×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2017
Drukāt

Nākotnes gaisa transports (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aizvadītajā Ķīpsalā notikušajā izstādē “Vide un enerģija 2017” varēja apskatīt arī kādu unikālu un, iespējams, jau tuvā nākotnē izmantojamu transporta līdzekli – gaisa transportu “SkyWay”, kas gan vizuāli atgādina gaisa vagoniņu, nevis kādu lidojošu transportlīdzekli, kas varētu šķist kā nākotnes pārvietošanās līdzeklis.

“SkyWay” radījuši baltkrievu inženieri, bet idejas autors ir Anatolijs Juņickis. Transportlīdzeklim ir kompleksa drošības un vadības sistēma, tas minimāli patērē energoresursus, ir ekoloģisks. “SkyWay” sastāv no unibusa, kas uzkarams uz sliedēm, un ir automātiski pašbraucošs modulis ar tērauda riteņiem. Viena unibusa ietilpība ir līdz 14 cilvēkiem, bet, samontējot tos kopā, var pārvadāt līdz pat 100 pasažieriem. Tā maksimālais ātrums, pārvietojoties pilsētā, ir līdz 150 km/h, bet kopumā jaudīgākie “SkyWay” modeļi varētu braukt ar ātrumu līdz pat 500 km/h.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kopumā gan viss šis pasākums atgādina kārtējo finansu piramīdu, pasniegtu citā mērcē. Visa infomācija par šo prožektu tiek ilustrēta ar skaistām datorgrafikas bildēm, kurām ar realitāti pagaidām nekāda sakara nav. Bilde ar nofotografētām stabu rindām arī ir vismaz gadus piecus, ja ne vairāk veca. Visādi transporta prijekti ik palaikam parādās un nogrimst, domājams, ka arī šis beigsies ar skaļu čuššš.
    BTW – cik tad sen, kā noziedēja ķīniešu superautobuss, kurš uz garām riteņotām kājām brauca virs ielas līmeņa, palaižot vieglos auto sev pa apakšu.

    • Etiki es loti labi Tevi saprotu. Viss izskataas paaaraak skaisti. Bet taa ka pati esmu iesaistijusies projekta kops 2014, tad nepiekritisu. Es pati esmu bijusi Baltkrievija, Indija, Vacija, kur tika publiski izradita tehnologija. Ari pati personigi esmu spiedusi roku Sis tehnologijas izgudrotajam. Esmu Satikusi augtak stavosas amatpersonas, kuri ir atbildigi par savu vardu, kuri nes so projektu sava valsti. Diez vai siem cilvekiem ir svariga nauda, bet gan reputacija. Es loti ceru, ka Tavi vardi un domas mainisies pec lielakas izpetes par un ap tehnologiju. Ja nav velesanas, arii labi. Projekts jau notiek bez Tevis.

  2. Japānā ja gadiem darbojas tādi.
    Izmainīts dizains nav jaunums – princips saglabājas – pa sliedi, paceltu virs zemes līmeņa !

Draugiem Facebook Twitter Google+