Mobilā versija
Brīdinājums -4.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
8. novembris, 2014
Drukāt

Nākamgad vidējās bruto algas kāpumu prognozē 4,5% apmērā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijā vidējais algas apmērs turpinās kāpt, bet pieaugums būs lēnāks nekā šā gada pirmajā pusē, lēš “Swedbank” analītiķi.

Vidējās bruto algas kāpums nākamgad varētu sasniegt ap 4,5%, bet 2016.gadā – 5,5%.

Centrālās statistikas pārvaldes augustā publicētie dati rāda, ka šā gada otrajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā salīdzinājumā ar 2013.gada otro ceturksni pieauga par 6,4% – no 716 eiro līdz 762 eiro. Savukārt šā gada pirmajā ceturksnī atalgojuma gada pieaugums bija par 7,5% – no 689 eiro līdz 740 eiro.

“Swedbank” analītiķi prognozē, ka nodarbināto skaits tuvākajā laikā būtiski nemainīsies, jaunu darba vietu radīšanai kļūstot spēcīgākai vien 2016.gadā. Darba meklētāju īpatsvars galvenokārt samazināsies emigrācijas un negatīvo demogrāfisko tendenču dēļ. Vakanču īpatsvars pieaug samēra lēni, līdz ar to pagaidām nav redzama plaša nelīdzsvarotība darba tirgū, kas veicinātu nepamatoti strauju algu kāpumu. Tomēr ražīguma kāpums saglabājas lēns un, ja plaisa starp algu un ražīguma izaugsmi nemazināsies, ar laiku atkal var parādīties konkurētspējas problēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kad sagaidīsim eiropejisku PVN kritumu pārtikai? Lielbritānijā,Īrijā,Maltā-PVN ikdienas pārtikai -0%,Šveicē un Lihtenšteinā-2,5%,Luksemburgā-3%,Andorā,Spānijā un Itālijā-4%,Polijā un Kiprā-5%,Francijā un Monako-5,5%,Beļģijā,Nīderlandē,Portugālē-6%,Vācijā,Islandē-7%,Turcijā,Serbijā-8%,Slovēnijā-9,5%…
    Kapēc Latvijā 21%???! Kapēc Latvijā vienāda PVN likme tiek piemērota gan svarīgākajiem pārtikas produktiem,gan tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem? Vai tad mēs vēl neesam Eiropā??!

  2. Uz kā rēķina gan – atkal uz parāda? Jo tautsaimniecības izaugsme NOTEIKTI tik liela nebūs. Jeb paredzam, ka būs 4% inflācija? 😀

  3. Pensijas kāpuma vietā nākamgad,vismaz samazinātu PVN likmi pārtikai!

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+