×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Naktī Andrejostā likvidēta ķīmiskas vielas noplūde no dzelzceļa cisternas

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā naktī Rīgā, Andrejostā, notikusi ķīmiskas vielas noplūde no dzelzceļa cisternas, taču neilgā laikā tā novērsta.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), plkst.23.10 tika saņemta informācija, ka pie Andrejostas ielas no 20 tonnu dzelzceļa cisternas vārsta noplūst izopropilbenzols.

Kā liecina publiski pieejamā informācija interneta resursos, minētā viela tiek saukta arī par kumolu. Tas ir bezkrāsains, degošs šķidrums, kas sastopams naftā un degvielās. Kumols ir būtiska fenola un acetona izejviela.

Ierodoties Andrejostā, VUGD darbinieki konstatēja, ka viela caur cisternas vārstu noplūst ar aptuveno ātrumu 50 pilieni minūtē. Notikuma vietu norobežoja un noplūdi novērsa ostas darbinieki sadarbībā ar VUGD.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā, minēto darbu dēļ no plkst.23.10 līdz 2.13 bija slēgta transportlīdzekļu kustība Eksporta ielas posmā no Pētersalas ielas līdz Mastu ielai.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja VUGD, ķīmiskās vielas noplūdi no cisternas izdevās sekmīgi novērst, līdz ar to nekādi draudi iedzīvotājiem un videi nepastāv.

VUGD preses pārstāve Inga Vetere pastāstīja, ka cisterna, no kuras naktī notika noplūde, patlaban ir nogādāta Kundziņsalā līdz speciālai vannai, kas paredzēta tieši tekošām, bojātām kravām.

Rīt, 29.decembrī, no Lietuvas tikšot atgādāta speciāla tilpne, kurā bojātās cisternas saturu plānots pārsūknēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+