Latvijā
Rīga

Nākamgad remontēs vēl vairāk, saka Ušakovs 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Nākamajā gadā, kad tiks sākta jauna būvniecības sezona, Rīgā varētu tikt izremontēts vēl garāks ielu posms nekā šogad, tomēr darbi būtu jāsāk agrāk un vairāk “jāsadala”, šodien, apsekojot ielu remontdarbus, norādīja Rīgas pašvaldības vadītājs Nils Ušakovs (S).

Šogad Rīgas ielās remontdarbi veikti kopumā aptuveni desmit kilometru garumā, savukārt nākamajā gadā Ušakovs iecerējis izremontēt vēl vairāk.

“Šogad remontējām ap desmit kilometriem, kas nav maz, – tik lieli apjomi pilsētā netika remontēti. Desmit kilometri vienā sezonā faktiski ir minimums, lai pārskatāmā nākotnē varētu redzēt, ka pilsētas centra ielas ir kārtībā. Tas nozīmē, ka nākamajā gadā apjomi būs vismaz tie paši desmit kilometri. Mēs meklēsim iespējas palielināt vismaz par dažiem kilometriem,” pauda Ušakovs.

Galerijas nosaukums

Tomēr, ņemot vērā šī gada būvdarbu pieredzi, Ušakovs skaidroja, ka būtu “ārkārtīgi svarīgi tomēr sadalīt darbus vairāk pa sezonu”.

Ušakovs uzsvēra, ka ir jāsaprot – vienlaikus ar ielu remontdarbiem tiek mainītas arī komunikācijas, turklāt “pilsētas centrā atsevišķi vadi ir pavisam aizvēsturiski”. Līdz ar to politiķis ir pārliecināts, ka “ir vērts pastāvēt kādu laiku sastrēgumos, lai pēc tam pie šiem krustojumiem nevajadzētu atgriezties vairākus gadus”.

Runājot par to, vai ir pārliecība, ka jau nākamajā gadā komunikāciju turētāji neatraks nupat saremontētos ceļu posmus, Ušakovs sacīja, “mūsu komunikāciju turētāji noteikti neatraks ceļus, bet, ja kāds no trešajām pusēm pieteiks komunikāciju maiņu, tad tieši šogad tiks grozīts normatīvais regulējums, kas paredzēs, ka tiem par saviem līdzekļiem būs jāatjauno segums no bortakmeņa līdz sadalošajai līnijai”. “Stāsts ar ielāpiem vairs netiks pieļauts,” solīja mērs.
Pašvaldības vadītājs skaidroja, ka Rīgas domes Satiksmes departamentam šie ir pirmie tik liela apjoma darbi, līdz ar to šogad gūtā pieredze tiks ņemta vērā, īstenojot darbus nākamajos gados.

Apskatot Krišjāņa Barona ielas remontdarbu gaitu, Ušakovs sacīja, ka ar šīs ielas remontdarbu kvalitāti būšot apmierināts, kad darbi būs pabeigti. “Pašlaik, runājot par braucamo daļu, vēl tiks veikti darbi arī ar defektu novēršanu, bet, runājot par ietvēm, – septembra beigās arī paskatīsimies, bet pašlaik lielu bažu man nav,” pauda Ušakovs.

Viņš arī uzsvēra, ka “darba organizācija ir šīs sezonas mācība nākamajam gadam”, piekrītot, ka šogad tā “piekliboja”.

Saistītie raksti

Septembrī Rīgas dome plāno skatīt jautājumu par līdzšinējā pašvaldības Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha atlaišanu, kurš patlaban atstādināts no pienākumiem. Ušakovs pauda, ka Reinbahs tika atstādināts nevis par pārkāpumiem, bet par to, ka darbi organizēti tā, ka minēto inspekcijas braucienu varēja veikt vien 30.augustā, bet tam bija jābūt 30.jūlijā.
“Tas bija tas, par ko cilvēkam bija pateikts paldies. Stāsts nav par pārkāpumiem,” skaidroja Ušakovs. Savukārt visi tālākie jautājumi par personāla politiku departamentā tiks lemti pēc sezonas noslēguma oktobrī.

Mērs solīja, ka nākamajā gadā darbi noteikti sāksies agrāk – ap vai pirms Jāņiem. Viņš atkārtoti uzsvēra, ka nākamajā gadā vajadzēs izmantot šogad gūto pieredzi darba organizācijā. “Es godīgi negribētu par darba organizāciju pārmest būvniekiem, ņemot vērā, ka tas nebija viņu lēmums vēlāk sākt darbus, jo atsevišķus posmus viņi pat brīvprātīgi uzņemas paveikt līdz 1.septembrim, vienkārši saprotot, ka tas ir svarīgi. Darbu organizācija – runājam par gājējiem, velobraucējiem – pieklibo, un šī pieredze mums nākamajā gadā būtiski tiks ņemta vērā,” uzsvēra mērs.

LA.lv