Dabā

Nakts satiksme Rīgā – vasaras grafikā 16

Aizvadītās nedēļas nogalē visi Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” (“RS”) nakts satiksmes maršruti atsākuši kursēt pēc vasaras saraksta. Piemēram, ziemas laikā nakts satiksmes maršrutiem Nr. 2 Centrs–Sarkandaugava–Vecmīlgrāvis un Nr.3 Centrs–Bolderāja bija ierobežotas kustības iespējas šauro ielu un slideno ceļu dēļ, tādēļ tie kursēja nevis ik pa pusstundai, kā citi nakts satiksmes maršruti, bet ik pa 45 minūtēm.

Tagad šajos maršrutos transports kursēs tādos pašos laikos kā visos pārējos nakts maršrutos.

 

Atgādināsim, ka nakts satiksme tiek nodrošināta deviņos maršrutos naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu, lai apkalpotu lielāko daļu Rīgas pilsētas mikrorajonu ar lielāko iedzīvotāju skaitu. Visi autobusi no pilsētas centra atiet vienlaikus apaļās stundās, kas pasažieriem ļauj vieglāk orientēties kustības sarakstā.

Nakts maršruta brauciena maksa vienam pasažierim ir viens lats, un biļeti iespējams iegādāties tikai pie transporta līdzekļa vadītāja, tiem netiek piemērota parastā sabiedriskā transporta pārvadājumu maksa, nedz arī kādi braukšanas maksas atvieglojumi, izņemot tās personas, kurām tiesības izmantot sabiedrisko transportu bez maksas ir paredzētas Invaliditātes likumā.

Visi autobusi no galapunkta pieturas Stacijas laukums/Centrālā stacija, sākot no pusnakts, aties vienlaikus ik pa stundai līdz pulksten 5. Savukārt no mikrorajoniem uz pilsētas centru autobusi aties ik pa stundai no pusvieniem naktī līdz 4.30 no rīta, bet atsevišķiem maršrutiem atiešanas laiks uz pilsētas centru ir arī pulksten 5.30.

LA.lv