Laukos
Politika

Nākamnedēļ Rīgā debatēs par pārtikas sagādi Centrāleiropā un Austrumeiropā0

Foto: Fotolia

Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” 13. un 14. oktobrī norisināsies starptautiska zinātniski praktiskā konference “Alternatīvie pārtikas piegādes tīkli Centrāleiropā un Austrumeiropā: Ar skatu uz jauniem interpretācijas un sadarbības pamatiem”, informēja pasākuma rīkotāji.

Tā ir pirmā starptautiska mēroga pārtikas konference Latvijā, kurā pētnieki un praktiķi divu dienu garumā dalīsies ar secinājumiem par pārtikas sagādes piemēriem un diskutēs par to, ko no šiem piemēriem varētu mācīties pārējā Eiropa.

Konferences idejas autors un pētnieks Miķelis Grīviņš norādīja, ka ir nepieciešams vairāk iedziļināties jautājumos, kas ir saistīti ar pārtiku, lai uzlabotu dzīvi un vidi, kas ir apkārt. “Latvijā ir brīnišķīga ēdienu kultūra, un, ja salīdzina to kā pārtika tiek iegūta Latvijā, ar to, kā tā tiek iegūta Rietumeiropā, mums šīs prakses ir daudz daudzveidīgākas un tradīcijām bagātākas. Diemžēl, neskatoties uz to, ka mums ir pieredze, tā vēl arvien ir pārāk maz pētīta un prezentēta zinātnes pasaulē. Šī konference mēģina atrast skatījumu, kā tomēr novērtēt to īpašo, kas mums pārtikas sagādē Latvijā un citur Centrālajā un Austrumeiropā ir,” sacīja Grīviņš.

Piektdien, 13. oktobrī konferenci plānots atklāt ar plenārsēdi, kurā piedalīsies Eiropas vadošie pārtikas tīklu pētnieki, bet pēcāk sekos referātu prezentācijas vairākās sesijās. Pēcpusdienā Kaņepes Kultūras centrā notiks konferences praktiķu sesija, kurā nepiespiestākā gaisotnē varēs tuvāk iepazīties ar Latvijā zināmu pārtikas iniciatīvu stāstiem.

Sestdien, 14.oktobrī turpināsies referātu prezentācijas vairākās sesijās.

Konferenci rīko “Baltic Studies Centre” un Latvijas Kultūras akadēmija. Konferenci atbalsta “Bistro Balts”, “Riga Islande Hotel”, “Monika Centrum Hotels”, “Gardu muti” un “Kalnup”.

LA.lv