Mobilā versija
Brīdinājums -1.5°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Nākamnedēļ spriedīs par neapliekamā minimuma paaugstināšanas iespējām

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamnedēļ amatpersonas spriedīs par neapliekamā minimuma paaugstināšanas iespējām.

Ceturtdien, 21.februārī, finanšu ministrs Andris Vilks (V) darba grupas sanāksmē kopā ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) un Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības padomes locekļiem pārrunās sabiedrības nevienlīdzības mazināšanas iespējas, kā arī izskatīs jautājumu par neapliekamā minimuma paaugstināšanas iespējām, informēja Finanšu ministrijā.

Politiķi jau iepriekš norādījuši, ka jautājums par neapliekamā minimuma un arī minimālās algas celšanu tiks skatīts nākamā gada budžeta kontekstā. Politiķi arī secinājuši, ka līdz ar izmaiņām vajadzētu ieviest progresivitāti, lai lielāku atbalstu saņemtu maznodrošinātie Latvijas iedzīvotāji.

Patlaban ar nodokļiem neapliekamais minimums ir 45 lati, bet neapliekamais minimums par apgādājamo ir 70 lati, un no jūlija to paaugstinās līdz 80 latiem.

Savukārt minimālā alga Latvijā patlaban ir 200 lati. Tiesībsargs Juris Jansons paudis uzskatu, ka valstī noteiktās minimālās darba algas apmērs nav taisnīgs.

Finanšu ministrs janvārī tikšanās laikā ar arodbiedrību pārstāvjiem atzina, ka minimālās algas paaugstināšana būs atkarīga no fiskālajām iespējām valsts budžetā. Viņaprāt, minimālā alga jāceļ par 30-40 latiem.

Nākamgad arī plānots samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli no 24% līdz 22%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+