Sports
Citi sporta veidi

Nāks atkal vecie labie laiki – šķēpmetējs Čakšs iespraucas līderu klubiņā0

foto: LETA

Latvijas šķēpmetēji atgriezīsies iepriekšējo gadu līmenī un uzrādīs labus rezultātus, pēc uzvaras “Rīgas kausos” atzina Gatis Čakss.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien “Rīgas kausu” sacensībās šķēpa mešanā vīriem uzvarēja 22 gadus vecais Čakšs, kurš ar 83,89 metru tālu metieni izpildīja Eiropas čempionāta normatīvu un savu personīgo rekordu laboja gandrīz par četriem metriem.

“Protams, ar rezultātu esmu ļoti apmierināts. Ļoti ceru, ka varēšu startēt Eiropas čempionātā, bet jāskatās, ko pārējie Latvijas šķēpmetēji paveiks. Viņiem vēl ir iespēja sasniegt labākus rezultātus. No rīta draudzenei teicu, ka pirms sacensībām nav nekāda labā sajūta. Tomēr tiklīdz sāku mest, sapratu, ka šodien kaut kam jābūt. Vismaz 80 metriem. Tas bija pirmais mērķis, bet pēc tam sekoja arī 83 metri,” žurnālistiem stāstīja Čakšs.

Šī gada “Rīgas kausi” bija pirmās sporta sacensības rekonstruētajā Daugavas stadionā.

“Man ļoti patīk mest Rīgā, turklāt Daugavas stadions tagad ir ļoti labs. Pēc tālākā metiena man bija sajūtas, kas šodien varēju aizmest pat vēl tālāk. Protams, esmu ļoti priecīgs,” pauda Čakšs.

Čakšs šķēpu aiz 80 metru atzīmes nebija raidījis gandrīz trīs gadus.

“Esmu uzlabojis mešanas tehniku. Tāpat man bija muguras trauma, no kuras tagad esmu atbrīvojies. Esmu atguvis spēku, kāds man bija, kad iepriekšējo reizi metu vismaz 80 metrus. Tāpat esmu pielicis ātrumā. Mums ar treneri pirms sezonas bija mērķis uzmest vismaz 81 metru. Minimālais uzdevums gan bija beidzot tikt 80 metros, jo tas ilgu laiku nebija izdevies. Tagad ir izpildīts viss, ko gribējām, bet jāskatās tikai uz priekšu,” atklāja Čakšs.

Pirms sezonas viņš cerējis, ka tiks pie iespējas startēt Eiropas čempionātā, ar otrdien sasniegto rezultātu pietuvinādamies mērķim.

“Kaut gan pirms sezonas ar treneri bijām izvirzījuši mērķus, pats ļoti gribēju uzmest 82 metrus, lai es mūsu šķēpmetēju hierarhijā pakāptos augstāk un varētu cerēt uz dalību Eiropas čempionātā. Tagad latiņa ir uzstādīta augstāk. Cerams, ar to pietiks,” atzīmēja Čakšs.

Ņemot vērā Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) punktu tabulu, Čakša sasniegtais rezultāts “Rīgas kausos” bija augstvērtīgākais no visu disciplīnu dalībniekiem. Šosezon par viņu metuši tālāk tikai astoņi šķēpmetēji.

“Domāju, Latvijas šķēpmetēji atgūsies un atgriezīsies vecie laiki, kad rezultāti bija virs 86 metriem,” pauda Čakšs.

Kā vēstīts, otro vietu ar 83,34 metriem izcīnīja Rolands Štrobinders, kamēr trešais ar 81,53 metriem bija Andrians Mardari no Moldovas.

Patriks Gailums ar 75,19 metru tālu metieni ieņēma devīto vietu, desmitais ar 73,00 bija 2016.gada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, bet 11.pozīciju ar 71,16 metru tālu raidījumu ieņēma Jānis Svens Grīva.

Sirmajam šīs bija pirmās lielās sacensības pēc 21 mēneša pauzes. Sacensību apritē pēc traumas izdziedēšanas viņš atgriezās aizpagājušajā nedēļā, vietējā mēroga mačos Igaunijā šķēpu metot 73,19 metru tālumā. Otrdien Sirmais pēc pirmā mēģinājuma sacensības neturpināja.

Saistītie raksti

Kā pastāstīja Sirmā dzīvesbiedre un treniņu partnere Līna Mūze, šķēpmetējam pēc pirmā raidījuma saplīsa apavi un nedaudz iesāpējās plecs, tādēļ pēc konsultācijas ar treneri tika nolemts sacensības neturpināt.

Pērn Daugavas stadiona rekonstrukcijas dēļ “Rīgas kausi” norisinājās Ogres stadionā.

Pirmo reizi “Rīgas kausi” tika izcīnīti 1962.gadā. Katru gadu vidēji sacensībās piedalās no 130 līdz 150 sportistiem. Vislielākais skaits tika sasniegts 2006.gadā, kad dalībnieku skaits sasniedza 162 sportistus.

LA.lv