×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Nākotnē hokeja elitē, iespējams, samazinās komandu skaitu

fasiii

Nākotnē pasaules hokeja čempionāta elites divīzijā komandu skaits varētu tikt samazināts no 16 uz 14, vēsta Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Šis bija pirmais gads, kad 16 komandas tika sadalītas divās grupās, nevis četrās kā agrāk. Līdz ar to spēļu skaits pieauga no 56 līdz 64, grafiks kļuvis blīvāks un jau izskanējusi versija, ka elitē dalībnieču skaits jāsamazina līdz 14. Pašreiz zināms, ka līdz 2016. gadam tas nenotiks, bet Latvijai šādas izmaiņas nenāktu par labu, jo būtu grūtāk saglabāt vietu elites divīzijā.

 

Šogad arī pirmo reizi čempionāts risinājās divās valstīs vienlaikus – Zviedrijā un Somijā. Pusfināli un cīņa par medaļām risinājās Helsinkos, nākamgad svarīgākās spēles tiks aizvadītas Stokholmā. “Domāju, ka spēles apmeklētu mazāk skatītāju, ja turnīrs notiktu vienā valstī. Modelis ar divām rīkotājvalstīm ir pietiekami labs,” teica IIHF prezidents Renē Fāzels. 64 čempionāta spēles kopumā apmeklēja 450 tūkstoši skatītāju, kas ir sestais labākais rādītājs vēsturē. Fāzels tomēr piebildis, ka biļešu cenu politika bijusi nepareiza, un uz nākamo gadu tā ir jāpārskata. Zviedrijā organizatori jau otrajā dienā paziņoja par biļešu cenu samazināšanu uz mājinieku mačiem.

“Zviedrijā nesasniedzām tik labus apmeklētības rādītājus, tāpēc mums jāmācās no šīs pieredzes un labāk jāsagatavojas nākamajam gadam,” atzina Zviedrijas Hokeja asociācijas prezidents Kristers Englunds. Dziļāka turnīra organizācijas un jaunā formāta analīze vēl ir priekšā.

Latvijas izlase nākamajā gadā spēlēs Helsinkos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+