Latvijā
Sabiedrība

Nākamgad tiks pārcelta viena darba diena 2


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Nākamgad tiks pārcelta viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, liecina likumprojekts, kuru otrdien, 14.jūnijā, skatīs valdība.

Labklājības ministrija informē, ka 2017.gadā ir viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, – piektdiena, 5. maijs (iekrīt starp ceturtdienu, 4.maiju un sestdienu, 6.maiju), tāpēc ir lietderīgi pārcelt iepriekš minēto darba dienu uz sestdienu.

Ar rīkojuma projektu 2017.gada 5.maija (piektdiena) darba dienu, kas iekrīt starp svētku dienu 4.maiju un brīvdienu 6. maiju, no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, paredzēts pārcelt uz sestdienu, 2017.gada 13.maiju.

Ņemot vērā to, ka atbilstoši likumdošani maija otrā svētdiena ir noteikta par svētku dienu – Mātes dienu, 13.maijs ir uzskatāms par pirmssvētku dienu, un saskaņā ar Darba likumu darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja vien darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darba līgumā nav noteikts īsāks darba laiks.

Ar rīkojuma projektu ieteikts arī visām pašvaldībām komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ievērot attiecīgo darba dienas pārcelšanu.

LA.lv