Mobilā versija
-3.8°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
25. maijs, 2015
Drukāt

Nākotnes tēli Jelgavā

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Beidzies 9. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls “Summer Signs 2015”, kas notika Jelgavā, Pasta salā. Tajā no apmēram 900 tonnām smilšu mākslinieki veidoja skulptūras par tēmu  “Nākotnē pēc 750 gadiem”.

Zīmīgais skaitlis sasaucas ar Jelgavas pilsētas šā gada jubileju. Smilšu skulptūru festivāls, ko ik gadus organizē Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”, ir lielākais Baltijā. Konkursa darbiem žūrija atlasīja profesionālus tēlniekus no divpadsmit valstīm – Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Bulgārijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Ķīnas. Tapa ne vien konkursa darbi, bet arī papildu mākslas objekti – smilšu bārs, demo un foto skulptūras. Konkursā pirmo vietu ieguva māksliniece no Latvijas – Agnese Rudzīte-Kirillova, otro vietu – Krievijas mākslinieks Aleksandrs Skarednovs, bet trešo vietu izcīnīja Irina Taflevskaja no Ukrainas. Viņi balvā saņēma mākslinieka Aleksandra Djačenko veidotās skulptūriņas – “oskarus” ar lāpstu rokā un medaļas.

“Paredzēts, ka arī turpmāk smilšu festivāls notiks Pasta salā un skulptūras varēs aplūkot līdz pat septembrim,” sacīja Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un KalniņuDiriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+