Latvijā
Sabiedrība

Nakts laikā aizdegas pie vada atstāta planšete 16

Foto – LETA

Plašu sabiedrības rezonansi izpelnījies Ķekavas iedzīvotājas Daigas ieraksts vietnē Facebook.com. Naktī viņas mājoklī, akumulatora uzlādes laikā, aizdegusies planšete. Sieviete savu trīs gadus veco meitiņu sauc par sargeņģeli. Tieši viņa aizvilinājusi mammu uz virtuvi, kur atradusies elektroierīce, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Daiga stāsta, ka ap trijiem naktī meita viņu pamodinājusi un vēlējusies padzerties. Māmiņa aizgājusi uz virtuvi, lējusi glāzē ūdeni un izdzirdējusi skaņas signālu no planšetes.

“Piegāju pie planšetes paskatīties vai viss kārtībā. Ieraudzīju, ka planšete ir sākusi degt,” stāstījusi sieviete. Smaka gan pēc notikušā neesot bijusi spēcīga. Arīdzan, dūmi neesot bijuši.

Rīgas Tehniskās universitātes docents Māris Zeltiņš stāsta, ka planšetēm lieto sauktos litija polimēra akumalatorus. Datorā ievietota shēma, kas to sargā no nepatikšanām. Taču ja elektroierīcē notikusi iekšēja problēma, varot būt arī tādas sekas.

Daiga pēc notikušā sazinājusies ar “Samsung” pārstāvjiem. Dators tika nogādāts ekspertīzē. Pēc ekspertīzes secināts, ka elektroierīcē konstatēta ūdens klātbūtne. Tāpēc dators sācis niķoties. Pārstāvis aicina elektroierīces lietot atbilstoši lietošanas instrukcijai.

LA.lv