×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Nakts tirgus – mazāk ērtību, bet lētāk (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gandrīz ik pārdienas dodos uz Rīgas Centrāltirgus nakts tirgu. Tā ir brīnišķīga iespēja pirkt Latvijas produktus par zemāku cenu. Tomēr sirds sāp par apstākļiem, kādos mūsu saimnieki pārdod izaudzēto ražu. Daudzās pārdošanas vietās nav apgaismojuma. Par naudu – tie esot 15 eiro, ko saimnieks maksā par tirdzniecības vietu, varētu arī uzlikt galdus un ierīkot nojumes, lai lietū nav jāmirkst. Biruta Rīgā

Vispirms pati devos uz nakts tirgu un pārliecinājos, ka tirdzniecība tiešām notiek pustumsā, jo ielu laternas atrodas nostāk un to gaisma līdz tirdzniecības vietām tikpat kā nenokļūst. Apgaismojumu pilsētas ielās nodrošina pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma”. Toties dažām automašīnām pierīkots individuāls apgaismes avots, kāda lampiņa, kas izgaismo uz galda novietotos dārzeņus un ļauj ērti norēķināties par pirkumu. Tādas tirdzniecības vietas pircējiem, protams, patīk labāk.

Nakts tirdziņš iekarojis rīdzinieku atsaucību, tomēr šajā vietā nav iespējams ierīkot pastāvīgas tirdzniecības vietas un nojumes, skaidro Rīgas Centrāltirgus mārketinga un komunikāciju daļas vadītājs Ivars Jakovels. Tas tāpēc, ka nakts tirgus atrodas uz ielām, pa kurām dienas laikā brauc dienas tirgus piegādes autotransports, un zemnieku vajadzībām šīs ielas tiek nodotas pēc tam, kad beidzies dienas tirgus darbalaiks.

Tirdzniecība šeit tiek nodrošināta no autotransporta. Tas ir izdevīgāk zemniekiem, jo samazina tirdzniecības vietas uzturēšanas izmaksas, kas tieši atsaucas uz tirdzniecības vietas nomas tarifu. Rezultātā Latvijas zemnieki gūst iespēju visu gadu piedāvāt vietējos produktus par īpaši pievilcīgām cenām, saka I. Jakovels.

Viņš atgādina, ka 2012. gadā zemnieku tirgū 1300 kvadrātmetru plašā teritorijā tika izbūvēti 27 jauni un labiekārtoti kioski un noliktavas. “Šajā teritorijā iespējams tirgoties visu diennakti, savukārt Spīķeru un Gaiziņa ielās esam paplašinājuši tirdzniecības vietu skaitu no 115 līdz 170, vienlaikus sakārtojot asfalta segumu. Līdz ar minētajiem labiekārtošanas darbiem ir būtiski pieaugusi zemnieku, kā arī pircēju interese par šo unikālo tirgus projektu,” norāda Rīgas Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels.

Uzziņa

Tirdzniecības vietas nomas maksa nakts tirgū

Zemniekiem un zemnieku saimniecībām 7,11 – 10,65 eiro;

Fiziskām un juridiskām personām ar lauksaimniecības produkciju 9,97 – 15 eiro;

Fiziskām un juridiskām personām tirdzniecībai ar eksotiskajiem augļiem un riekstiem 2,81 – 19 eiro naktī atkarībā no tā, vai tiek iegādāts abonements vai arī tiek veikta ikdienas apmaksa.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Diemžēl arī te nāk līdz uzpircēji. Jo te var nopirkt poļu dārzeņus, Latvijā audzētus :)) arbūzus un melones

  2. LĒTĀK ,HM,BET TAS DOMĀTS TIKAI TIEM ,KAM IR SAVS AUTO,TAD NU NESMĪDINIET PAR TO LĒTUMU,JO NE VISIEM IR SAVS TRANSPORTS ,UN JO ĪPAŠI PENSIONĀRIEM NAV IESPĒJU NAKTS TIRGŪ IEPIRKTIES.

  3. Interesanti, kāpēc zemniekiem un lauksaimniecības produkcijas pārdevējiem nomas maksa trīsreiz lielāka (skatoties zemāko maksas robežu) nekā svešzemju produkcijas tirgoņiem?

    • Lētāk,tāpēc ,ka mēs par savu audzēto preci saņemam arī mazāk un tirgojamies naktī ar savu produkciju.visu EKSOTISKO var nopirkt dienā,tā lūk,skauģi.

      • Tieši par to arī brīnos, ka eksotisko augļu tirgoņiem nomas maksa lētāka, bet zemniekam ar savu izaudzēto – dārgāka.

  4. Jakovs sc zaļais pieklājīgais cilvēciņš!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+