Foto-Karīna Miezāja

Nakts tirgus kļuvis plašāks 0

Nakts tirgus nav slēgts, bet kopš februāra sākuma pārcelts no Spīķeru teritorijas Maskavas ielā uz Pūpolu, Spīķeru un Gaiziņa ielu Centrāltirgū, un joprojām par zemām cenām tur var iegādāties dārzeņus no pašu zemnieku rokām. Tādējādi varu kliedēt vairāku “Latvijas Avīzes” lasītāju paustās bažas par viņu iecienītā Nakts tirgus slēgšanu.

Reklāma
Reklāma

 

 

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Maskavas ielā, kur tirgus darbojās iepriekš, izvietotas vairākas norādes uz jaunajām tirdzniecības vietām. Ap astoņiem pagājušās svētdienas vakarā tirgošanās Gaiziņa ielā ritēja pilnā sparā, un zemnieki, kas no mikroautobusu un auto bagāžniekiem pārdeva visdažādākos dārzeņus, augļus un ogas, apliecināja, ka ar jauno vietu ir apmierināti. “Šeit ir labāk nekā vecajā tirgus placī. Tur nereti gadījās, ka vairākas stundas bija jāgaida, kamēr dabūju vietu. Turpretī šeit nopērku abonementu mēnesim un zinu, ka manam auto vienmēr būs rezervēts noteikts laukums. Šeit ir arī lētāk. Samaksāju vienreiz un tirgoju no septiņiem vakarā līdz astoņiem nākamajā rītā. Iepriekš varējām tirgoties no vakara līdz pusnaktij un tad bija jāmaksā vēlreiz,” stāsta Anita Savļaka no Bauskas novada. Viņa Nakts tirgū pārdod pašas izaudzētos zaļumus un plāno vairākas reizes nedēļā turp braukt līdz pat ražas laika beigām, kas atnāks līdz ar pirmajām salnām. Pēc kolhozu likvidācijas zemniece palikusi bez darba un šādi nopelna savai ģimenei iztiku visam gadam.

To, ka Nakts tirgū var nopelnīt vairāk, nekā nododot dārzeņus bāzēm vai veikaliem, apstiprina arī kartupeļu audzētājs Verno Balgers no Iecavas novada. Viņam sarežģījumus jaunajā tirgū dažkārt sagādā sastrēgumi, vakarā iebraucot tirgū vai no rīta izbraucot no tā, bet citādi tirgus pārcelšana raizes viņam nav sagādājusi. Vakaros te netrūkst privātu pircēju, kas nopērk pa dažiem kilogramiem kartupeļu, bet, ja kaut kas paliek pāri, no rīta nāk uzpircēji, kas dārzeņus iepērk vairumā, lai dienas laikā pārdotu lielajā tirgū.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Visi Nakts tirgus pārdevēji gan nav zemnieki, kas realizē pašu audzētus produktus, un gadās arī pa kādam ievestu preču tirgotājam. Taču RPAS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs apgalvo, ka Nakts tirgū valda stingrs noteikums – jebkuram pārdevējam skaidri un godīgi jāatklāj pircējiem produktu izcelsme.

 

To ikdienā stingri uzrauga trīs RPAS “Rīgas Centrāltirgus” dienesti – paškontroles, kontroles daļas un pārraugi, kas iekasē maksu un ierāda vietas Nakts tirgū, kā arī pārbauda zemnieku dokumentus. Turklāt zemniekiem par vietu tirgus laukumā dienā jāmaksā septiņi, bet citiem tirgotājiem deviņi lati.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.