×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. novembris, 2013
Drukāt

Nākamgad viskrasāk mainīsies lauksaimniecības zemju kadastrālā vērtība (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Ziemāju lauks rudenī.

Valsts zemes dienests (VZD) ir sagatavojis un publicējis pārskatus par kadastrālo vērtību izmaiņām katrā Latvijas pašvaldībā. 2014.gadā vislielākās kadastrālo vērtību izmaiņas sagaidāmas lauksaimniecības zemēm visās lauku pašvaldību teritorijās, informē VZD.

Kā iepriekš jau ziņots, vislielākās kadastrālo vērtību izmaiņas būs lauksaimniecības zemēm visās lauku pašvaldību teritorijās. Lauksaimniecības zemes bāzes vērtību vidējais pieaugums ir 10-15%, bet ir teritorijas, kur izmaiņas būs arī lielākas, jo spēkā esošās bāzes vērtības latos par hektāru ir salīdzinoši zemas un tās būtiskāk atpaliek no vidējām darījumu cenām, norāda VZD.

Lai novērstu nevienlīdzību kadastrālajās vērtībās attiecībā pret tirgus cenām visas valsts mērogā, atsevišķās teritorijās vērtību pieaugums būs pat virs 30%. Šāds vērtību pieaugums lauksaimniecības zemēm būs 11 teritoriālajās vienībās – septiņos pagastos un četrās pilsētās, kuru teritorijās ir arī lauksaimniecībā izmantojamā zeme.

Lai ikvienam nekustamā īpašuma īpašniekam Latvijā būtu ieskats kadastrālo vērtību izmaiņās savā novadā, VZD pārskatos sniedzis ieskatu par norisēm nekustamā īpašuma tirgus norisēs un kontekstā ar tām skaidrojis bāzes vērtību izmaiņu iemeslus visām nekustamā īpašuma grupām.

Pārskati par kadastrālo vērtību izmaiņām Latvijas pašvaldībās 2014.gadā ir nosūtīti pašvaldībām, un tie būs lasāmi pašvaldību mājaslapās un/vai informatīvajās avīzēs. Tāpat pārskati par kadastrālo vērtību izmaiņām ir pieejami VZD specializētās mājaslapas “www.kadastralavertiba.lv” sadaļā “Izmaiņas kadastrālajās vērtībās 2014.gadā”.

VZD rīcībā ir plaša nekustamā īpašuma tirgus datubāze, kurā ir uzkrāta informācija par vairāk nekā 550 000 darījumu. Nosakot bāzes vērtības 2014.gadam, tika izmantoti 2011. un 2012.gadā valstī notikušie vairāk nekā 87 000 darījumu.

Nosakot kadastrālo vērtību, aprēķinos tiek izmantoti Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā (Kadastra informācijas sistēmā) reģistrētie dati, tādēļ VZD aicina ikvienu nekustamā īpašuma īpašnieku pārliecināties un sekot līdzi tam, vai raksturojošie dati par zemi (lauku zemei – zemes lietošanas veids; apbūves zemei – lietošanas mērķis, apgrūtinājumi) atbilst reģistrā iekļautajiem. Ja zemei un būvēm dati atšķiras, tad īpašnieku pienākums ir ierosināt to aktualizāciju Kadastra informācijas sistēmā.

Katrs nekustamā īpašuma īpašnieks bez maksas var iepazīties un elektroniski saņemt aktuālos datus no Kadastra informācijas sistēmas, izmantojot portālā “www.latvija.lv” pieejamo e-pakalpojumu “Mani dati kadastrā”.

Informāciju par Kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem objekta datiem, kā arī prognozēto kadastrālo vērtību 2014.gadam, no kuras var plānot izdevumus nekustamā īpašuma nodokļa apmaksai, iespējams uzzināt datu publicēšanas portālā “www.kadastrs.lv”.

Gan šajā portālā, gan VZD specializētajā mājaslapā “www.kadastralavertiba.lv” pieejami video skaidrojumi – kas jādara un kādas darbības jāveic, lai noskaidrotu prognozētās kadastrālās vērtības un aplūkotu prognozēto vērtību zonējumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kāpēc man jāmaksā par kadastrālās vērtības piaugumu, ja es zemi nepērku, nepārdodu, mani ienākumi no zemes nepieaug. Kurš tirgojas, tas lai maksā.

  2. Noteikt kadastrālo vēŗtību izmantojot tikai darījumu tā saucamo tirgus vērtību ir ne tikai nekorekti bet arī stulbi, vajag rēķināt klāt arī to zemes gabalu ,,nevērtību” kurus nopirkt gribēs tikai ja pārdevējs piemaksās.

  3. Jo vairāk celsies cena, jo vairāk ārzemnieku pirks zemi. Valsts šauj divus za;kus uzreiz – pieaug ar katru gadu nodokļa % likme un tagad arī katru gadu pieaudzēs kadastr;alo vērtību. Jāsāk rēķint un skaitīt. Kad atkal sasniegšu zenes faktisko vērtību, tad sniegšu iekšā tiesā, ka jau otrreiz esmu samaksājusi par savu zemi, ko pirku. Ja jau 2reiz samaksājusi esmu to zemes vērtību, tad taču jāatlaiž nodeva. Kā rēķina kadastra vērtību. Agrāk bija pret rudzu pūriem vērtība. Vēl pēc zemes vērtības ballēs.
    Vot apetīte kretīnu baram

  4. Jo vairāk ārzemnieki pērk īpašumus Latvijā, jo straujāk ceļas zemes vērtība, jābeidz iztirgot ārzemniekiem mūsu vērtības, lai pašu cilvēki, par godīgi nopelnītu algu arī var nopirkt sev vismaz vienu dzīvokli

  5. Kam Domats Notara [nostiprinajuma lugums]unZemesgramatu tiesnesa LEMUMS ? Ja katru gadu ka PSRS laikos UZ SPEKULATIVO DARIJUMU REKINA VAR KABINETA NOTEWIKT citu ipasumu vertibu unvai tas nav domats ka tajos laikos LAI IZNICINATU PRIVATIPASUMU untagad LAIVAIRAK BRAUC PROM.

Draugiem Facebook Twitter Google+