×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Nākotnes namam būt – deputāte piedāvā Okupācijas muzeja memoriālu nobāzt pazemē (58)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāte Silvija Šimfa

Saeima vakar pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Okupācijas muzeja likumā, ietverot tajā regulējumu par Nākotnes nama un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Grozījumi nepieciešami, lai projekta virzība notiktu raitāk un to varētu pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī.

Likumprojekts paredz Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksam noteikt nacionālo interešu objekta statusu, jo tas nepieciešams būtisku sabiedrības interešu nodrošināšanai. Likumprojekts papildināts ar Nākotnes nama novietojuma plānu.

Pret šo likumu Saeimas debatēs aktīvi iebilda “No sirds Latvijai!” (“NSL”) frakcijas pārstāvji, apelējot pie pašreizējās ēkas arhitektoniskās vērtības. “Latvijas Okupācijas muzeja ēkas būvapjoms, novietojums un fasādes risinājums saglabājams atbilstoši 1970. gada izstrādātajam projektam un 1995. gadā veiktajā pārbūvēm. Okupācijas muzeja ēka ir viens no retajiem saglabātajiem, šobrīd pasaulē augsti vērtētiem modernisma arhitektūras piemēriem Latvijā, un tāpēc to nevajadzētu tagad papildināt ar piebūvēm,” no Saeimas tribīnes teica Arvīds Platpers (“NSL”), iesakot labāk muzeja vajadzībām izmantot Stūra māju. Viņš arī ironizēja, ka deputāti, kas iejaucas arhitektu lauciņā, iespējams, drīz sadomās arī Jāņa Ivanova simfoniju ar kaut ko papildināt.

Platpera partijas biedre Silvija Šimfa no Saeimas tribīnes piedāvāja pavisam “gaišu” domu, kas viņai nākusi prātā pēc sarunas ar arhitekti Zaigu Gaili, – zem Okupācijas muzeja ēkas esot milzīgas pagrabu platības, kas netiek pienācīgi izmantotas, un tad nu iecerēto muzeja piebūvi, pēc deputātes domām, varētu iebāzt pazemē.

“NSL” runātājiem piebalsoja Latvijas reģionu apvienības (LRA) pārstāvis Juris Viļums, kurš satraucies par plāniem “izgrūst” šajā projektā septiņus miljonus eiro.

Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Ritvars Jansons gan iebilda, ka deputāta darbs ir pildīt pašu pieņemtos likumus. “Viens no šiem likumiem ir Latvijas Okupācijas muzeja likums, kur skaidri un gaiši valsts ir uzdevusi Latvijas Okupācijas muzejam konkrētus uzdevumus un tas nav kārtējais muzejs. Valsts ir akreditējusi to kā izglītības iestādi. Valsts ir finansējusi šo privāto muzeju ar dotāciju un gaida no tā atdevi. Šī atdeve nevar būt bez konkrētās ēkas kapitālas pārbūves,” teica Jansons. Stabu ielā esošā Stūra māja neesot piemērota jaunajai muzeja ekspozīcijai.

Balsojumā likumprojektu atbalstīja valdošās koalīcijas pārstāvji un neatkarīgais deputāts Artuss Kaimiņš. “Pret” bija pieci “NSL” deputāti. Seši tautas kalpi LRA un Ingmārs Līdaka (ZZS) balsojumā atturējās.

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. Mīļie, augstvērtīgās arhitektūras cienītāji! Savas alkas pēc īstas arhitektūras jūs varat apmierināt, aizbraucot tepat līdz Vaivariem + jūras gaiss – bauda acīm un sirdij.
  Tai vistai-gailienei vajadzētu sēdēt Vaivaros un sajūsmā acis nenolaist no izcilā arhitektūras šedevra – Vaivaru jaunās stacijas ēkas, nevis kladzināt pie Okupācijas muzeja.

 2. Inese Eistere, 2x pol represēta Atbildēt

  Šis ir tas gadījums, kas demonstratīvi parāda, ka valdošā koalicija, tautas vēlētie deputāti spļauj virsū ne tikai arhitektu -profesionāļu viedoklim, bet pilnīgi ignorē sabiedrības paustos uzskatus,
  uzstājīgi bīdot cauri privāta muzeja štruntīgo piebūvi, tāpēc, ka Birkerta,- Okupācijas Nākotnes namu(?!) Jo tas ir ieplānots, likumā ierakstīts, valsts apmaksāts un jāuzceļ līdz Latvijas simtgadei!
  Kā tas izskatīsies Strēlnieku laukumā, kā sagandēs esošo muzeja ēku un visu laukumu, tas nevienu neinteresē! Un tādas manipulācijas notiek pzrlamentā!

 3. Es ieteiktu Silvijai Simfai pasai padziivot pagrabaa.

 4. Ir jābūt biezām ausīm Atbildēt

  vai vēlmei neiedziļināties problēmas būtībā, lai atkārtotu jau iepriekš noraidītu priekšlikumu par Okupācijas muzeja piebūves funkciju piešķiršanu pagrabtelpām!?

 5. Nevajag ieciklēties Atbildēt

  Ir jābūt aklam , lai neredzētu, ka baltā piebūve absolūti neiederas Vecrīgas panorāmā. Un nav ko te kabināt politiku klāt vizuāli neveiksmīgam risinājumam . OM ir pazemes stāvs , ja pietrūkst telpas , var paplašināt. Tāds risinājums ir LNMM , blakus zem Rātslaukuma ir pilsētās izstāžu zāle. Pieredze ir.

  • Jūs pats gribētu dienu no dienas strādāt pagrabā? Varbūt pamēģiniet kādus pāris mēnešus, pirms citiem to iesakiet.

 6. pat no Vinjpasaules Atbildēt

  latviesu ssssAAARRRKANIE streljkji sevi normali pieteikusi – ljenina tikai nav … – bet gan jau – cik tur darba – kaadai levinskai monikai par armadu kaadu tur pataisities un no kada piebanku nacionalja jaunu leninu.lv uzkonstrueet …….. vai arii nee – kaa kaartis sakritiis … – kameer veel Dieva vaartu priekshaa nav jaastaajas, var visaadus partijmafiju jocinjus pataisiit .

 7. Platpera kungs???

 8. shitajam te "Nākotnes namam" Atbildēt

  — puskomunjizma arhitekturas kropliigajam izstraadaajumam vajadzeetu ar smago tehniku paari paarbraukt un pukju dobi tai vietaa uztaisiit – nevis kaut kaadu tur kaarteejo mazo naudas no budzeta pumpeetavu uztureet – SKATS TAI BAISMIGS – zviedri tokken taadu meeslu nebuutu ne taisiijushi, ne tureejushi.

 9. latviesu SARKANO strelnieku muzejs – kaa taada leeta ielasmeita – piemeerojies naakoshajiem klientiem – peec satura, bet FORMA DRAUSMIIGA – nocenota kaste, kas briesmoniigo visu to laukumu .

 10. izšimpēt Šimfu Atbildēt

  Ceru, ka nākošās vēlēšanās neviens par šo NSK (No sirds Krievijai) vairs nebalsos.

 11. Viļuma RP partija un NSL partija sāk bruģēt ceļu uz Ušakova partijas puses, jo ja to neizdarīs šodien , tad nākošajā saeima vairs netiks. Viss ir acīm redzams.

 12. Birkerta projekts ļoti pareizs ar savu piebūvi. Bet krasu maigi pelāku un kremkrāsu fasādi ! Tieši šai vietā un nekur citur ! Latvieši kamdēļ esat tik jēli paklausīgi pret krievu velmi slēgt jeb mainīt nosaukumu. Okupacijas muzejs ir jabūt un nekas cits ! To nekad nevarēs noliegts jeb paslēpt kaut kādā stūri jeb pagrabā. Tam ir jāspīd ar savu brutāto saturu, kuru nekad un nekad nevar noliegt.

  • DURIS :"Okupacijas muzejs ir jabūt un nekas cits !" Atbildēt

   “juris 11. marts, 2016 20:22 Atbildēt

   …. Latvieši kamdēļ esat tik jēli paklausīgi pret krievu velmi slēgt jeb mainīt nosaukumu. Okupacijas muzejs ir jabūt un nekas cits ! To nekad nevarēs noliegts jeb paslēpt kaut kādā stūri jeb pagrabā. Tam ir jāspīd ar savu brutāto saturu, kuru nekad un nekad nevar noliegt.”

   – TAS NO SAAKTA GALA BIJA LATVIESU STRELNIEKU ( kas leninam pie zaabaka staigaaja un slepkavoja pa lielu teritoriju KOMUNISMA vaardaa ) muzejs –

   – latvieshu komunistisko streelnieku slepkavu muzejs bija – un gan jau buus atkal, ja vajadzees – ar tiem pashiem direktoriem un valdeem un padomeem – un kuratoriem iz pashaam augshaam .

   • cik taa kaste neierakstaas Vecriigaa, Atbildēt

    tik pats tas parazitkantoris neierakstaas vispaar nekur – tikai pats prieksh sevis un kaa kaarteejais bujetnaudas izshivereetaajs .

 13. kauns Šimfai un Platperam Atbildēt

  Kauns deputātiem! Tik zemisku neko vēl nebiju dzirdējusi, ja nu vienīgi Zaigas Gailes komentārus un viņas lielo naidu pret Birkertu, kurš salīdzinot ar Gaili, ir Latvijas un Pasaules personība arhitektūrā.
  Aiz cieņas un kauna jūtām tādus tekstus kā Šimfa par Latvijai svētām lietām nav atļāvušies pat Saskaņas centra deputāti.
  Tad tas ir tas – no sirds Latvijai – ko vēlas Šimfa? Kas gan ir tauta bez savas vēstures? Un arī kangaru vārdi tajā būs ierakstīti.

 14. Fredim-Nākamā pietura-rūpnīca VEF! Atbildēt

  Kāpēc tad bez ekonomiskās attīstības,ja Latvijā ir pati straujākā Eiropas Savienībā ekonomikas attīstība!

 15. Palasot te to Latviešu un citu labvēļu komentārus , rodas sajūta, ka šoreiz Saeima iespraudusi mēslu dakšas sūdu čupā īstā dziļumā un aizķērusi šos sūda brāļus.

 16. tas LJAUNDABIIGAIS AUDZEEJS - Atbildēt

  – kaa arhitektoniski, taa PA LIELAM – no Vecriigas buutu jaaaizvaac kaa zhurku midzenis .
  Ja nebuutu zhurku baroshanaas vieta …

 17. un "na posledok" : Atbildēt

  – taa arhitekturas mjortvorozhdennaja strelkovoimuzeja – muusu ar shpilkaam pa Sibiiriju jezuitmammu&pappu pieshkjilshanaas – nenosakaamu banku lietu – periodaa ………….. kaadu tur kaut kaadu uz kaut bruunu, sarkanu, zilu, sarkanbaltsarkanu vai rozaa …………. tiem politveesturniekiem apaksh pat vizapakshaakaas apakshas … tgd vinju brigadieriishi dod piestarteet :DDD – tukshs var jau tukshu kult, bet VISAM IR SAVAS ROBEZHAS – ne jau shitaa mazaa meeslukaste ko lielu iztaisa, bet KATRAM KONKRETAM CILVEEKAM AIZ SEVIS SAVUS MEESLUS JAAAIZVAAC .

 18. meerkakju cirks nav aizbraucis - Atbildēt

  meerkakju cirks ir NAACIJAS LAASTS – sha peter&Co -streljkji, cho brezhneviski-sarkanbaltsarkani to mietu-lupatu un lentiishu ieziimeetie ……….. – tiem debiloidiem tak … – vieniigi kaa pie JEBKAADAAM PARAZITPARTIJAAM asti un purnu PIESTELLET, lai tik naudu savai paraziteeshanai dabuutu … – nez, buutu jel kaads normals ( kas pats par sevi visu nomaksaa ) cilveeks, kas shito parazitmidzeni par kaut jel 0,2 % deriigu atziitu ???????
  – Un veel to visu …. valstes pamatu … stuuramaajas stuura ieejas par VDNH.lv uztaisiishanu … vienaa dejaa ar okupacejas muzejs&rakstnieku-makslenjiekju savieneibas … 1. dalja …….. – kaadi tur kas kaadu kaapostu iecereejushi skjiit – nebus vairaak – limits ka tik nav jau izsmelts .

  – ? pameegjiniet – ar taam savaam smedzenjvielu atliekaam – vnk pienjemt to, ka Dievs nav mazais beerns … un nav arii ne to smalkas izeeshanaas un visaadu panterpornosaitu saimnieki – tas, kas lietas kaarto … –
  – nevelk jau laikam gan ar plikaam peecpuseem pa Padvaali vaaleet, lai publiski atraktiivi piestarteetu

 19. Šimfai un Platperam drīzāk būtu vieta pazemē.

 20. Hei, “savās vietās palicēji”! Vai tiešām jums nav apnikusi tā izzēlētā kožļene, vārdā “okupācija”? Garša sen zudusi; vien rūgtums mutē …

  • To tu pajautā savējiem 9. maijā pie Pārdaugavas Kauna staba: vai nav jau apnikusi tā kožļene “veļikaja pobeda”?
   Bet prasīt, lai latvieši aizmirst lielo kaimiņu nodarīto ļaunumu ir ciniski. Tu taču nejautāsi ebrejiem vai armēņiem, vai viņiem nav “apnicis” pieminēt holokostu un genocīdu, vai ne? Kāpēc tu gribi, lai tikai latvieši visu aizmirst?

   • Es pieminu savus senčus, taču nekad to nedarīšu, publiski izrādoties Rātslaukumā. Bet ļaunums nav piemiņas vērts …

    • Tāda infantila saprašana Atbildēt

     tev. Laikam dzīvojies savā pasaulē? Paturi savas domas sev, jo tālāk par savu degungalu tik un tā neredzi!

  • Rūgtums tik tiešām liels, ka varneši vēl nav novērsuši OKUPĀCIJAS sekas, ka OKUPANTI un KOLONISTI ar saviem kirzas zābakiem mīda MŪSU ZEMI !!!!

 21. Es un daudzi Latvieši! Kurš ir pret Latvijas Pārkrievošaui, kas ir noticis pēdejā laikā! Kas ir pret krievu skolām Latvijas terirorijā! Kurš ir par Vienīgo valsts valodu, Latviešu valodu! Kurš, kuri Mēs esam pret vispār 9 maija, Mūsu Okupantu uzvaras svētku Publisku svinēšanu, ar šiem savākšanās pūļiem un bariem velkoties uz Vecrīgu! Tas Okupantu uzvaras laukums ir jālikvidē un jāizmanto Rīgas pilsētas vērtīgākiem Objektiem, vajadzībām! Stabs jānogāž un krievu separātisti, Vešņakovs ar Girsu un citiem, Ždanoka , Pliners var piepalīdzēt, un lai velk prom uz krieviju šo stabu! Bet runājot par šo Okupācijas muzeju. Viņš ir jāaizvāc prom no Vecrīgas sejas! Šī kaste bojā visu skatu! Pārceliet viņu aiz Centrāltirgus angāriem. Tur vietas pa pilnam!

  • Drizāk nē, bet vilks kas tēlo ka patriotisks jērińš, kaut vai aita…. Tādam nav ko noticēt.

 22. noraka latviesu sarkano strelnieku muzeju nacisti tapat ka padomju latviju pasi neziniet savu galu kads tas bus eiropas pasparne vergojot par 300 eiro neko neesat sapratusi letini-vergi par 300 eiro….pat latvijas produktus needat bet eiropas genetiskos domajat ka kapa tarpi miesu nesaedis varesit augsamcelties….blefs….

 23. Ja Okupācijas muzeju pārceltu uz Stūra māju, veco muzeja ēku pilsētas centrā varētu nojaukt. Te būtu lieliska vieta, kur izvērsties arhitektei Gailei un viņas kompānijai kādas lielas Krievijas investora sponsorētas viesnīcas uzcelšanai. Vai arī citas naudīgas mājas.

  • Sen to Okupācijas muzeju vajadzēja no Vecrīgas izvākt. Atraduši gan arhitektūras šedevru. Stūra mājā tam būtu ļoti piemērota vieta.

   • “Stūra māja” nemaz nav piemērota. OM jābūt kā memoriālam, nevis parastam muzejam jūgenstila ēkā vai pazemes pagrabā. “Stūra mājai” jau nav nekāda sakara ar hitleriešu okupāciju. Un pati ēka ir par lielu, lai to aizņemtu muzejs. “Stūra mājai” jāatjauno pirmskara funkcijas – jāpārveido par greznu viesnīcu, un vienīgi čekas pagrabos jāizveido OM filiāle, kas veltīta konkrēti KGB darbībai. Bet pats OM jau ir veltīts abām okupācijām – gan krievu, gan vācu. Kāds sakars “strūra mājai” ar vācu okupāciju? Gestapo tur neatradās. Vai skaidrs, Ināra?

  • Jēkabam - Fredis Atbildēt

   Protams! Jānojauc, jāaizvāc prom no Vecrīgas! Bet šajā vietā – Nekādu viesnīcu! Un nekādus Gaiļus! Lai Gailis, bijušais Min.Prez. labo savas Valdīšanas kļūdas (90 mitie), sev komandā paņemot Krištopānu, Kreitusus! Lūk, tā strādājuši, ka Joprojām Latvijas ikdiena netiek ārā no Atpalicības, Neattīstības, Pelēcības! Bezdarba, bez Ekonomiskās attīstības! Tas bija viņu pienākums 90 mitajos ielikt pamatus Latvijas Ekon. att. Bet redziet cik šķidri sanāca! Gailis tagad Miljonārs! Un viņam nav jādod priekšroka Prihvatizēt vēl un vēl visādus nekustamos īpašumus! Un šajā Vecrīgas laukumā nekādā gadījumā nevajag uzstutēt krievu bizbnesmeņu viesnīcas! Pat tuvumā viņus nelaist! Bet šeit vajag Skaistu, Zaļu skvēriņu, daži koki, Ozoli piemēram! Zālājs, kurā nedrīsktēs gulēt, vai vārtīties! Protams ar skaistām puķu dobēm! Lai šāds zaļš skvēriņš priecē acis Mums pašiem Latviešiem!

   • Kāds tev skvērs vietā, kur katrs kvadrātmetrs miljonus vērts? Vai tev ar Filharmonijas skvēru un Jēkaba laukumu nepietiek? Un kanāla apstādījumi? Nekādu skvēru!

 24. – varbūt lietderīgāk tomēr būtu “pazemē nobāzt” pavisam ko citu?

 25. Šorīt TV rīta pārraidē bijušais Rīgas komjaunatnes sekretārs A.Ameriks izteicās,ka pibūves projekts esot novecojis par 12 gadiem. Tādu laiku Rīgas tagadējie valdoņi to ir marinējuši. Ja paskatās kam teikšana Rīgā tagad- Ušakovs PSRS pulkveža dēls, Ameriks VLKSM Rīgas komitejas 1. sekretārs(bijušais),tad kļūst skaidrs,ka Okupācijas muzejs viņiem kā dadzis acīs!

 26. 1. “Grozījumi nepieciešami, lai projekta virzība notiktu raitāk un to varētu pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī.”
  Vai tiešām ir plānots 2 gadu laikā pabeigt ēku? Smiekli nāk! Zinot, cik raiti ris būvniecība, kas saistīta ar valsts iestādēm. Vai arī šeit mums tiks piedāvāti saplēsti stikli kā Mākslas muzejā?

  2. Ja atjaunojam vēsturisku ēku, tad ēkai jāpaliek vēsturiskai. Un pagrabi arī pilnībš jāizmanto- tad var sākt tikai skaitīt- pietiek vai nepietiek telpas.

  3. Kāpēc jāceļ jaunas telpas MUZEJAM? Lai tajauno to, kas ir, un, ja vajag vēl, lai atjauno citas vēsturiskās ēkas, kas Rīgā stāv tukšas un kur pamazām pajumti atrod bezpajumtnieki. Uzskatu, ka prioritāri jāsaved kārtībā visas ēkas, kas mums jau ir, pirms celt augšā ko jaunu.

  4. Piebūves vīzija ir diezgan neglīta. Mums otrā krastā ir Birkfelda neglītais miljonu vērtais klucis, tad kaut ko tikpat neglītu vajadzētu uzcelt arī šajā? Varbūt, tomēr, vajadzētu saglabāt skaistās senās celtnes, nevis būvēt augšā jaunus acīm nebaudāmus objektus?

  • Ir jāīsteno Gunāra Birkerta projekts – melns un balts, kas ir tradicionālais sēru krāsu salikums, un memoriālā siena sarkano asiņu krāsā.
   Un kādas tev pretenzijas pret Nacionālās bibliotēkas jauno ēku? Tas ir veksmīgākais projekts un viena no skaistākajām bibliotēkām pasaulē.

   • jau nav Birkerta projekti tie labākie,tos citviet nav atzinuši par labu esam,tagad mēģina naudu uzteisīt uz pārpalikumiem.Mūsu ģimenei tā bibliotēkas ēka nu nemaz nav tīkama acij un vide arī tāda auksta,nepievilcīga ap to.Pareizi Šimfa un daži komentētāji saka,ka ir jāpaliek tā kā ir un jāizmanto VISAS TELPAS LIETDERĪGI.Un muzejam var būt telpas dažādos valsts īpašumos,tostarp arī Stūra mājā,atbilstoši bijušām vēsturiskajām norisēm.Un noteikti blakus Okupācijas muzeja ēkai NEDRĪKST APBŪVĒT! Viesnīcu ir pietiekami,lai tās vēl vairāk pieblīvētu Vecrīgas sirdī.Drīz jau Vecrīga visu savu kolorītu zaudēs,pa priekšu vienas viesnīcas ņirbēs.Kas par daudz,tas par skādi!

    • Ir jau gan Birkertam izdevusies Atbildēt

     tā jaunā bibliotēka un tapt arī Birkerta Okupācijas muzeja piebūvei! Mēs esam mantojuši no Padomju Latvijas respekta trūkumu autortiesībām!! Decembrī pārraidītās Okupācijas muzeja piebūves publiskās apspriedes laikā to varēja labi vērot, kad katram klātesošam tika dota iespēja izteikties. Protams pilnīgi neadekvāts un nekonsekvents bija gala iznākums – Rīgas galvenā arhitekta atteikums Birkerta projektam, kas liek uzdot jautājumu par pašreizējā Rīgas galvenā arhitekta Priņča kunga atbilstību ieņemtajam amatam. Ja cilvēks publiskās apspriedes laikā izsaka viedokli, ko mēneša laikā maina, kas liecina par nenobriedušu personību, kas savukārt liek jautāt, vai šis cilvēks atrodās īstā vietā? Un vai tas mūs apmierina, kad visai tautai svarīgs lēmums (es daudz nekļūdīšos, ja teikšu) tiek atstāts pašplūsmā, kad visi. kas kā māk, tā maun, tiek uzklausīti, kā tādi pasaules klases eksperti ar tiesībām izteikt savu īpašo viedokli, kas protams ir īpašāks kā paša pasaules klases līmeņa arhitekta Gunāra Birkerta redzējums. Šeit kārtējo reizi parādās, piedodiet, ka teikšu, latviskā aprobežotība. Mēs tirgojamies kā tādi paunu žīdi kā bibliotēkas gadījumā, kad Birkerta sākotnējo ieceri un projektu nevarēja īstenot, jo mums tam pietrūka naudas, un Birkertam nācās projektu pārstrādāt, kas protams vairs nebija sākotnējais, bet tas dod ūdeni tādiem dzirnakmeņiem kā Gaile&co, samalt miltos latviešiem tik vitāli svarīgā Okupācijas muzeja piebūves projektu. Patiešām nožēlojami, jo Dienvidu tilta būvniecībai naudas atlika pāri pārem!

 27. Nekas nav pārceļams. Tam jābūt tur, kur tas ir bijis visus šos gadus. Tas atgādina par mūsu izpostītajām latviešu dzimtām. Tas bija briesmīgi, to mēs nedrīkstam aizmirst. Vecrīgu apmeklē ļoti daudz tūristu, un arī šo muzeju – tā tam ir jābūt. TAS NAV JĀSLĒPJ, tas ir jāredz pasaulei. TAM JĀBŪT TIEŠI TAJĀ VIETĀ, PAŠĀ RĪGAS SIRDĪ. Jo Rīga ir mūsu – Latvijas galvaspilsēta.

 28. Liidz sim cieniiju Platpera k-gu,tagad vins manaas aciis cienu zaudeejis.

  • Platpera k-gs! Ar šo esat izracis savu ,,politiķa” kapu. Un pareizi darījāt! Nav ko šādiem nejēgām politikā darīt!

   • ka kode pati ir īsta nejēga,ka nav sapratusi par ko komentē.Muzejam jāpaliek tur,kur ir un nekādas piebuves un viesnīcas blakus nav nepieciešamas!Turklāt muzejam tiešām ir telpas,kuras jāizmanto lietderīgi un vēl valstī ir arī citas ēkas,ko izmantot atbilstoši vēstures posmiem.Pareizi Šimfa un Platpers teica!

    • Zaigai Gailei dosim iespēju pāris mēnešus pastrādāt Okupācijas muzeja pagrabā, varbūt, ka iepatīkas un ir gatava strādāt tur vienmēr?!

 29. J.Viļums (Jureits) savu dzīvi ārpus Saeimas vairāk neredz. Jūtot ka NSL paliks aiz strīpas “politiķis” jau savlaicīgi bruģē ceļu pie Gendeles veidotās Latgales attīstības. Jureit! noņem rozā brillesa un apskaties apkārt! Latgales attīstība ir tā pati reanimētā TP (kampēji) parija.

 30. Salīdzināt arhitektūras vērtību ar Latvijas tautas ciešanām okupācijas režīmos ir NOZIEDZĪGI.
  Tiklīdz latvieši un īpaši eiropieši aizmirsīs kara noziegumus Latvijā, atkal var nākt kārtējā nelaime.

 31. Nekas nav aizmirsts,nekas nav piedots ! Manu tautiesu pelni deg mana sirdi !
  Nekavejoties izpildit Starptautiskos likumus par okupacijas seku likvidesanu .

 32. Okupācijas muzejs ir indikators, kas īstenībā parāda antikomunistu un bijušo komunistu uzskatu cīņu,
  kas tiek paslēpta aiz arhitektūras maskas. Starp bijušajiem ir arī deputāti no NSL, platperi un šimfas un te vietā atcerēties, kas šo partiju sponsorēja pie tās dibināšanas. Tāpēc viņi tā cenšas šo muzeju pārcelt uz bijušo čekas māju, jo ieguldītā nauda jāatpelna. Bijušajiem ļoti nepatīk, ka muzejs atrodas pašā Rīgas centrā un to apmeklē daudz cilvēku, arī ārzemnieku. Ar valdības akceptēto projektu tam nav nekāda sakara, jo tad nekādu pretenziju pret Birkerta projektu nebija. Bet no deputātu puses ir visai CINISKI ekspluatēt šo arhitektūras tēmu pret to cilvēku ciešanām un slepkavībām Gulagā, ko uzskatāmi parāda Okupācijas muzeja eksponāti. Dažiem joprojām arhitektūra ir svarīgāka par cilvēku dzīvībām!

  • Man gan ,vairāk liekas, ka tur to lielo viesnīcu grib būvēt un tas ir biznes un arhitekti arī nopelnītu ,ar okupāciju tur maz saistības ,bet ar naudu.

   • zigmārs(ne tas, kuru jūs domājat) Atbildēt

    Kāds labums no muzeja ?
    Maskava nesaprot, jevropa nesaprot,
    pašu bijušajiem kā pucnazis pie *autiem…
    Nost, nost, nost !!! 🙂 🙂
    Tfū ! 🙁

  • laikam neesi sapratis,ko nokementēji.NSL pasaka,ka Okupācijas muzejam IR JAPALIEK SAVĀ VIETĀ,savukārt kā papildus ēku konkrētam vēstures posmam jāizmanto arī citas valsts nekustamā īpašuma ēkas, tai skaitā Stūra māju.Okupācijas muzejam ir arī pazemē telpas,kuras jāizmanto lietderīgāk un tās arī var paplašināt.Turklāt arī viesnīca blakus NAV BŪVĒJAMA!Turklāt nesteidzies ar apvainojumiem NSL cilvēkiem,ja tos personīgi nezini un par sponsoriem uz vēlēšanām-esi tik laipns un nosauc,kuri tie bija!

   • Jāīsteno Birkerta projekts! Atbildēt

    Izskatās, ka esi kurls, jo neesi sadzirdējis Okupācijas muzeja darbinieku vēlēšanos strādāt cilvēcīgos darba apstākļos un nevis pagrabtelpās! Pēdējais laiks doties pie daktera pārbaudīt dzirdi!

Draugiem Facebook Twitter Google+