×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

Nākamnedēļ notiks Saulkrastu džeza festivāls

Foto - LetaFoto - Leta

"Mirage Jazz Orchestra" piedalās "Saulkrasti Jazz" festivālā.

Saulkrastos, kompleksā “Minhauzena unda”, nākamnedēļ, no 21. līdz 26.jūlijam, notiks XVII starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls “Saulkrasti Jazz 2014”, kurā uzstāsies izcili džeza mūziķi no 15 pasaules valstīm, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāvis Māris Jonovs.

Kā ierasts, festivālā notiks arī džeza meistarklašu nometne, kurā pieredzējušu pasniedzēju vadībā džeza mūzikas smalkumus apgūs jaunieši no Latvijas un kaimiņvalstīm.

Spilgtākie šā gada mūziķi būs ASV dzīvojošais austriešu izcelsmes pianists Markus Gotšlihs, kurš tiek uzskatīts par Kīta Džereta un Čika Koreas tradīciju turpinātāju. Viņš festivālā uzstāsies pirmdien. Otrdien skatītāji varēs baudīt itāļu kontrabasa virtuoza Nikolo Farači trio un atraktīvā “Mister Goldhand” ansambli no Francijas. Trešdienas koncertā uzstāsies vieni no gaidītākajiem festivāla viesiem – slavenākā izraēļu saksofonista Daniela Zamira kvartets.

Ceturtdienas koncertā uzstāsies džeza pasniedzēji. Tradicionāli tie būs festivāla meistarklašu pasniedzēji, šogad – vācu perkusionista Matiasa Filipsena ansamblis “Blue Circle” kopā ar Kongo dzimušo vokālisti Majembi Malajiku, taču arī pārējais koncerts būs veltīts džeza meistariem un vecmeistariem, pateicoties kuriem Latvijā jau desmit gadus džeza mūziku ir iespējams apgūt, mācoties profesionālās programmās. Latvijas džeza izglītības jubilejas koncertā uzstāsies ģitārista Andreja Jevsjukova kvartets un arī džeza pasniedzēji kopā ar “Mirage Jazz Orchestra”.

Piektien ar pazīstamu latviešu melodiju interpretācijām programmā “Latvian Sentiments” uzstāsies zviedru pianista un aranžētāja Hansa Anteheda ansamblis un Jolanta Gulbe, būs dzirdami arī pašmāju instrumentālais trio “3Stick” un “Coolmans Report”, vakara noslēgumam īpašu priekšnesumu sagatavojusi deju studija “Teixma Jazz Dance”.

Festivāla muzikālā programma noslēgsies ar diviem koncertiem sestdienā – Meistarklašu audzēkņu bezmaksas koncertu pusdienlaikā un noslēguma koncertu vakarā. Noslēguma koncertā publiku priecēs Romāna Vertjagina kvartets, kura sastāvā spēlē talantīgi jaunie mūziķi no Krievijas un Ukrainas, kā arī Čīles un ASV mūziķu eksperimentālais “Novas Trio” – džeza trio, kurā nav basa, bet ir bungas, ģitāra un vibrafons. Šo eksperimentu labi uzņēmuši gan klausītāji koncertos visā pasaulē, gan arī mūzikas kritiķi, kas viņu ierakstīto albumu atzinuši kā vienu no labākajiem 2013. gadā.

Sestdienas vakara koncertu un šā gada festivālu noslēgt būs gods leģendārajai džeza apvienībai “Incognito” no Lielbritānijas, kura šogad devusies 35 gadu jubilejas tūrē ar nupat izdoto albumu. Radot, ierakstot un izpildot savu mūziku, grupa kā augstāko mērķi sev vienmēr izvirzījusi klausītāju iedvesmošanu un viņiem tas lieliski izdodas. Daudzskaitlīgais ansamblis lieliski iztiek bez bungu mašīnām, sempliem vai citiem moderniem paņēmieniem.

Festivāla laikā notiks arī bezmaksas koncerti Saules laukumā, Saulkrastos, un arī uz “Origo Summer Stage” skatuves Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+