×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Nakts sēņotāju grozā – vjetnamiešu nelegāļi (5)

Foto no Robežsardzes arhīvaFoto no Robežsardzes arhīva

Ilustratīvs foto

Līdz šā gada 26. oktobrim no Latvijas Republikas piespiedu kārtā izraidītas 317 personas, no kurām – 264 Vjetnamas pilsoņi. Spiediens uz robežu pieaug, palielinās slodze arī izmeklētājiem un tiesām. Šogad robežsardze uzsākusi 58 kriminālprocesus par valsts robežas nelegālu šķērsošanu.

Robežsardze uzslavē tos vietējos iedzīvotājus, kas ziņo par nelegāliem robežšķērsotājiem. Viņiem tiek atzinības raksti. Bet pie tiesas tiek vilkti tie, kuri nelikumīgi pārved cilvēkus pāri robežai. Šī publika – pieķertie pārvedēji – galvenokārt ir jau sodīti cilvēki. Visi iepriekš saukti pie administratīvās atbildības, 86% – pie kriminālatbildības.

Piemēram, Alūksnes rajona tiesā šogad 16 Vjetnamas pilsoņiem piespriests īslaicīgs cietumsods ar papildsodu – izraidīšanu no valsts, 36 vjetnamieši vēl gaida sodu.

Alūksnes rajona tiesā šonedēļ bija paredzēts turpināt izskatīt krimināllietu, kurā par migrantu nelegālu pārvietošanu pāri Latvijas–Krievijas robežai apsūdzēti Liepnas pagasta iedzīvotājs Gatis Pamils-Pamiljāns un gulbenietis Aigars Kaktiņš. Sēdi gan atcēla, jo uz to nebija ieradies gulbenietis. G. Pamils-Pamiljāns sākotnējās liecībās teicis, ka viņam un vēl kādam vietējam piedāvāti attiecīgi 100 un 200 eiro par vjetnamiešu pavadīšanu līdz auto, kas vestu tālāk – Lietuvas virzienā. Taču tiesā viņam bija versija, ka gājis ogās, apmaldījies, bet vjetnamieši uzkūlušies virsū nejauši, pēc tam vilkušies līdzi…

Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurors Vilnis Sliņķis par konkrēto lietu detaļas paust nevēlas, vien to, ka prokurorei esot pietiekami daudz pierādījumu un pārliecības par aizdomās turamo vainu. “Runāšu vispārīgi. Cilvēki, kad tos aiztur nozieguma izdarīšanas laikā, parasti atzīstas. Jo viss ir tik acīmredzami. Kāda tur ogošana vai sēņošana nakts laikā pie robežas ar netīši aiz muguras esošiem vjetnamiešiem, turklāt šogad mūsu pusē sēnes nemaz nebija… Turklāt mēs jau skatāmies visus apstākļus kopumā.”

Nav jau tā, ka nelegālie migranti redzami brīvi staigājam Latvijas pierobežā, bet, ja kādu pamana, tad vietējie nekautrējas ziņot robežsardzei. “7. oktobrī ap deviņiem no rīta viens ap 25 gadus vecs vjetnamietis izlīda no meža pie manām mājām, kas atrodas pusotru kilometru no robežas,” stāsta Pededzes pagasta zemnieks Jānis Bundzens, kas pirmoreiz ko tādu novērojis. “Nosalis, izskatījās nomocījies un ar zīmēm lūdz padzerties. Iedevu padzerties un piezvanīju robežsargiem. Tā arī nesapratu, vai vjetnamietis negribēja vai nevarēja vairs doties tālāk. Bija normāli ģērbies, bet kur tad viņam bija iet?”

Visu rakstu lasiet 29. oktobra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja pareizi saprotu,tad nelegāla robežas pāriešana ir krimināls noziegums.Tautieši,kas šos noziegumus veicina ir līdzvainīgi .Beidzot ir izrādījies,ka diviem no viņiem ir arī vārdi un uzvārdi.Par morāli nerunāšu,jo tās viņiem nav.

  2. Kāpēc vjetnamieši nepaliek na Krievijā, ne Baltkrievijā …

  3. Kāpēc neticēt, ka cilvēks sēņoja? Mums ir brīva valsts, ja kāds vēlas, var iet sēnēs arī naktī. Protams, savādi tas ir, taču tā var būt. Kā gan robežsardze var apgalvot, ka tajā pusē sēņu nav. Cilvēks varbūt zina vietas.

  4. Nezināju, ka Latvijai ir ar Vjetnamu robežlīnija! Un kā tiek risināts jautājums ar to kaimiņvalsti? It kā Vjetnama šodien ir demokrātiska attīstīta valsts!?

Draugiem Facebook Twitter Google+