Foto – Shutterstock.com

Nākotnes tehnoloģija: Elektrība atlidos pa gaisu 2

Autors – Vilma Veldre

Dažādu elektrisko ierīču lietotāji izjūt nopietnas neērtības, ko izraisa elektrisko rozešu trūkums. Sevišķi par to mēdz sūdzēties aktīvākie lietotāji, kam kaut kas tāds nepieciešams teju vai katrā telpas kvadrātmetrā. Bet jaunākais zinātnieku izstrādājums viņus glābs, piedāvājot enerģijas padošanu starojuma kūlīšu veidā, kas bez mazākās aiztures iekļūst telpās, tādējādi piešķirot lietotājam absolūtu brīvību, ļaujot iztikt vispār bez… vadiem.

Reklāma
Reklāma

Aizmirst par uzlādēšanu

Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10
Lasīt citas ziņas

Runa ir par ASV uzņēmuma “PowerBeam” jauno produktu. Savā tīmekļa lapā uzņēmums apgalvo, ka sistēma balstīta tādu “enerģijas kūlīšu” izmantošanā, kas pārraidāmi gluži kā parastie kūlīši tradicionālajās optiskajās sistēmās. Ar šo kūlīšu palīdzību jau esot iespējams pārraidīt elektrību no viena istabas stūra uz otru, piemēram – no rozetes uz datoru, televizoru, stereosistēmu un tamlīdzīgiem patērētājiem.

Šī tehnoloģija ļaušot pilnībā izņemt no telpas laukā visus vadus, tādējādi arī palielinot mūsu mājokļu estētisko pievilcību. Pagaidām šis enerģijas pārraidīšanas paņēmiens sevi lietderīgi attaisnojot attālumā no 10 līdz 100 metriem. Jāatzīst, tas nav maz, patiešām! Izmantojot šo sistēmu, lietotājiem vairs nebūs jādomā, piemēram, par bieži vien iekārtu sarežģīto un dārgo pieslēgšanu elektrībai, par iekārtu ierobežoto attālumu no barošanas avotiem (galvenokārt – elektrības rozetēm), par allaž zem kājām esošiem elektrības vadiem, par mobilo iekārtu ierobežotajām darbības zonām (piesaistes dēļ elektrības rozetēm, šīs iekārtas patiesībā nav nekādas “mobilās”), un, visbeidzot, – atkritīs nepieciešamība pastāvīgi rūpēties par šo iekārtu uzlādi laikā un vietā. Faktiski līdz ar “PowerBeam” sistēmas parādīšanos mobilo iekārtu lietotāji varēs vispār aizmirst uzlādēšanas rūpes, jo šīs ierīces allaž būs darba kārtībā.

Nav bīstami cilvēkam

CITI ŠOBRĪD LASA

“PowerBeam” darbības princips ir vienkāršs. Kaut kur netālu no elektrobarošanas avota novieto enerģijas raidītāju, ko izgatavotāji nodēvējuši par “Powmitter” un kas sastāv no vairākām infrasarkanajām lāzera gaismas diodēm ar stara izejas jaudu 1–5 vatu katra. Tas nav maz, jo – 0,5 vatu jaudas lāzera starojuma kūlītis var caururbt plastikāta plāksnīti vai nopietni sabojāt acs tīkleni. Šo diožu radītā lāzera kūlīšu sistēma galvenokārt novirzīta uz elektroenerģiju patērējošās iekārtas uztvērēju, kur paredzēts no lēcām un augstas efektivitātes fotoelektrisko pārveidotāju režģis, kas kopumā neredzamo optisko staru pārveido elektrībā.


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.