×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Nākamnedēļ valdībā virzīs jautājumu par 7,9 miljonu eiro piešķiršanu piena nozarei (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Lai atbalstītu piensaimniekus nelabvēlīgajā situācijā, kas izveidojusies piena pārprodukcijas un krītošo iepirkuma cenu dēļ, nākamnedēļ valdības sēdē plānots skatīt jautājumu par 7,9 miljonu eiro piešķiršanu piensaimniecības nozarei ciltsdarba un augstvērtīgu ganāmpulku saglabāšanai.

Kā šodien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sēdē norādīja Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua, ja valdības sēdē jautājums tiks akceptēts, piensaimnieki līdz gada beigām no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem varētu saņemt papildu maksājumu par katru govi vidēji 65 eiro apmērā.

Saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopoto informāciju pirms Krievijas ekonomisko sankciju ieviešanas piena iepirkuma cena jūnijā bija 295,89 eiro par tonnu un jūlijā – 293,16 eiro par tonnu.

Savukārt pēc piena pircēju iesniegtās un LDC apkopotās operatīvās aptaujas informācijas, vidējā iepirkuma cena oktobra pirmajā pusē ir nokritusi līdz 220 eiro par tonnu. Līdz ar to kopumā piena nozarei tikuši radīti zaudējumi 7,9 miljonu eiro apmērā, norāda ministrijā.

Informatīvais ziņojums par 7,9 miljonu eiro piešķiršanu ir sagatavots, pamatojoties uz Ministru kabineta 26.augusta sēdes protokollēmumu “Par zaudējumiem piena nozarē”, kas paredz Zemkopības ministrijai uzdevumu sagatavot informatīvo ziņojumu par situāciju nozarē un iesniegt to izskatīšanai Ministru kabineta 28.oktobra sēdē.

Jau vēstīts, ka Krievijas noteiktās sankcijas skar ne tikai piena produkcijas ražotājus, bet arī piena piegādātājus, līdz ar to plānoti atbalsta pasākumi, kas vairāk nekā 10 000 nozarē iesaistīto piena ražotāju palīdzētu atvieglot situāciju pieaugošās konkurences apstākļos.

Viens no atbalsta veidiem, kas jau ir izmaksāts, ir seši miljoni eiro ciltsdarbam. Atbalsts sedz līdz 70% jeb līdz 46 eiro par izmaksām, kas saistītas ar šķirnes govs produktivitātes kontroles testiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Domāju, ka piensaimniekiem jābūt kaut kādai mēra sajūtai! Tad jau jebkurā nozarē, ja mans uzņēmums iet uz grunti, es tikai prasīšu no valsts naudu, lai tā mani glābj. Ar ko es kā dārzeņu vai cūku audzētājs esmu sliktāks par piena ražotāju. Par cūku mēri iedeva dažus desmitus eiro par iznīcinātu cūku un viss, tālāk tiec galā pats, bet piena ražotājiem, redz, vajagot regulārus valsts pabalstus. Jāsaglabājot ganāmpulks! Vai tad cūku audzētājiem tas nebija jāsaglabā? Dārzeņu audzētājiem vispār tikpat kā nekāda atbalsta nebija. Bet cieta jau visi: cits no sankcijām, cits no slimībām. Saceļ fermas ar simtiem govju, bet par iespējamiem riskiem neviens nedomā, tikai par peļņu, jo pietrūkst atbildības un mēra sajūtas. Bet kas tad ierēdņiem, nav jau paša nauda, bet nodokļu maksātāju, valsts nauda, kurš vairāk brēc, tam dod. Govju vietā slaucam valsti!

Draugiem Facebook Twitter Google+