×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Nākamgad varētu slēgt vidusskolas un bērnudārza filiāles Plāņu pagastā

LETALETA

Sakarā ar bērnu skaita sarukumu pagastā Strenču novada dome nolēmusi sākt izglītības iestāžu reorganizāciju, kas paredz Strenču novada vidusskolas Plāņu filiāles un pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdīši” slēgšanu, kas, visticamāk, varētu tikt realizēta līdz nākamajam mācību gadam, informēja Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons (“Nākotnes vārdā jau šodien”).

Kā norādīja novada domes juriste Viola Lāce, precīzs izmaiņu spēkā stāšanās laiks patlaban gan neesot nosakāms, jo priekšā esot garš saskaņošanas un dokumentu formēšanas process ar Izglītības un zinātnes ministriju, taču jebkurā gadījumā tas, visticamāk, nenotikšot semestra vidū, tādēļ patlaban kā ticamākais laika periods šķietot nākamā mācību gada sākums.

Pētersons pastāstīja, ka galvenais lēmuma iemesls ir skolēnu un bērnudārza audzēkņu skaita sarukums, jo šogad pirmsskolas izglītības iestādē Plāņos ir vien pieci bērni, bet vidusskolas filiāles pirmajās sešās klasēs – kopā 18 bērnu. Pēc domes priekšsēdētāja teiktā, arī tuvākajos gados šajā ziņā neesot gaidāmi pozitīvi uzlabojumi, jo nākamgad pirmajā klasē mācības neesot plānots sākt nevienam pagasta bērnam, bet 2015.gadā – vien četriem.

Pētersons arī atzīmēja, ka vairāki Plāņu pagasta bērni un jaunieši jau patlaban mācības apgūst aptuveni 18 kilometrus attālākajā vidusskolā Strenčos, uz skolu dodoties ar skolēnu autobusu. Tāpat domes priekšsēdētājs norādīja, ka vēsturiski skola Plāņos nemaz nav bijusi un filiāle te izveidota vien pirms aptuveni 20 gadiem, tādēļ plānotās izmaiņas patiesībā nozīmējot vien atgriešanos pie kādreizējās sistēmas un iedzīvotājiem kopumā tas nebūšot nekas jauns.

Līdzīga skolas filiāles slēgšanas ideja dzimusi jau 2009.gadā, kad skolu apmeklējuši vien 36 bērni, taču iedzīvotāju iebildumu dēļ tā brīža ideja nav realizēta. Pēc Pētersona teiktā, patlaban situācija ar bērnu skaitu ir smaga visur, tādēļ jāņem vērā arī tas, ka skolas uzturēšana ar tik maz skolēnu atstāj iespaidu arī uz citām novada skolām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+