Uncategorized

Nākamnedēļ mežos sāksies ugunsnedrošais periods1

Foto – Andris Eglītis

Sākot ar pirmdienu, 1.maiju, visā Latvijā noteikts meža ugunsnedrošais periods, kas ilgs lidz rudenim un kura laikā, uzturoties mežā, jāievēro ugunsdrošības prasības.

Tas nozīmē, ka mežos un purvos ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus, aizliegts kurināt ugunskurus, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Meža izstrādātājiem ir jāievēro prasība, ka cirsmās dedzināt zarus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta mežziņa rakstisku atļauju. Savukārt meža īpašniekiem jāparūpējas, lai ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Pēc meža ugunsgrēka likvidācijas, attiecīgā meža īpašnieka pienākums ir uzraudzīt ugunsgrēka vietu.

VMD informē, ka šogad jau reģistrēti 54 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 33,2 hektāri, tajā skaitā 5,9 hektāru platībā nodegušas jaunaudzes. Lielāko daļu šo ugunsgrēku dzēsa Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Pagājušajā gadā meža ugunsgrēki dzēsti 641 reizes 467 hektāru platībā. Vairumā jeb 75,7% gadījumu meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 15,7% gadījumu tā ir bija ļaunprātīga dedzināšana.

LA.lv