×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Naktī uz ielas vairs nebūs jāpaliek (2)

observacija1_ts_15

Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā atklāta pacientu observācijas jeb novērošanas nodaļa. “Kopš 10. decembra, kad šī nodaļa sāka darbu, līdz 19. decembrim observācijas palātās jau esam aprūpējuši 120 pacientus jeb vidēji 13 pacientus diennaktī.

 

No tiem 31 pacientam (25%) bija nepieciešama tālāka ārstēšanās slimnīcā, 89 pacienti (75%) to varēja turpināt ambulatori,” par jaunās nodaļas efektivitāti stāsta slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Valērijs Ratobiļskis. “Pacienti šajā nodaļā iestājas pēc primārās apskates mūsu neatliekamās palīdzības centrā, lai saņemtu ārstēšanu un izmeklējumus. Vēlos uzsvērt, ka tie ir potenciāli ambulatorie pacienti, nevis smagi slimie, kam nepieciešama tūlītēja stacionēšanās. Pacientiem izrakstoties no mūsu nodaļas, sniedzam arī rekomendācijas viņu ģimenes ārstiem par turpmāko terapiju.” V. Ratobiļskis uzsver, ka nodaļā varēs ievietot arī tos pacientus, kuri naktī nevar tikt mājās. “Piemēram, cilvēks, kas guvis galvas traumu un ko vēl vajadzētu novērot, pa nakti varēs palikt observācijas gultā. No rīta pēc atkārtotas ārsta apskates viņš varēs doties mājās. Šādi varēsim novērst nepatīkamās situācijas, kas dažreiz gadījās ar mūsu pacientiem.”

Pacientu aprūpi 24 stundas diennaktī nodrošinās ārstējošais ārsts, dežūrējošā māsa/ārsta palīgs un māsas palīgs/sanitārs.

 

Fakts

Kopumā šogad dažādās slimnīcās izveidotas 125 pacientu novērošanas gultas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+