×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Nākamnedēļ, Slingošanas nedēļā, notiks bezmaksas pasākumi vecākiem dažādās pilsētās (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Nedēļa no 5. līdz 11. oktobrim visā pasaulē pasludināta par „Starptautisko Slingošanas nedēļu 2014” ar mērķi popularizēt un dalīties pieredzē par bērna nēsāšanu lakatā jeb slingā. Slingošanas nedēļu nu jau sesto gadu ar dažādiem pasākumiem atzīmēs arī Latvijā.

Šogad Slingošanas nedēļas tēma ir “Dalies piedzīvojumā”, tāpēc topošie un esošie vecāki – tie, kas vēl tikai domā par bērna nēsāšanu lakatā, un tie, kas jau nēsā vai sen jau beiguši nēsāt savus mazuļus, – aicināti aktīvi piedalīties pasākumos, dalīties pieredzē, iedvesmot citus vai smelties iedvesmu pašiem.

„Daudz vecāku savu bērnu nēsāšanu uz rokām uztver kā mokas un neizbauda šo kopā būšanu. Ir arī vecāki, kuri labprāt nēsātu savu mazuli lakatā, bet viņus attur  aizspriedumi un mīti, kurus izsaka apkārtējie. Un vēl joprojām ir pietiekami daudz ieteikumu mazuļus nēsāt ar skatu prom no vecākiem, atliektus atpakaļ, kas apgrūtina un traucē vecāku un mazuļu saskarsmi,” stāsta bērnu nēsāšanas un zīdīšanas konsultante, manislingi.lv idejas autore Evita Žvagiņa-Jākobsone. „Mēs ticam, ka daudziem spējam palīdzēt atrast ceļu uz harmonisku mazuļu nēsāšanu, lauzt mītus un pārdomāt nēsāšanas veida ietekmi uz mazuļa emocionālo un anatomisko attīstību.”

Līdz 8.oktobrim Facebook grupā “Slingi” vecāki aicināti ievietot savu stāstu ar fotogrāfijām par slingošanas pieredzes skaistākajiem piedzīvojumiem, lai piedalītos konkursā. Aktīvie slingotāji šeit var arī dalīties pieredzē, savukārt citi vecāki, kas vēlas pamēģināt nēsāt bērnu lakatā, varēs vērsties pie pieredzējušakajiem domubiedriem savas dzīvesvietas tuvumā, doties ciemos vai kopīgā pastaigā.

Būs arī vairāki bezmaksas pasākumi visai ģimenei – nodarbības par bērna nēsāšanu lakatā Liepājā un Valmierā, kā arī nodarbības Rīgā un Ogrē par rebozo lakatu un kā tas var palīdzēt sievietei dzemdību, pirmsdzemdību un pēcdzemdību laikā. Topošie un esošie vecāki savās mājās arī bez maksas varēs vērot vebinārus par dažādiem slingu veidiem, kā arī zīdaiņa nēsāšanu rokās un lakatā.

Savukārt 10. oktobrī Rīgā, restorānā „Fazenda” (Nometņu ielā 7) no plkst.15 līdz 17 gaidāma kopīga slingošanas pēcpusdiena ar uzkodām, fotogrāfēšanos, konkursiem un pieredzes stāstu uzvarētāju apbalvošanu. Tikmēr turpat, otrajā stāvā, salonā „Mani Slingi” gaidāma zīdīšanas apģērbu zīmola „Silk & Milk” un „ATIVE” slingošanas apģērba prezentācija. Būs iespēja piemērīt, apčamdīt un tikties ar zīmola „Silk & Milk” zīmola radītāju Diānu Urtāni. Bet slingotājs, kuram izdosies visinteresantāk saskaņot slingu ar apģērbu un aksesuāriem, tiks pie balvas!

11. oktobrī no plkst.11 līdz 15 „Slingošanas nedēļa” turpināsies Kalnciemielas tirdziņā, kur ērtā, īpaši ierīkotā telpā mazuļiem varēs atpūsties no tirdziņa burzmas, pabarot mazuli, būs gan bezmaksas nodarbība par bērna nēsāšanu slingā, gan iespēja uzdot jautājumus profesionāliem bērnu nēsāšanas konsultantiem. Savukārt tie, kas vēl tikai domā par slingošanu, varēs to pamēģināt – iesiet savu mazuli slingā un izstaigāt tirdziņu!

Vairāk informācijas www.manislingi.lv

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Oi, es arī nākamnedēļ slinkošu! 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+