Dabā
Laika ziņas

Naktī pat zem -20 grādiem. Jaunās nedēļas vidū kļūs būtiski aukstāks laiks1

LETA

Svētdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā ir no -1..-4 grādiem Kurzemē līdz -6..-9 grādiem valsts austrumos, un sals būs arī pirmdien, liecina meteoroloģiskā informācija.

Tuvākajā diennaktī mākoņi daļēji klās debesis un daudzviet snigs. Pūtīs mērens ziemeļu vējš, Kurzemes piekrastē brāzmās līdz 14 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra svētdienas vakarā un naktī uz pirmdienu pazemināsies līdz -4..-9 grādiem, Austrumlatvijā vietām līdz -12 grādiem. Maksimālā temperatūra pirmdien gaidāma no -1..-3 grādiem Kurzemes piekrastē līdz -6..-8 grādiem austrumu novados.

Rīgā gaidāms daļēji mākoņains laiks, iespējams neliels sniegs. Vējš mēreni pūtīs no ziemeļiem, gaisa temperatūra būs -4..-7 grādu robežās.

Jaunās nedēļas vidū kļūs būtiski aukstāks laiks

Nedēļas sākumā Latvijai no ziemeļaustrumiem pietuvosies neliels ciklons. Tā ietekmē debesis būs lielākoties mākoņainas, taču neiztiks arī bez brīžiem, kad uzspīdēs saule. Pa laikam gaidāmi īslaicīgi nokrišņi – pārsvarā sniegs, vietām jūras piekrastē arī slapjš sniegs. Mērenais ziemeļu puses vējš pakāpeniski iegriezīsies no dienvidrietumiem, dienvidiem, bet piekrastes rajonos vējš aizvien būs brāzmains, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijā turpinās ieplūst auksts gaiss, tomēr palielināts mākoņu daudzums un vēl neaizsalusī jūra gaisa temperatūrai valsts rietumos naktī vēl neļaus pazemināties zem -4…-9 grādiem, tomēr austrumu rajonos būs aukstāks; tur līdz -10…-12 grādiem. Dienā maksimālā gaisa temperatūra nebūs aukstāka par -1…-6 grādiem.

Darba nedēļas vidū atmosfēras spiediens paaugstināsies, līdz ar to debesis skaidrosies biežāk, pierims arī vējš un tikai vietām vēl gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi – pārsvarā sniega veidā. Zem skaidrām debesīm, termometra stabiņš noslīdēs zem -15…-18 grādu atzīmes un naktī uz piektdienu pat zem -20 grādiem.

Aukstais gaiss veicinās aktīvu ledus veidošanos Rīgas līcī un Irbes šaurumā. Vietām valsts austrumu daļā nakts un rīta stundās veidosies sarma. Lai gan diena daudzviet uzspīdēs saule, tomēr tā gaisu būtiski neiesildīs – maksimālā gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā saglabāsies -1…-6 grādu intervālā, bet austrumos gaisa temperatūra būs vēl nedaudz zemāka.

Šā brīža prognozes liecina, ka nedēļas beigās un brīvdienās spiediens mazliet pazemināsies, līdz ar to mākoņu daudzums kļūs lielāks un uzsnigs arī sniegs. Nedaudz mazināsies arī sals – minimālā gaisa temperatūra naktī būs -5….-12 grādu robežās, bet maksimālā dienā: -1…-5 grādi.

LA.lv