×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
19. maijs, 2017
Drukāt

Naktī veikta nesankcionēta velojoslas uzklāšana Brīvības ielā

Foto: LETAFoto: LETA

Naktī uz piektdienu veikta nesankcionēta ceļu horizontālā apzīmējuma – velojoslas uzklāšana Brīvības ielā posmā no Artilērijas ielas līdz Palīdzības ielai, abās ielas pusēs, portālu LA.lv informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Ceļa likumā ir noteikta kārtībā, kādā tiek saskaņotas un veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Rīgā. Satiksmes departamenta speciālisti norāda, ka nesaskaņota un patvaļīgi mainīta satiksmes organizācija var apdraudēt ceļu satiksmes dalībniekus. Ceļu satiksmes nelaimes gadījumā nesankcionētās darbības veicējs var tikt saukts pie kriminālatbildības.

Rīgas domes dienesti šajā pēcpusdienā sākuši aizkrāsot naktī nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu Brīvības ielas posmā starp Artilērijas un Tallinas ielu, novēroja aģentūra LETA.

Tomēr šobrīd darbs nenotiek, jo to mēģina kavēt aptuveni 15 velobraucēji. Patlaban velobraucēji stāv ielas malā, kā arī ir izvietojuši piecus velosipēdus uz nelikumīgi uzkrāsotās velojoslas. Līdz ar to domes darbinieki patlaban gaida, kad brauktuve tiks atbrīvota.

Notikuma vietā atrodas arī Pašvaldības policijas, taču arī tās darbinieki neveic nekādas darbība.

Sociālajos tīklos veloaktīvisti izsludinājuši “Brīvības ielas velojoslas svētkus” un raksta, ka nepieļaus velojoslas aizkrāsošanu, kamēr netiks uzradīts dokuments ar saskaņojumu par joslas likvidēšanu.

Kā skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola, nelikumīgi uzkrāsotās velojoslas demontāža sākta pēc departamenta atbilstoša rīkojuma. Konstatējot nesankcionētas satiksmes organizācijas izmaiņas, pašvaldība tās likvidē, norādīja Ahuna-Ozola. Ja gadījumā šāda pārkāpuma dēļ būtu noticis ceļu satiksmes negadījums, atbildība par to būtu jāuzņemas nelikumīgās velojoslas veidotājiem, viņa uzsvēra.

Rīgas pašvaldības policijā par patvaļīgu ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšanu ir uzsākusi administratīvo lietvedību. Policija pašlaik skaidro, kurš nesankcionētās darbības ir veicis, lai attiecīgo personu varētu saukt pie atbildības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+