vajadzeetu buut, ka algas izmeers ir saistiits ar pieredzi, izgliitiibu un ieprieksh sastraadaato! Lai mums izdodas naakamgad izveeleeties pareizi!

 13. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (2011.): «Šī pašreizējā valsts ir kā pussprāgusi govs – jo tuvāk sprāgšanai, jo vārgāk tā ar asti var atgaiņāt dundurus», ar šādu “metaforu” esot “nācis klajā “Saules aptiekas” valdes loceklis un “latvijas aptiekāru asociācijas” (LAA) prezidents” G. Belēvičs ( LZP / ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ). «Mums Latvijā katra šīs valsts “augstākās politekonomiskās vadības struktūra” (“valdošās koalīcijas” politekonomisko interešu grupējumu kontrolētā saeima un valdības ministrijas, tā dēvētā “ķēķa tiesu” sistēma, daudzskaitlīgi “neatkarīgie specdienesti” un taml.), tāpat kā jebkura cita valsts pārvaldes vai pašvaldību institūcija, ir prasta SILE, no kuras pierīties un kurai visapkārt spieto aklie dunduri, bet kādreizējie cilvēki, kas degradējas par “politiķiem” vai nonāk šīs valsts un pašvaldību pārvaldas “aparātā” kā “silei pietuvinātie”, kļūst par šādiem aklajiem sūcējiem, vai arī – SISTĒMA viņus izspļauj», esot “paudis uzskatu un norādījis Belēvičs“…
  —–
  .
  “Pār MZ SILES “valsti” – ‘klāra’ debess…”
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 03.2007. )
  .
  Pār Muļķu Zemi – kristāldzidra debess,
  Blāv saule, nespodra, virs zaļās zemes,
  Nav Brīnumlaukā “kataklizmu” skarbu ~
  Zin’ savu vietu ‘katrs viens’ un “darbu”…

  Šai “valstī” ‘biedri’ svētā mierā rosās:
  Pa “augsto namu” – “tautas kalpi” knosās,
  Pie varas ‘kloķiem’ – “partkoms” ‘šiverējas’,
  Un “savējie”, kas ‘glumāk ieziepējas’…

  Šeit “viedie” rukšķi “glupo pūli” bradā,
  Kurš pakļāvīgi nīkst, vai sprāgstot badā,
  Un “simtlatnieku” vergu klaušās ‘raujas’,
  Kam ‘piegriežas’ – uz SIB-īrijām aujas.

  Iet miljons ļaužu ikdienā uz ‘šanci’,
  Lai ‘SILES sugai dzīvotos pa glanci’ ~
  Pār VISIEM – debess “VĀKS” ‘pa smuko klājas’,
  Ir katram galva (IT KĀ), rokas, kājas…

  Pār Latv(ĀN)ijas “valsti” = ‘klāra’ debess.
  Šeit nenotiek ne ‘SILES “sēhmu” rebes’,
  Ne “politiku” pērk, ne pārdod “tiesu” ~
  Vien – piesmej Tēvzemi, kā Mātes miesu.

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 14. Drīzāk otrādi!>Xxx Atbildēt

  Pret šādu algu palielināšanu nebūtu ne mazāko iebildumu,ja vien visas algas tiktu apliktas ar ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,kā tas praktiski ir visā pasaulē!

 15. sukabļaotvseiduši Atbildēt

  Nenoliedzami viņi to ir pelnījuši! Tas nebūt nav kaut kāds $ūda maksātnespējas ādmiņa amats!
  Bet par Saeimu gan pateikšu – domāju, ka par pirmo HODKU vispār nav alga jāmaksā – lai dzīvo no patriotizma. Par otro jāmaksā minimālā alga; toties tie, kas tur ir jau piekto vai septīto reizi – kā Augusts, par piemēru,- gan pelnījuši pāris citronu mēnesī, jo kā nezūdoša vērtība simbolizē valsti. Nu apmēram kā Milda uz naudiņām …

 16. Priecājos, ka 4.maija Latvija jeb LPSR-2 iet uz grunti Atbildēt

  Mēs varam viņiem ieriebt – jāpanāk, ka vidējā alga Latvijā ir 50 eiro mēnesī. Tad ministriem un minprezim alga mēnesī būs tikai 200 eiro. Un Saeimas deputātiem kādi 150.

 17. Lai tak apcert visus budzetus un liek tik sev algu klāt kad latvijā palikss vieni paši tad var būt apdomāsies ko ir izdarijuši nē tā ka vajag.

  Ar cieņu vēl Multiplās sklerozes Slimnieks.

  P.S. : Tak apgriežat neizpētīto slimibu naudu un varēsiet priecaties kur latvijai tik daudz naudas. tik vienīgu ar to jums samazināsies uz pusi nodokļu maksataju skaits. Jo liela daļa bes tām zālem neizdzivos ilgi vairs. Un nezvai kāds spēs maksāt par zālēm vairāk kā 3000 eiro uz trijiem mēnešim. Un ta panāksiet ka jums vairs tik daudz nebus jamaksā invalidātes pabalstos. Un pusgada vai gada laikā daudzi tie kas nav arvalstis deļ savas slimibas pacels cepuri uz visiem laikiem.

 18. Ko tik zemisku grūti izdomāt…..

 19. Nu un? Mums tā patīk līst citu makos….un viegli uzraut popularitāti rakstam ar tēmu, kas vairumam uzrauj nepatiku.

 20. Laiks arī minimālo algu un pensijas piesaistit vidējai algai.Citādi sanāk lielo algu pieauguma prioritate,kas savukārt vairo sociālo nevienlīdzību,kura ir sociāli bīstama parādība,bet valdība ir apņēmusies to mazinat,taču darbojas pretēji saviem solījumiem.

 21. Nu bet strada jau ari,ka kara zirgi.

  • Strādā gan kā zirgi-sabradā visus,kas maisās pa kājām-tanī skaitā gan pensionāri,gan bērni!Neskaitot tos kas bija spiesti pamest LV,lai spētu visu nomaksāt,uzturēt ģimeni-un vēl šos rīkļurāvējus!

 22. labak pielikusi naudu pesijam un berniem.zagli.

 23. kur valstij labklajiba celusies ka pasi paaugstina algas kauns jums ir vai nav

 24. Nav skaidrs,kā valstī vidējā alga ir 800 euro!!!Varbūt nav domāta Latvija?

 25. Murgs,visiem ministriem ir savs koeficents, kur pieliek sappņu algas,bet kā var invalīds ar vienu roku mēnesi izdzīvotar 185 eiro ,kur jāpērk ir zāles,mēs vienkārši eksistējam kā suga kāda. KĀ NAU KAUNA TO PUBLISKOT VISPĀR KAUT KĀDOOS ĒTEROS KĀDOS,kur ministri saņem ojo jo pa3.500 un uz augšu??????????????/

 26. Piedodiet protams bet ja man būtu mēnesī alga 4000 man būtu pilnīgi vienalga cik maksā elektrība un viss pārējais.Es strādāju14 stundas sutkā un saņemu knapi 400 pasmieties jau par cilvēkiem vajag tikai cik ilgi mēs izturēsim šito bardaku.

 27. vareni.Viņiem piedevām vēl milzīgas piemaksas-kompensācijas par nenobrauktiem km līdz dzīvesvietai,pat zīmuli par savu naudu nepērk.Cik nav dzirdēts ,ka deputāti,kuri no ārpusrīgas, savāc benzīna čekus,lai itkā pierādītu,ka braukā uz mājām tālos km katru dienu,un par to saņem lielas summas u.t.t.,kaut īstenībā vien pa retam brauc uz “”lauku”” mājām. Nezinu,kad es beidzot varēšu saņemt C hepatītam solītos bezmaksas medikamentus,kaut slimību dabūju mediķu vainas dēļ.,ir taču solīts,ka šai kaitei zāles bezmakas!!!!tikai to neredzu!!!

 28. samazināt deputātu skaitu ! Atbildēt

  Ar 75 pilnīgi pietiktu.

 29. Viņi ir nabagi,viņiem vajag vairāk naudas,pensionāriem un invalīdiem nevajag viņi savu jau dabūjuši.

 30. Viņi nav nopelnījuši pat valsts vidējo algu,par katru nostrādāto stundu ar nodokli 2,35 un tad izvērtēt kā dzīvot.visus uzkrājumus bankā bloķēt.un tik ilgi kamēr sāks smadzenes strādāt!

 31. Nu protams sev atrod kur algu pielikt.Bet pārējiem tikai knapi var atļauties pielikt 10 ēd.Un tos pašus noplēsīs nodokļos.Ta brīnās ka cilveki brauc prom.

Draugiem Facebook Twitter Google+