Mobilā versija
-1.9°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
8. novembris, 2014
Drukāt

Nākamgad vidējās bruto algas kāpumu prognozē 4,5% apmērā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijā vidējais algas apmērs turpinās kāpt, bet pieaugums būs lēnāks nekā šā gada pirmajā pusē, lēš “Swedbank” analītiķi.

Vidējās bruto algas kāpums nākamgad varētu sasniegt ap 4,5%, bet 2016.gadā – 5,5%.

Centrālās statistikas pārvaldes augustā publicētie dati rāda, ka šā gada otrajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā salīdzinājumā ar 2013.gada otro ceturksni pieauga par 6,4% – no 716 eiro līdz 762 eiro. Savukārt šā gada pirmajā ceturksnī atalgojuma gada pieaugums bija par 7,5% – no 689 eiro līdz 740 eiro.

“Swedbank” analītiķi prognozē, ka nodarbināto skaits tuvākajā laikā būtiski nemainīsies, jaunu darba vietu radīšanai kļūstot spēcīgākai vien 2016.gadā. Darba meklētāju īpatsvars galvenokārt samazināsies emigrācijas un negatīvo demogrāfisko tendenču dēļ. Vakanču īpatsvars pieaug samēra lēni, līdz ar to pagaidām nav redzama plaša nelīdzsvarotība darba tirgū, kas veicinātu nepamatoti strauju algu kāpumu. Tomēr ražīguma kāpums saglabājas lēns un, ja plaisa starp algu un ražīguma izaugsmi nemazināsies, ar laiku atkal var parādīties konkurētspējas problēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kad sagaidīsim eiropejisku PVN kritumu pārtikai? Lielbritānijā,Īrijā,Maltā-PVN ikdienas pārtikai -0%,Šveicē un Lihtenšteinā-2,5%,Luksemburgā-3%,Andorā,Spānijā un Itālijā-4%,Polijā un Kiprā-5%,Francijā un Monako-5,5%,Beļģijā,Nīderlandē,Portugālē-6%,Vācijā,Islandē-7%,Turcijā,Serbijā-8%,Slovēnijā-9,5%…
    Kapēc Latvijā 21%???! Kapēc Latvijā vienāda PVN likme tiek piemērota gan svarīgākajiem pārtikas produktiem,gan tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem? Vai tad mēs vēl neesam Eiropā??!

  2. Uz kā rēķina gan – atkal uz parāda? Jo tautsaimniecības izaugsme NOTEIKTI tik liela nebūs. Jeb paredzam, ka būs 4% inflācija? 😀

  3. Pensijas kāpuma vietā nākamgad,vismaz samazinātu PVN likmi pārtikai!

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+