Latvijā
Rīga

Naktī ugunsgrēkā Rīgas namā iet bojā divi cilvēki; vairāki izglābti 0

LETA

Naktī uz ceturtdienu Rīgā, Kvēles ielā, piecstāvu dzīvojamajā mājā izcēlies ugunsgrēks, kurā dzīvību zaudējuši divi cilvēki, bet vairāki nama iemītnieki izglābti, portālu “LA.lv” informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

Izsaukums par namā Kvēles ielā jūtamo sadūmojumu saņemts šonakt plkst. 04:18. Ugunsdzēsēji glābēji devušies uz notikuma vietu, kur piebraukšanu pie dzīvojamās mājas apgrūtināja iedzīvotāju novietotās automašīnas, kas  pie degošās mājas neļāva novietot autocisternas un autokāpnes.

Ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēka vietā konstatējuši, ka deg trešā stāva dzīvoklis. Daļa no ugunsdzēsējiem glābējiem iekļuvuši kāpņu telpā un kopā ar policijas darbiniekiem no ēkas ceturtā un piektā stāva evakuējuši 10 cilvēkus.

Savukārt otra ugunsdzēsēju glābēju grupa pie trešā stāva balkona novietoja izbīdāmās kāpnes un pa tām nokļuva uz degošā dzīvokļa balkona, kur atradies viens vīrietis. Viņš atteicies evakuēties pa kāpnēm, aizbildinoties ar bailēm no augstuma. Ugunsdzēsēji glābēji viņam uzlika elpošanas masku un izglāba viņu, izvedot cauri piedūmotajam dzīvoklim un pa ēkas iekšējām kāpnēm. Dzīvokļa metāla durvis tika atvērtas ar diskzāģa palīdzību.

Tā kā piebraukšanu pie dzīvojamās mājas traucēja novietotās automašīnas, tad autokāpnes iedzīvotāju evakuācijai un cietušā izglābšanai nebija iespējams izmantot. Izglābtais un cietušais apmēram 55 gadus vecais vīrietis nodots mediķiem. Taču pie dzīvokļa durvīm ugunsdzēsēji glābēji atraduši vīrieti un sievieti, kuri ugunsgrēkā jau bija gājuši bojā.

Ugunsgrēks dzīvoklī dzēsts, padodot ūdeni no autocisternas 70 metru attālumā, caur degošā dzīvokļa balkonu. Kopējā degšanas platība bija 15 kvadrātmetri. Degusi dzīvokļa virtuve, koridors un daļa istabas. Ugunsgrēka iemeslus noskaidro Valsts policija.

Savukārt trešdien no rīta plkst. 09:55 VUGD ugunsgrēks izcēlies vienstāva dzīvojamajā mājā Rēzeknē, Bukmuižas ielā. Dedzis pagrabs 10 kvadrātmetru un dzīvoklis 20 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gājis bojā apmēram 60 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka iemeslus noskaidro Valsts policija.

Kopumā VUGD aizvadītajā diennaktī saņēmis 43 izsaukumus. Dzēsts 31 ugunsgrēks, veikti astoņi glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi.

LA.lv