Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
21. marts, 2014
Drukāt

Valsts kase atmaksās EK vienu miljardu eiro (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nākamnedēļ Valsts kase atmaksās daļu no ekonomiskās krīzes laikā Latvijai izsniegtā starptautiskā aizdevuma – Eiropas Komisijai (EK) tiks pārskaitīts viens miljards eiro, sacīja Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme.

Starptautiskā aizdevuma daļas atmaksa tiks veikta 25.martā.

Pēc EK aizdevuma daļas nomaksas prognozētais resursu atlikums Valsts kasē ir 1,2 miljardi eiro. Saskaņā ar resursu piesaistes plānu šogad Latvijas valstij plānota aizņemšanās gan iekšējā, gan ārējos tirgos, apliecināja Valsts kases pārstāve.

Pēc marta maksājuma veikšanas nākamā starptautiskā aizņēmuma programmas daļa Latvijai būs jāatmaksā 2015.gadā, kad EK būs jāatmaksā 1,2 miljardi eiro, bet Pasaules Bankai – 60,05 miljoni eiro. EK starptautiskā aizņēmuma daļas jāatmaksā arī 2019.gadā – 500 miljoni eiro un 2025.gadā – 200,06 miljoni eiro. Savukārt Pasaules Bankai parāda atmaksa jāveic līdz 2020.gadam. 2016., 2017., 2018. un 2019.gadā jāatmaksā 80 miljoni eiro katru gadu, bet pēdējais maksājums Pasaules Bankai jāveic 2020.gadā, kad jāsamaksā 20,06 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka vēl daļa valsts parāda Latvijai jāatmaksā aprīlī – 2.aprīlī jāveic 2004.gadā emitēto eiroobligāciju atmaksa 0,4 miljardu eiro apmērā.

Saskaņā ar Valsts kases publicēto informāciju pērn gada nogalē 36% no valsts parāda veidoja parāds EK, 35% – eiroobligācijas, 16% – iekšējais parāds, 5% – parāds Pasaules Bankai, bet 8% bija citas ārējā parāda saistības.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skaidrs kāpēc arī elektrībai tiks Atbildēt

    Skaidrs kāpēc arī elektrībai tiks pacelta cena … Dombrovska (ne)veiksmes stāsts ir aizņēmies milzu naudu, kas mums algas pieaugumu gadiem neredzējušiem nu ir jāatdod piespiedu kārtā.

  2. Tā naudiņa jau PAREX banka tika ieguldīta,tapec jau ieviesa eiro lai var atdod dalu kredīta un visu pārkreditēt.Politika netīra lieta.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+