Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
21. marts, 2014
Drukāt

Valsts kase atmaksās EK vienu miljardu eiro (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nākamnedēļ Valsts kase atmaksās daļu no ekonomiskās krīzes laikā Latvijai izsniegtā starptautiskā aizdevuma – Eiropas Komisijai (EK) tiks pārskaitīts viens miljards eiro, sacīja Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme.

Starptautiskā aizdevuma daļas atmaksa tiks veikta 25.martā.

Pēc EK aizdevuma daļas nomaksas prognozētais resursu atlikums Valsts kasē ir 1,2 miljardi eiro. Saskaņā ar resursu piesaistes plānu šogad Latvijas valstij plānota aizņemšanās gan iekšējā, gan ārējos tirgos, apliecināja Valsts kases pārstāve.

Pēc marta maksājuma veikšanas nākamā starptautiskā aizņēmuma programmas daļa Latvijai būs jāatmaksā 2015.gadā, kad EK būs jāatmaksā 1,2 miljardi eiro, bet Pasaules Bankai – 60,05 miljoni eiro. EK starptautiskā aizņēmuma daļas jāatmaksā arī 2019.gadā – 500 miljoni eiro un 2025.gadā – 200,06 miljoni eiro. Savukārt Pasaules Bankai parāda atmaksa jāveic līdz 2020.gadam. 2016., 2017., 2018. un 2019.gadā jāatmaksā 80 miljoni eiro katru gadu, bet pēdējais maksājums Pasaules Bankai jāveic 2020.gadā, kad jāsamaksā 20,06 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka vēl daļa valsts parāda Latvijai jāatmaksā aprīlī – 2.aprīlī jāveic 2004.gadā emitēto eiroobligāciju atmaksa 0,4 miljardu eiro apmērā.

Saskaņā ar Valsts kases publicēto informāciju pērn gada nogalē 36% no valsts parāda veidoja parāds EK, 35% – eiroobligācijas, 16% – iekšējais parāds, 5% – parāds Pasaules Bankai, bet 8% bija citas ārējā parāda saistības.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skaidrs kāpēc arī elektrībai tiks Atbildēt

    Skaidrs kāpēc arī elektrībai tiks pacelta cena … Dombrovska (ne)veiksmes stāsts ir aizņēmies milzu naudu, kas mums algas pieaugumu gadiem neredzējušiem nu ir jāatdod piespiedu kārtā.

  2. Tā naudiņa jau PAREX banka tika ieguldīta,tapec jau ieviesa eiro lai var atdod dalu kredīta un visu pārkreditēt.Politika netīra lieta.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (13)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+